Зошто сте сами?

Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Еднаш мажена, сега сама кој те знае бе Очајна, јас прочитав тука двајца сами што пишале дека се, башка и со ист кинески знак и пробав љубов да родам. Чевли, Владе тоа батали глупости.
Си ја крева цената, затоа и е сама.
 

Поздрав_од_Бугарија

Питат ли ме деj зората...
Член од
9 јануари 2022
Мислења
142
Поени од реакции
133
Абе ти,ај у устаф што сакаш да ни улегнеш,па и у Македонску фамилију сакаш да се укрцаш.
Леле замисли,бугарин домазет.
Телевизор и без тон и без боју хаха.
:ROFLMAO:

Али ај мош ке бидеш добар пратеник.Ке те праќаф од дома по леб,млеко,брашно...
Не успеав добро да го разберам половината (во болд) од напишаното. :(
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Ако си мажена зошто тогаш пишуваш дека си сама? Ако веќе се чувствуваш осамено во бракот не ти е на одмет да се спанџаш.
Де бе сега и ти, жена. Од сабајле до пладне ќе смени 4 расположенија, ко времето во март. Ако тоа досега не си го заклучил по темиве тогаш ете не знам. Очајна само е експлицитен пример за истото. Еднаш се разведува и е сама, по 5 минути е мажена и мажот е најубав на цел свет. После сите мажи се стоки, на крај заљубена е во тој дома, па после не можи да го трпи па после пак ќе се премисли.
И така, навикни се на ментални гимнастики да читаш.

Али ај мош ке бидеш добар пратеник.Ке те праќаф од дома по леб,млеко,брашно...
Земи го ко ќе одиш пак кај бабата и дедото *(по на жената страната) и покажи му ручек како им готвиш.
Имаш искуство, сигурно ќе научи нешто.

Само фута види дали имаат вишок и нормално, кој број папучи носи (да не му ги даваш твоите, сепак твои си се - шо има друг да ти ги носи).


Па затоа земи си го дома.
Пре би да го земи и сосе пасош да му ја дувнат ЕУ, уствари чекај затоа да не и е културен и пријатен овај татарот? :toe:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
Јас сум ливадарка чичко Владе.
До пред малку бев на работа, а сега ќе излезам да го шетам кучето низ парк.
Koga ti velam deka tesko procesiras prosto prosireni recenici se ljutis, se muculis , go krevas to noseto :mad:.
Livadarka ti e momentalna sostojba, zosto si stanala livadarka, za toa e temata, toa trebase da kazis( vidi naslov na tema za pojasno ;) ). E sega i jas mozam vo tvoj stil da si pretpostavuvam, da si pravam filmovi ali ne e toa toa, podrugo e ti koga ke si ja otvoris dusickata zosto se polivadarci :cautious:
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Од машка перспектива, 34-годишен, дел од генерацијата милениумци. Зошто сум сам? Зошто повеќето од денешните модерни жени, жени познати по егоизам, ментална нестабилност (што не знаат што сакат), кои само сакаат да играат за да добијат внимание, а потоа изчезнуваат. Или кога покажуваш интерес и веќе го имаат твоето внимание, се однесуваат како ладни к..ви кон тебе и одма одат да флертуваат или да бараат нова жртва за да им се исполни егото. го гледаат мажот или како секс објект или како извор на пари (скапи подароци, безплатни одмори, храна, сместување), или како кловн да ги забави и да им прави друштво кога им е досадно. Без никаква емпатија, празни души, себични, исполнети со негативна енергија, безкрајно токсични. Подобро е да бидам сам, отколку да трошам толку многу енергија, време, нерви, пари, само за на крај ментално да бидам силуван. Затоа, имам супер врска и клик со жени 45 години + :D, се што е под 40 години, бегајјјј
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Бугаринот е поим за култура за вас
Опаааа почнува да се раѓа нешто. Не за џабе кинезите рекле ако си сам, пронајди го само тој со ист кинески знак и ќе се роди љубов.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
565
Поени од реакции
2.528
Koga ti velam deka tesko procesiras prosto prosireni recenici se ljutis, se muculis , go krevas to noseto :mad:.
Livadarka ti e momentalna sostojba, zosto si stanala livadarka, za toa e temata, toa da kazis ( vidi naslov na tema za pojasno ;) ). E sega i jas mozam vo tvoj stil da si pretpostavuvam, da si pravam filmovi ali ne e toa toa, podrugo e ti koga ke si ja otvoris dusickata zosto se polivadarci :cautious:
Чичко Владе, ме шутнаа од Х причини.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Опаааа почнува да се раѓа нешто. Не за џабе кинезите рекле ако си сам, пронајди го само тој со ист кинески знак и ќе се роди љубов.
Ти не си нормална.
 

Поздрав_од_Бугарија

Питат ли ме деj зората...
Член од
9 јануари 2022
Мислења
142
Поени од реакции
133
@Ocajna , @Луси , @Хоуп , @Artemisia Vulgaris , и сите останати дечки овде

Во ред е. Роден сум во Софија, живеам во Софија и планирам да останам во Софија. :) Но, со задоволство ќе се запознаем на кафе и торта во некоja слаткарница со секоја од вас, ако некогаш одлучите да ја посетите Софија. :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Ако е глуп од Софија во Велес да отиде...
Еве ја и оваа па, одкај па ти па знаеш кај сум :pos: ај гледај си тоа вулканите таму и пази се да не ти дојде лава пред врата па да плачеш по златен Велес.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom