Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.785
Поени од реакции
6.702
Разлика помеѓу Максо и Апасиев е тоа што едниот работи на терен и тоа баш успешно за сега, а другиот сака со фејсбук и твитер статуси да дојде до 100к гласа и 10 пратеника, епа не бива бе друже.
Како не работи Апасиев на терен? Па цела Македонија ја пројдоја, по пазари, плоштади и сокаци одеа.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
346
Поени од реакции
710
Разлика помеѓу Максо и Апасиев е тоа што едниот работи на терен и тоа баш успешно за сега, а другиот сака со фејсбук и твитер статуси да дојде до 100к гласа и 10 пратеника, епа не бива бе друже.
Максо изненади, Апасиев мн слабо изигра. Киксна негде..
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.540
Поени од реакции
3.628
Дали ало Левица не освои ниеден пратеник на парламентарните за две недели, Апасиев ќе поднесе оставка?
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.651
Поени од реакции
3.550
Човек што ќе гласа за Гога, тешко да даде глас на другото ливче за Левица.
Еве јас најверојатно ќе гласам вака, за никој нормален човек ова не би било проблем.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
664
Поени од реакции
2.278
Апасиев ќе поднесе оставка?
Ич . Па тој откачи основачи и познати луѓе на партијата не па ќе дава оставка . Ќе плови додека може да ја сервисира Алфата


Иначе. Следни на 8 мај . Гласам за Левица и Давкова
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.651
Поени од реакции
3.550
Јас само се надевам дека во влада на вмро и влени, левица и потенцијално максим(и Гордана се надевам) ќе имаат значително учество и колку толку ќе ги контролираат овие другите идиоти. Ако е вмро со дуи во коалиција, нека се распушти државата слободно.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.289
Поени од реакции
36.177
Ќе биде интересно на парламентарните ако ДУИ има повеќе пратеници од Влен а ДПМНЕ + Влен имаат 61+ пратеник, дали ДПМНЕ ќе бидат курнази и ќе прават влада со Влен или ќе идат на баци рака кај Ахмети.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.041
Поени од реакции
14.925
Како не работи Апасиев на терен? Па цела Македонија ја пројдоја, по пазари, плоштади и сокаци одеа.
Ако надуваниот беше маж....тој ќе се кандидираше за претседател. Но послатка му е пратеничката фотеља и загарантирани 2000 евра и чалам су чукање на печати со кондура
 

Kajgana Shop

На врв Bottom