Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 август 2013
Мислења
4.154
Поени од реакции
12.638
Не бе во Кромберт конкретно колку е платата и колку е истата субвенционирана? Елдорадо им е тука, сигурно не отвориле пошто ги терале со сила од комората.

Не се секирај, ниедна инвестиција која работи профитабилно нема да затвори ради раскинувања на политички договори. Максимум да секнат пари за перење кои и онака не ги гледаме ние.
Државата им ги субвенционира платите?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.255
Поени од реакции
6.694
Ако изгуглаш во моментов испитувања на јавното мислење ќе најдеш дека мнозинството Енглези се изјаснуваат дека напуштањето беше погрешен потег.

Него ти земјак, тука живееш а навиваш за исток и Путлер или како?
Da de,
Mnozinstvoto Englezi! A Anglija 50% Crnci, Kinezi, Marokanci, po nekoj Makedonec i shto ushte ne!

Da jas tuka rabotam ama NE ja sakam EU ama Germanija Da!
Super zemja super narod shto EU je dupi i toa salam.
Ako mislish poinaku pojdi kaj nekoj Landwirt i prashaj shto ce ti reci!
Автоматски споено мислење:

Oti falsifikat ?
Dali toa znaci deka mojot pasos, licna karta, vozacka i site dokumenti mi se falsifikati i ne se vazecki ?
Ne meshaj macki i kvacki.
Ubavo me razbirash i zatoa ne praj se kako da si od Mars padnat.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
500
Поени од реакции
918
A ti ausländeru sto mislish?
Anglicanite glupi bea shto ja napushtija eu?
Автоматски споено мислење:


Znaci za falsifikatot !
I sto togash ne ti e jasno shto Pravi eden profesor po ustavno pravo?
Pola Avstrija se moli politikata da se obrne kon Istok... da ne se bide produzen kabel na Deutchland.... site energensi od istokot se 3 pati poeftini za site mozni asspekti, od Zapad moze da se dobie samo x5 na cena.... i oni se svesni veke, nema air od zapad...
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
Da de,
Mnozinstvoto Englezi! A Anglija 50% Crnci, Kinezi, Marokanci, po nekoj Makedonec i shto ushte ne!

Da jas tuka rabotam ama NE ja sakam EU ama Germanija Da!
Super zemja super narod shto EU je dupi i toa salam.
Ako mislish poinaku pojdi kaj nekoj Landwirt i prashaj shto ce ti reci!
Значи само Англичаните не им одговара ЕУ а на доселениците им одговара? Како стигна до таков заклучок и што би била причината за таков интересен феномен?

Значи на наредни избори гласаме за светло сините да ја опраат работата, така?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.255
Поени од реакции
6.694
Значи само Англичаните не им одговара ЕУ а на доселениците им одговара? Како стигна до таков заклучок и што би била причината за таков интересен феномен?

Значи на наредни избори гласаме за светло сините да ја опраат работата, така?
AFD i se ce bidi vo red.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.333
Поени од реакции
885
Мислам дека треба да смањинте доживлаљ 5 дена поминаја од изборите веке
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.692
Поени од реакции
4.120
Се активираа ДУИ и комуњарите за сега. Да видиме колку време ќе пројде пред да го свикаат Таравари или Меџити по амбасади и да почне нова драмолетка со нови избори.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.132
Поени од реакции
21.766
Ne meshaj macki i kvacki.
Ubavo me razbirash i zatoa ne praj se kako da si od Mars padnat.
Ne, stvarno ne te razbiram. Ustavot kakov i da e toj momentalno e vo sila i se sto pisi vo nego, mu se dopagjalo toa nekomu ili ne i e dolzen da go pocituva i sproveduva. Ne mozi na koj ke mu tekni da go krsi ustavot pod izgovor deka bilo falsifikat ili ednostavno ne mu bilo po kef, posebno ne Pretsedatelot pri zakletvata. Za koj toa ustav i na koja drzava taa dava zakletva deka ke go brani i pocituva ?
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.321
Поени од реакции
18.965
Ако изгуглаш во моментов испитувања на јавното мислење ќе најдеш дека мнозинството Енглези се изјаснуваат дека напуштањето беше погрешен потег.

Него ти земјак, тука живееш а навиваш за исток и Путлер или како?
Ако Германци навиваат за "Путлер" зошто не би навивал и тој?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.132
Поени од реакции
21.766
Ти збунет си?
Ne bese muabetot za mene tuku za euforijata pri ocigledno krsenje i nepocituvanje na ustavot.
Koga nekoi drugi go pravat istoto prvi na ustavot i zakonite se povikuvate. Da ne vi se vrati ova kako bumerang oti sekoj moze ovoj presedan da go koristi vo idnina kako izgovor da ne go pocituva ustavot i zakonite na republikata i ke bidi vo pravo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom