Фан клуб: РК Пелистер

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.101
Поени од реакции
6.178
Борзаш тој пак колку се изгуби (не сакаше да игра) е др работа
Кај Борзаш е друга работата, влечи повреда подолг период. За санација на истата треба пауза 2/3 месеци. Летово би требало да ја среди таа работа, па да го видиме наредна сезона во право светло.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
127
Поени од реакции
519
Едно мое гледиште на работите, а вервам и голем дел ќе се согласат.
Големиот залак за нас ЛШ, не излажи ни даде лажна надеж дека сме екипа за тој калибар, ама не сме. Требаше уште барем 2 сезони да се игра лига европа, да се напрај хемија, тим да се склопи кај шо играчите ќе играт барем 3 сезони заедно. Ние секоја нова сезона различна постава вадиме, зато беа и тие резултати во ЛШ. Сменавме 5,6 тренери во неполни 5 години. И то е проблем.
За во иднина мое гледиште ни треба тренер со реноме, со искуство да склопи тим да се остај да поработи неколку сезони па да добиеме некаков продукт.
Самите порази во ЛШ, ни беа очекувани за до душа дома имавме шанси да победиме, ако не и бод да скиниме сигурен сум во то.
Исто така негативните резултати, напраја револт и критика кај навивачите, полу празна сала и тн. Шо не е изговор, како шо велиме и кога гувиме и кога водиме ќе те бодриме.

Се надевам од наредна сезона ќе почни да се работи поќе на маркетинг, земете еден дуќан турнете од теретана дел незнам барајте чаре редно е да имаме фан шоп.
Честита да ни е титулата, дај боже да се полнат пелистерските витрини, вака спортска Битола не била времиња.

САМО ЕДНО ИМЕ ЗНАМ ПЕЛИСТЕР БИТОЛА
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
7.820
cestito da ni e na site titulata, teshka sezona so mnogu padoj i so teshki porazi, bitno e da se brojat titulite, za naredno edna tocka uba e sho gore dolu kosturot ostanva, kako sho velat piker i bekoj dva ako se pogodat mozi da e nesto, za trener se slozvame site deka ovaj kadaren za ls ne e.. ke vidime
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.030
Поени од реакции
7.624
Нека не се заебават со Пурино, нека го исконтактират Тони Џерона, типот е без ангажман.
I jas sum da go smenat Brance no se mislam koj da dojdi ke mu se najdi mana ,muabeto mi e koj da go zemat treba da go vidime dve ,tri godini so ke napraj a ne vaka sekoja sezona nov trener novi igraci pa posle pak se na novo nekako bez strategija sme za toa sekoja godina menuvavme ili samo oparuvame igraci I si vezbame so novi treneri od se do sega e edno samo ocigledno deka Fitiljot ne nosese na grb cela polusezona eve sega idi I nikucot no falat bekoj ako veke sme pokrieni na krila ama aj ke vidime so ke bidi iskreno ne sum ni za hosni ne e samo toj bek vo cela evropa neka pobaraat I nesto drugo no najvazen ke bidi koj ke igra na sreden I kako ke kominicira so drugite bekoj kako I piker no ke vidime se mislam deka ke bidime pojaki od ovaa sezona

P.S Vcera na prenosot vo oci mi padna potegot na gazdata Zoran pri primanje ne medaljite ne sakase da zemi go vikna ekonomot da ja zemi so bese odlicen poteg deka klubot e na site I za drugite e uspehot a ne samo na eden covek

P.P.S. videoto https://www.facebook.com/share/r/43r2pt38n9mxU42C/?mibextid=oFDknk

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
Член од
1 октомври 2020
Мислења
41
Поени од реакции
111
Братот Танкосен во преговори со 1961, мислам дека оваа сезона заслужи поголема шанса со оглед на пасовноста на Тајник. Како и да е даде придонес во претходните сезони. Среќно нека му е
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
54
Cestito da ni e titulata, teska sezona so teski porazi, grubo zvuci ama spored mene i ne tolku uspesna sezona, ali titula e titula.. ne pisam za inaet, pisam realno se vo red se ubo so sme sampioni ama ne ucime od greskite... zato naredna sezona ocekuvam da si gi poprat greskite da bidat poseriozni i da gi zaskuat rakajte uste pokje, so nekoja promena na igracki kadar i vo menadzmentot kako i vo marketingot..
A so se ondesva za brance , i jas ne deka sum zadovolen od igrata na pelister pod negovo vodstvo ama mislam deka treba da go ostat da mu se daj sansa i naredna sezona, nemozi taka na sekoe treneri da si menvame. Ete pa pogolem del od ekipata ostanvat taka da ubo e i trenerot da ostani spored mene, najmn od se sum zadovolen so ja ima hemijata pomegu klubot i navivacite.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
@Simev - Шо кажват од комитет... Ќе му најдат спонзори на кивата или ќе треба да го подземи поквалитетно летово ?
Кивата на подкаст најави покрај сегашните 8 спонзори уште 15-6 нови спонзори , ако му се многу да не ги бери сите нека насочи накај Битола незнам шо ќе му прат на 20 спонзори незгодно да те фати. Друго кажа дека околу 100 играчи му биле понудени , но решиле само Кашпарек да го ангажират. Кивата опасен играч читај дудлач :sekc:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.030
Поени од реакции
7.624
Градоначалнилот на Општина Битола, Тони Коњановски денес ги прими во својот кабинет новите шампиони на Македонија во ракомет - ракометарите на Еурофарм Пелистер. Градоначалникот им честита на успехот, вети награда за клубот и следната недела потпишување на новата Платформа за ракометна Битола.

Znaci prv pat da se slusni narednata nedela se potpisuva platformata I raet da bidime a meguvreme da baraat care za fudbalot I da kazat so ke prat do kosarkata a nagrada kako nagrada ke se potrosat

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
678
Поени од реакции
1.288
Градоначалнилот на Општина Битола, Тони Коњановски денес ги прими во својот кабинет новите шампиони на Македонија во ракомет - ракометарите на Еурофарм Пелистер. Градоначалникот им честита на успехот, вети награда за клубот и следната недела потпишување на новата Платформа за ракометна Битола.

Znaci prv pat da se slusni narednata nedela se potpisuva platformata I raet da bidime a meguvreme da baraat care za fudbalot I da kazat so ke prat do kosarkata a nagrada kako nagrada ke se potrosat

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
za pozdrav e prodolzuvanjeto na platfromata za ubo neka e
drugo sakav da prasam nagradata za klubo ke bidi samo od opstinata ili i drugio sopstvenik ke ima udel ? ne bi bilo fer samo opstinata da ucestvuva vo nagradata
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.030
Поени од реакции
7.624
za pozdrav e prodolzuvanjeto na platfromata za ubo neka e
drugo sakav da prasam nagradata za klubo ke bidi samo od opstinata ili i drugio sopstvenik ke ima udel ? ne bi bilo fer samo opstinata da ucestvuva vo nagradata
Добро прашање ама не е полесно да отпадни двојката да се намалат трошоците и ќе нема кој да му вика на Пинки дури се учи па сите задоволни а предлогот од градоначалникот е 3,5 милиони денари шо не се малку пари 55

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.546
Поени од реакции
5.556
Кивата на подкаст најави покрај сегашните 8 спонзори уште 15-6 нови спонзори , ако му се многу да не ги бери сите нека насочи накај Битола незнам шо ќе му прат на 20 спонзори незгодно да те фати. Друго кажа дека околу 100 играчи му биле понудени , но решиле само Кашпарек да го ангажират. Кивата опасен играч читај дудлач :sekc:
Не го ругајте толку :D

Го следев целото интервју и кажа дека Битола ја смета за патриотски град и дека си го сакате клубот , така да кажа и нешто позитивно за вас :) ..

На времето кога играа Вардар-Металург Комити сме го пцуеле што не сме му викале :D , ама рече спортот е ривалство и го разбира како таков :)

А сега реално искочи најголем спасител на Вардар , човекот си брка спонзори тоа му е работата што ја има во клубот , е сега тоа што е близок до новава власт и му иде од корист тоа е јбг ..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom