Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.302
Поени од реакции
21.755
Се шинале патриотите дури 200 излегле.

Да се надоврзам околу Крушево, град што го трпи Бунтур не треба да е град ами село.
A zosto da izlagame iskreno? Neli ne e fer da odlucuvame za vasite sudbini od 10.000km dalecina.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
200 пратеници да освои било партија,апсолутно ништо нема да се смени со шипTарите,пак ке си останат газди у оваа таканаречена држава.Не е проблемот у собрание,на терен ја губиме битката.Ја видовте онаа пичкетина лаборантот од токсикологија? Го терал шипацот да направи кривично дело да смени мокрача и сега го брани на прес,плука по слободен печат и по директорот зашто нејќел да ги запосли тие 18 Албанци.Тоа ти класика Македонец смрдеш шуплив,такви сме 99% ние сме говеда,двајца шипци да се доселаат у маало со 10.000 наши,за два дена газди ке станат.
Ако продолжиш да пласираш “ништо нема да се смени“ и тие што работат на промени ќе ги снемит.

Немој мислењето за себе “...класика Македонец смрдеш шуплив..“ да го проектираш и вар останатите Македонци.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
976
Поени од реакции
3.951
битно е стево да испадне во овој круг, пошто ако пројде може со помош на учк да добие ако им продаде нешто.
Се согласувам, мора Македонецот масивно да гласа за Ванковска за шипците да немаат свој кандидат у втор и да не можат да манипулираат/уценуваат
 
Член од
10 март 2022
Мислења
173
Поени од реакции
303
Знаеш воопшто што посакуваш? Во такво сценарио во втор круг, излезноста во Полог ќе биде 115%. Додади уште едно 100 000 гласови на СДС добитокот + купени цигански гласови и ете ти го новиот претседател на Македонија.

А после ако сакаш да си ја видиш иднината, ене ти ја Украина. Ако не завршиме во ровови по Косово за некоја година ќе можеме да се сметаме за среќни.
Ако се деси тоа кичевско сценарио на избориве односно Македонците да гласаат за дуи, дефинитивно ќе немам подобар индикатор дека веќе морам да се иселам и да лажам таму кај што ќе се иселам дека не сум Македонец. Поголем срам ќе нема. А Македонец што гласа за дуи, малку му е и украина
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.916
Поени од реакции
4.400
Ако се деси тоа кичевско сценарио на избориве односно Македонците да гласаат за дуи, дефинитивно ќе немам подобар индикатор дека веќе морам да се иселам и да лажам таму кај што ќе се иселам дека не сум Македонец. Поголем срам ќе нема. А Македонец што гласа за дуи, малку му е и украина
Во овој случај подобро војна да има него да веднам глава во туѓина, подобро е смрт во униформа.
 
Член од
10 март 2022
Мислења
173
Поени од реакции
303
Во овој случај подобро војна да има него да веднам глава во туѓина, подобро е смрт во униформа.
Мислев едно време и јас така. Али исходот ќе биде: ти закопан, сите на државна цицка, функционери итн. настрана и благодарни на бог што има некој како тебе. Да не бегаме од темата. На иста страна сме(против сдс)
Автоматски споено мислење:

Мислев едно време и јас мислев така. Али исходот ќе биде: ти закопан, сите на државна цицка, функционери итн. настрана и благодарни на бог што има некој како тебе. Да не бегаме од темата. На иста страна сме(против сдс)
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.248
Поени од реакции
10.874
Пендарот боље да се дистанцираше од СДС и да идеше ко неутрален со онлајн кампања и спонзорирани постови него ли вака.
Така може и ќе добиеше некој симпатизер повеќе, ама сепак… Пендаровски е for God’s sake.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.916
Поени од реакции
4.400
Спаси ме боже од болните луѓе што се накажани.
Татаро шошонски.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Сите што гласале денес, нивниот гласачки лист се носи во избирачкото место, се става во кутијата,и се отвара заедно со другите гласови...
А како е во дипломатско-конзуларните...
..да речеме Пекинг, Сиднејот и Фашингтон, таму ќе чекат да поминат изборите и да се наместат временските зони или е понаку?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Кој им е проблем на вмровците што уште плукаат по левица, дека е десна рака на сдс, наместо да се здружат вмро и левица против сдс и дуи тие војна водат со нив, како, може левица да е изданок на сдс кога ниеднаш вмро не блокираше закон, само, левица им, контри на сдс и на шипојте
Не се стигнати новите директиви!
Ќе дојдат не грижи се...
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.748
Поени од реакции
8.245
Што ти се вика влагање у менопауза недоебана
Не знаев дека мажи можат да влезат во менопауза, дека она жена не е. Ѕидари имам видено со помали дланки, а плус и види втор ден после бричење брк каков густ има.

Али да не се правам многу паметен, шамар еден ако ми врзе нема да станам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.377
Поени од реакции
46.759
Што ти се вика влагање у менопауза недоебана
Секогаш изгледаат точно онака како што можеш да ги замислиш кога ќе ти ги спомне некој...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom