Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850
Секаде каде што е ЕБР, секаде каде што има поголеми групи луѓе, дали протести, дали утакмици, слично, има по 2-3 типчиња од полиција што од дистснца снимаат. Така да и ова е снимено сигурно. Ќе му го извадат видеото, чим е министеров убеден во тоа што се случувало, сигруно и ги гледал. Ќе испадне што правеле шиповите, поготово овој.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Чекај рано е за „Brat site se isti sedi doma bojkotiraj gi ne vredat da gi glasame“
Јас сум за таа "Кој ги ебава сите".

А за што па да се залажувам да испаѓам да гласам?
Преку курот од "помалото зло баце" или "ќе ја спасуваме Македонија баце".
Вечито некој глуп изговор.

Оваа селска скупштина Ѓаволот не може да ја спаси, камоли ние.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Секаде каде што е ЕБР, секаде каде што има поголеми групи луѓе, дали протести, дали утакмици, слично, има по 2-3 типчиња од полиција што од дистснца снимаат. Така да и ова е снимено сигурно. Ќе му го извадат видеото, чим е министеров убеден во тоа што се случувало, сигруно и ги гледал. Ќе испадне што правеле шиповите, поготово овој.
Си објасни Тошковски на прес, спречувал службени лица да си ја вршат работата и плус глокчето на утакмица.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
877
Поени од реакции
2.785
Елката > Фуркан > Името > Бугари > Рамковен


Македонскиот народ и лидерите на македонскиот блок имаат очигледно добри RPG движења каде фокусот да го тицнат .

Елката,елката, Фуркан,Фуркан .
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.970
Поени од реакции
4.509
Албанците не го заборавале Смилковско Езеро, Не го заборавале Диво Насеље, Не го заборавале Ангел, Не го заборавале Саздо...
И да не забораваат.
Ние исто не забораваме.
Автоматски споено мислење:

Секаде каде што е ЕБР, секаде каде што има поголеми групи луѓе, дали протести, дали утакмици, слично, има по 2-3 типчиња од полиција што од дистснца снимаат. Така да и ова е снимено сигурно. Ќе му го извадат видеото, чим е министеров убеден во тоа што се случувало, сигруно и ги гледал. Ќе испадне што правеле шиповите, поготово овој.
И треба да му извади, доста изиграаше Фуркан морална мајка тереза, а е ненормален националист со дардански илузии.
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2024
Мислења
877
Поени од реакции
2.785
Ние исто не забораваме.
А затоа СДС-ВМРО се 33 години на власт . Само менуваат место .
Затоа ЗЗ стана премиер .

Македонците имаат кратка меморија .
Македонците се орда .
Македонците лесно се продаваат .
Сувата реалност .

името се смени . Се нормализираше .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.401
Поени од реакции
46.928
Секаде каде што е ЕБР, секаде каде што има поголеми групи луѓе, дали протести, дали утакмици, слично, има по 2-3 типчиња од полиција што од дистснца снимаат. Така да и ова е снимено сигурно. Ќе му го извадат видеото, чим е министеров убеден во тоа што се случувало, сигруно и ги гледал. Ќе испадне што правеле шиповите, поготово овој.
Џабе е тоа. За комуњарите никогаш нема да е крив. Нив им е важна перцепцијата дека полицијата тепа новинари-албанци и како тоа би ѕвонело по амбасадите од кои чекаат помош. Нема македонецот поголем душман од комуњарот.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.970
Поени од реакции
4.509
Овие од ДУИ како им се упикуваат на ромите си мислиш не беа власт 20 години, биле дискриминирани ромите... османи топла вода измислува.
Под албанци ниту еден ром нема да постои ни ромски јазик, се што е ром во дуи ќе стане преку ноќ албанец, и за време на пописот толку многу роми пишаа албанци и пак 24%
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
За конкретниов случај со новинарот не е јасно што се случило но се надевам дека ке излезат снимки од кои ке може убаво да се види кој е кабает.... Друго нешто во државава ми е многу интересно. Имено, имам приметено дека луѓето кои ги плаќаме од буџетот, генерално се плашат од камери и не дозволуваат да се снима нивната работа, МВР, судови, министерства, извршители.... ако видат дека некој снима се потресуваат и напаѓаат со сите средства, не смеело да се снима... Па кој курац бе лајна, вие постапувате во име на народот, вашата работа е јавна и ако ви е чист газот нема што да криете и секој има право да ја снима вашата работа освен кога тоа е изричито забрането со закон и јавноста е исклучена! Зошто, пример, да не можеш слободно да го снимаш постапувањето на пандурите при сообраќајна контрола? Или да не можеш да снимаш извршител додека превзема извршни дејствија? Или постапувањето на шалтерецот при вадење некој папир? Тоа е сосем легално и законски, не го снимам додека е во кафана или дома, го снимам при работа.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.336
Поени од реакции
36.988
Овие од ДУИ како им се упикуваат на ромите си мислиш не беа власт 20 години, биле дискриминирани ромите... османи топла вода измислува.
Под албанци ниту еден ром нема да постои ни ромски јазик, се што е ром во дуи ќе стане преку ноќ албанец, и за време на пописот толку многу роми пишаа албанци и пак 24%
Циганите не дошле на ред, ама ќе дојдат еден ден и тие. Единствена држава во светот каде што уживаат права, единствена ромска општина во светот, цели генерации израснавме на социјално, цел живот на грбот на Македонците за вака да ни вратат? Да се пишуваат шиптaри, да веат орлиња и да идат против нас? Со племето се дефиниција за рани куче да те лае.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.989
Поени од реакции
80.790
Џабе е тоа. За комуњарите никогаш нема да е крив. Нив им е важна перцепцијата дека полицијата тепа новинари-албанци и како тоа би ѕвонело по амбасадите од кои чекаат помош. Нема македонецот поголем душман од комуњарот.
Фуркан СДСМ и ДУИ го наместија ВМРО
предизборно
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.192
Поени од реакции
16.555
Циганите не дошле на ред, ама ќе дојдат еден ден и тие. Единствена држава во светот каде што уживаат права, единствена ромска општина во светот, цели генерации израснавме на социјално, цел живот на грбот на Македонците за вака да ни вратат? Да се пишуваат шиптaри, да веат орлиња и да идат против нас? Со племето се дефиниција за рани куче да те лае.
Se identificiraat so pojakiot, so toj kade sto imaat interes, pred se strav. Tie se najmal problem. I kuce kako ke go dresiras, zavisi dali nad nego imas avtoritet i koga treba da udris i koga treba da go pogalis. Ne se Albanicite krivi za Romite, nitu za Torbesite, tuku toa e slepiloto i ofcarakiot mindset na politicarite.

Cigan ko cigan, ne e bitno on sto misli, tuku kako ke go istretiras.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.095
Поени од реакции
8.364
Decki edno off topic prasanje, moze ne e za tuka ali delumno e povrzano.
Televizija anal5 me ima blokirano da ne mozam da citam vesti na nivniot sajt, ne deka nesto posebno me boli kur za toa, ama cisto onaka od ljubopitnost me interesira, zs bas mene bi me blokirale ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom