Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.488
Незнам дали е за овде но ќе пукнам ако не споделам со некого....

Можеби некои се сеќеават дека излегов од една ужасна врска после ете 3-4 години таа сеуште ме демне... Имено во последна година дена си терам со една девојка која не е од Македонија. Лудачава незнам како ја нашла заеднички пријатели немам , а блокирана ми е буквално секаде. Пишала толку глупости меѓу кои дека сум во брак со неа, па како сликите што ми се на фб ми ги сликала она, па зошто токму од тие слики сум и пратил на мојата сегашна девојка... Да не ширам толку не растевожи што првпат по подолг период се убив од плачење. Зошто сеуште се замара со мене човече не ми е јасно. Среќа е што она не и поврува ама првпат се посомева во мене и во афект ми кажа те мразам ... Навистина сакам искрен совет од вас незнам немам мир.
 
Член од
13 март 2024
Мислења
13
Поени од реакции
8
Ај бе иди на фемина или негде лајкајте се жени, не напињај овде за пажња.
Пажња вика, а пази тоа е целта на форумите.. реков, нит замарам некој со тоа нит ништо, само ко секој друг сакав да добијам општ совет од некој кој не би навлегувал у тоа, ако има таков, вредеше да се проба. Ако ти е до мрчење, нема потреба.
Автоматски споено мислење:

Не можеш да очекуваш коментар како да ја продобиеш девојката, тука на форум се сите женомразовци или хомофоби.

Јас не знам како да ти помогнам никад не сум се пуштала на жени, ние како пол сме многу специфични, види прво дали е таа ОК за хомосексуална врска, пред да пробаш нешто.
Знам каков менталитет имаме Македонците, но тоа не значи дека не би пробала да се искажам у случај да се најде некој хуман да одговори ко на секој друг. Нема што тоа да ме опишува, или да го потенцирам но во случајов морав за да биде појасно зашто е покомплицирано..
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.553
Поени од реакции
9.600
Да не ширам толку не растевожи што првпат по подолг период се убив од плачење. Зошто сеуште се замара со мене човече не ми е јасно.
Наместо да ја крениш на шамари си се убил од плачење. Тука е проблемот.

Колку се сеќавам беше пред свадба со неа, растури веридба или се зеде па се разведи набрзо - небитно. БИТНО е дека ти си ја пресечил секоја папочна врска со дотичната особа.

Е сега тоа што таа е мизерна и живее во својата мизерија (очигледно), па сака и ти да си мизерен и плус што си дозволува да ти се меша во приватен живот откако претходно го запустила својот и со тоа и твојот е најголемото ДНО шо можи од една жена да го очекуваш.
Поголемо дно е само кога имаат дома деца и сопруг па се курваат на страна.

После некоја овде на форумот ќе речи ама како на жена да крениш рака. Ете така шарено!
Да ми го направи некоја истото има да ја дрецнам од земја, ќе ме памти дури диши.

Твое е еднаш ама еднаш да седниш со сегашната и да ја објасниш твојата историја, да и кажиш дека женава е болна и дека немаш ништо со неа и ОСОБЕНО да и потенцираш на новата дека таа ти е цел твој свет и со неа само се замараш.
Ако те сфати и поддржи арно, ако не пак арно.

Како и да е, освен тој еден пат повеќе не се навраќај со сегашна жена / девојка да збораш за поранешна жена / девојка. Тоа ужасно ги нервира.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
само ко секој друг сакав да добијам општ совет од некој кој не би навлегувал у тоа, ако
Овие работи ние у село ги викаме “лапсуси”.
Стручно се викаат freudian slip!

И поздрави ја келнерката и од мене!
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.427
Секој друг човек, секој друг во слична ситуација, секој друг збунет, исплашен, очаен....

Пример.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.427
До исправање ли стигнавме? :)
Небитно дали е ова вистина, дали си машко, дали си женско, на погрешно место пишуваш. И да е вистина, нашите мажиња тука не можат да прифатат нешто поразлично и надвор од кутиите во кои се наоѓаат и без потреба ќе бидеш исмејувана и напаѓана, а од женскиве нема да добиеш совет поради истите причини. Да го избегнат 'хуморот' на нашиве тука.

Најдобро оди на фемина, ваљда од толку жени некоја ќе ти помогне, или иако многу ова го гледаат како навреда а не знам зошто, прави си муабет со стручно лице. Не во смисла дека си заинтересирана за ист пол, па да те врати на патот, него чисто само за нешто што те мачи ко што сите не мачи нели нешто и потребен ни е разговор. Таму ќе добиеш најдобар совет.
 
Член од
13 март 2024
Мислења
13
Поени од реакции
8
Чекај, чекај, за тоа ли беше коментарот? Не ми се верува бе, нормално дека мислев на "секој друг човек"... Страшно
Автоматски споено мислење:

Небитно дали е ова вистина, дали си машко, дали си женско, на погрешно место пишуваш. И да е вистина, нашите мажиња тука не можат да прифатат нешто поразлично и надвор од кутиите во кои се наоѓаат и без потреба ќе бидеш исмејувана и напаѓана, а од женскиве нема да добиеш совет поради истите причини. Да го избегнат 'хуморот' на нашиве тука.

Најдобро оди на фемина, ваљда од толку жени некоја ќе ти помогне, или иако многу ова го гледаат како навреда а не знам зошто, прави си муабет со стручно лице. Не во смисла дека си заинтересирана за ист пол, па да те врати на патот, него чисто само за нешто што те мачи ко што сите не мачи нели нешто и потребен ни е разговор. Таму ќе добиеш најдобар совет.
Фала ти многу :) баш добро кажано
Автоматски споено мислење:

А инаку, од фемина си заминав затоа што претежно се лажни профили и исто така ставаат банови за "спам"
Автоматски споено мислење:

Но воопшто не допира до мене кој како ќе се постави, на крајот од денот- форум е, свашта може да се кажат дали на добро дали на лошо
Автоматски споено мислење:

Што прост народ ќе беше, уште си се смеам.. пази, да си поврзаш у главата дека ако е кажано "секој друг" се мисли на машки род, а секојдневно сите го употребуваме безразлика за кого се работи. Ај сеа искоментирај дека пишав за кого а не за која, не можам бе..
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.559
Поени од реакции
21.397
Небитно дали е ова вистина, дали си машко, дали си женско, на погрешно место пишуваш. И да е вистина, нашите мажиња тука не можат да прифатат нешто поразлично и надвор од кутиите во кои се наоѓаат и без потреба ќе бидеш исмејувана и напаѓана, а од женскиве нема да добиеш совет поради истите причини. Да го избегнат 'хуморот' на нашиве тука.
Пишете и во приватна порака, не мора овде да давате совети ако не сакате.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.057
Поени од реакции
12.329
Знам каков менталитет имаме Македонците, но тоа не значи дека не би пробала да се искажам у случај да се најде некој хуман да одговори ко на секој друг. Нема што тоа да ме опишува, или да го потенцирам но во случајов морав за да биде појасно зашто е покомплицирано..
Смени пол, ќе те боли курот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.258
Наместо да ја крениш на шамари си се убил од плачење. Тука е проблемот.

Колку се сеќавам беше пред свадба со неа, растури веридба или се зеде па се разведи набрзо - небитно. БИТНО е дека ти си ја пресечил секоја папочна врска со дотичната особа.

Е сега тоа што таа е мизерна и живее во својата мизерија (очигледно), па сака и ти да си мизерен и плус што си дозволува да ти се меша во приватен живот откако претходно го запустила својот и со тоа и твојот е најголемото ДНО шо можи од една жена да го очекуваш.
Поголемо дно е само кога имаат дома деца и сопруг па се курваат на страна.

После некоја овде на форумот ќе речи ама како на жена да крениш рака. Ете така шарено!
Да ми го направи некоја истото има да ја дрецнам од земја, ќе ме памти дури диши.

Твое е еднаш ама еднаш да седниш со сегашната и да ја објасниш твојата историја, да и кажиш дека женава е болна и дека немаш ништо со неа и ОСОБЕНО да и потенцираш на новата дека таа ти е цел твој свет и со неа само се замараш.
Ако те сфати и поддржи арно, ако не пак арно.

Како и да е, освен тој еден пат повеќе не се навраќај со сегашна жена / девојка да збораш за поранешна жена / девојка. Тоа ужасно ги нервира.
Се надевам дека нема да те послуша, оти раскинување со новата ќе му биде најмалиот проблем. Ако дигне рака може да заглави и ќорка, а и да работи со години за да и плаќа оштета.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.553
Поени од реакции
9.600
Се надевам дека нема да те послуша, оти раскинување со новата ќе му биде најмалиот проблем. Ако дигне рака може да заглави и ќорка, а и да работи со години за да и плаќа оштета.
Нека гледа тогаш како му го ебава животот некоја недоквакана кокошка и нека плачи. Гледам добро му оди.

И не му реков да прави такво нешто, него напишав што јас би направил (пошто мешање во приватен живот откако сум раскрстил со тебе и/или курвање додека спиеш со мене и имаме деца заедно не толерирам па апсолутно сум алергичен на такви персони и не одговарам за сопствената реакција).

Тоа ѓубре претходно му го прееба животот откако го остави или пред олтар/веридба или непосредно после свадба (таков некој филм беше, можда и малку грешам пошто не можам да се сетам точно али нималку мала работа) и од таков стрес братот се врати, се собра, си продолжи во животот и гнасата на еден кукавично подмолен начин повторно му се меша и сака да му ја еби и сегашната прилика за среќа.
Толкаво дно да си од човек заслужуваш да ти се деси некоја пиздарија.

За такви само стапот, а дали потоа ќе има сведоци или ќе докажи на суд како сум ја направил да се рани со сламка е друго 20. ;)

Можда некој има грев за курви во душа, јас не, макар и слива имале меѓу нозе наместо јајца. Тоа ќе си го претепаш за да те памтат уште 3 следни нејзини генерации, ако ги има.

Него, конкретно, го посоветував да си разговара со новата девојка, да ја објасни ситуацијата и ако и таа му се качи на глава ич кур да не го боли, клоцата вгаз. Доволно нерви кркал во животот и доволно се правдал таму кај што не бил ценет. Очигледно.

За тоа дека ќе ја нашлака старата, според ова шо го читам, чисто сумњам.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.384
До исправање ли стигнавме? :)
Секогаш сум културен ама ќе ти кажам одјеби од форумот,позади тој профил што пишуваш е машко,а не женско од авион се гледа.Пиши си барем од твојот вистински профил.Ако не иди кај фемонките нив замарај ги.
@Хоуп прашање - што ме мачи и тебе срце од кога улаќаш тикети и од кога почна да идеш по кладилници,што е работава..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom