ТИФОМАНИЈА!

Член од
28 февруари 2023
Мислења
130
Поени од реакции
539
Поздрав до сите вистински навивачи на клубојте, шо од срце и душа навиват и ги следат, а не гледат како кјар на нив.
Мора да си ги пофалам мојте браќа за оваа богата година можеби 50+ утакмици, дома гости, редовните знат шо значи ова.
Се гледаме од следна сезона, денес почнуваме да се загреваме за утрешниот спектакл:)
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
37
Поени од реакции
120
А кој кур си па ти !? Која група ја претставуваш глинари неготино беше? Си кажа чоеко мислење ваљда е за то форумот. Приберете се малце
Колку ми се смешни шурите што се исмејуваат на групи како Лебари, група која не се памти кога последен пат била присутна на мак-тифо сцената. А реално, и со такви групи може да се носете и споредувате. Комити ви претставуваат комплекс и неостварена желба и секој муабет што инволвира споредување меѓу вас и Комити едноставно е банално да се коментира и разговара. Па дури и тие од Неготино што ги спомна сезонава остварија повеќе гостовања од вас и вашите такозвани браќа заедно. Е до тоа нивно сте симнати, а пробувате да се рамнете со Комити. За Вардар живеете и за Вардар постоите. Поздрав шурчиња :kuracc:
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
678
Поени од реакции
1.288
Колку ми се смешни шурите што се исмејуваат на групи како Лебари, група која не се памти кога последен пат била присутна на мак-тифо сцената. А реално, и со такви групи може да се носете и споредувате. Комити ви претставуваат комплекс и неостварена желба и секој муабет што инволвира споредување меѓу вас и Комити едноставно е банално да се коментира и разговара. Па дури и тие од Неготино што ги спомна сезонава остварија повеќе гостовања од вас и вашите такозвани браќа заедно. Е до тоа нивно сте симнати, а пробувате да се рамнете со Комити. За Вардар живеете и за Вардар постоите. Поздрав шурчиња :kuracc:
za koj crni gostuvanja zboras be seljober eden seljosan dali si ti normalen ? koj napraj poke gostuvanja od ckembari be ? 4 gostuvanja imate cela sezona be seljo eden
eve ti sliki podoulu ako sum ljfnal nekoja od vas eve daj da vidime


IMG_0184.jpeg IMG_0183.jpeg IMG_0182.jpeg IMG_0181.jpeg IMG_0180.jpeg IMG_0179.jpeg IMG_0178.jpeg IMG_0177.jpeg IMG_0176.jpeg IMG_0173.jpeg IMG_0175.jpeg IMG_0171.jpeg IMG_0170.jpeg

p.s ne bese so potsmev to kazano za lebari ako ti e tolku intelegencijata i nemozis da svatis tvoj problem
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.573
Поени од реакции
5.715
Размислувај малце пред да напишеш нешто и без потреба да го навредиш погоре членот , немаше голем број на гостувања бидејки во Гостивар , Шкендија , Шкупи треба да знаеш дека не дозволуваат гостувања :toe:

Исто имаше забрана во Штип кај Брегалница и кај Воска во Охрид но Комити беа со сопстен превоз и присустуваа , така да Комити не пропушаат гостување никаде кај што има можност ..
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.627
Поени од реакции
70.337
Еднаш со Воска, два пати со Брегалница, два пати со Брера, два пати со Силекс, еднаш со Тиквеш се гостувањата надвор од Скопје. И три гостувања (на хартија) во Скопје (две со Работнички на Маџари и Градски и едно во Ѓорче со МЃП).
Ако ги тргнеме другите 3 екипи кои не даваат гостувања и каде што не можеш да влезеш и покрај забраната (Шкендија, Слога и Гостивар), единствено не бевме на забранетото гостување вп Струга.

Али ете према Достојниот, малку биле гостувањата.
Па нека влезе уште некоја куртонска екипа во прва лига и уште само едни кај други ќе може да си гостуваме.

Секоја година истово го кажувам. Место групите да се обединат уште од старт на сезона (и македонски и албански) и здружено да бараат да МОРА да се отстапи место за гостински навивачи, ние ќе останеме единствени во светот каде што во една година едвај 1-2 имаш соочување со друга навивачка група на трибини.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
678
Поени од реакции
1.288
Размислувај малце пред да напишеш нешто и без потреба да го навредиш погоре членот , немаше голем број на гостувања бидејки во Гостивар , Шкендија , Шкупи треба да знаеш дека не дозволуваат гостувања :toe:

Исто имаше забрана во Штип кај Брегалница и кај Воска во Охрид но Комити беа со сопстен превоз и присустуваа , така да Комити не пропушаат гостување никаде кај што има можност ..
ne mi bese mene da se merime koj poke gostuval ako me pratis na forum nemam takvi komentari malce brojka ova ona
a ako sakas da izigravas deva marija prv toj vrega i ke go vregam normalno
ke ima rezime na krajo od sezonata ke gi vidime gostuvanjata i vasi i nasi a nekoj od kuznaj kade so saka da vi go cica quro nema da go toleriram (mislam na toj pogore so go spomna)
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
47
Поени од реакции
223
Сам ќе си се цитирам, вкупно 8, од август до сега. :D
Дај бе брат олабај, ти и твојата група сте последни на листата кои треба да расправаат за гостување.
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
167
Доста јадете гомна више за гостувања повеќе од пола лига е со забрани од тиа забрани се губи цела воља за гостување. Рибари мислам дека немаат ни право за зборување за гостовања за фудбал имам респект кон нив како група но е многу полесно да се гостува во 2ра лига нема толку забрана и комити и лозари и чкембари додека играле 2рс лига секаде иделе со клубот така да тоа ви е бош тема моментално
 
Член од
3 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
559
Доста јадете гомна више за гостувања повеќе од пола лига е со забрани од тиа забрани се губи цела воља за гостување. Рибари мислам дека немаат ни право за зборување за гостовања за фудбал имам респект кон нив како група но е многу полесно да се гостува во 2ра лига нема толку забрана и комити и лозари и чкембари додека играле 2рс лига секаде иделе со клубот така да тоа ви е бош тема моментално
Лозари одат и на ракомет, освен Пелистер - Вардар, кој друг натпревар е забранет за гостински навивачи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom