Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.713
Поени од реакции
8.733
Да сум како Путин со секој ваков напад би фрлал барем по 20-30 фаб 500ки на цели во Киев, па нека продолжат ако им одговара.
Не се цивилите криви за ништо...у борбата со демоните гледај да не станеш и ти демон.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.114
Поени од реакции
2.800
Не се цивилите криви за ништо...у борбата со демоните гледај да не станеш и ти демон.
Не мислев на цивили ама било какви објекти поврзани со власт, полиција, војска, регрутација па дури и оние организациии медиуми што вршат пропаганда во корист на Американците а против Русија треба да се срамнат со земја.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325

Да сум како Путин со секој ваков напад би фрлал барем по 20-30 фаб 500ки на цели во Киев, па нека продолжат ако им одговара.
Брука. Не најдоа Русиве начин да се заштитат од глисерчињава.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.713
Поени од реакции
8.733
Не реков на цивили ама било какви објекти поврзани со власт, полиција, војска, регрутација треба да се срамнат со земја.
Скапо е тоа, Украина е огромна земја...не е проблем тоа. Проблем е што заканата доаѓа од друго место, Британија, Германија, САД, Полска и т.н. Ако одговорат како што треба не ни бега нуклеарна војна а кога веќе е неизбежен армагедон подобро е да бидеш спремен да не оставиш ни пепел таму од кај што е заканата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
некако задње време приметувам дека двете страни ги решија маливе дронови со помош на електронско војување. Ретко гледам снимки, а и да има, брзо губат сигнал штом се доближуваат до возилото.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
753
Поени од реакции
642
SLOVAKIA Without Air-defense after giving S-300 systems to Ukraine

Italy decided to withdraw the only remaining air-defense units SAMP/T from Slovakia, who were aimed to protect the nuclear power plant and other strategic facilities in the country, on the border with Ukraine. Italy said, they need the SAMP/T systems elsewhere, without specified details.

️ The US has already withdrawn it's Patriot air-defense systems

Slovakian Prime Minister Fico asked a question to NATO: “Who will now protect the nuclear power plant and other strategic facilities on Slovak territory?”

It should be noted that Fico has recently shown a Pro-Russian position, which has possibly led to such decisions inside the NATO.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
некако задње време приметувам дека двете страни ги решија маливе дронови со помош на електронско војување. Ретко гледам снимки, а и да има, брзо губат сигнал штом се доближуваат до возилото.
Ретко гледаш дронови? :pos:
Па не знам каде гледаш и дали воопшто гледаш пошто овие две недели дронирањето е пуштено на максимум од Украинска страна.

Провери сам колку има само официјални мртви во последно време и ова е мал дел што се објавува, а за исчезнати и неидентификувани да не збориме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
Ретко гледаш дронови? :pos:
Па не знам каде гледаш и дали воопшто гледаш пошто овие две недели дронирањето е пуштено на максимум од Украинска страна.

Провери сам колку има само официјални мртви во последно време и ова е само дел што се објавува, а за исчезнати и неидентификувани да не збориме.
И каква врска има ова што си ми го пратил со дроновите?
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Редовно да следиш канали кај што објавуат мртви за да добиеш допамин и да дркаш на видеа како убиваат луѓе со некаква бавна смрт дефинитивно некаде во раните детски години нешто е зафркнато. Да не навлагаме во детали и претпоставки натаму за детството и да ја отвориме пандорината кутија.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
И каква врска има ова што си ми го пратил со дроновите?
Смртността е огромна и дроновите работат на максимум. Еве ти канал и пак види сам дали нема дронови.

Редовно да следиш канали кај што објавуат мртви за да добиеш допамин и да дркаш на видеа како убиваат луѓе со некаква бавна смрт дефинитивно некаде во раните детски години нешто е зафркнато. Да не навлагаме во детали и претпоставки натаму за детството и да ја отвориме пандорината кутија.
Без факти ти остана само да проектираш и да ги префрлаш своите болни комплекси на други.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.272
Поени од реакции
11.820
некои ќе речат фотошоп
Овие се нови, со нови спецификации. Ги спремаат. Моментално сеуште користат од старите со томос моторчињата.
Автоматски споено мислење:

Британија спрема две дивизии на лето да префрли во областа на Одеса, Киев и Ливов.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.020
Поени од реакции
30.774
Брука. Не најдоа Русиве начин да се заштитат од глисерчињава.
Чекај кога ќе се изнервираат доволно за на Хутуте да им дадат „глисерчиња“... Ќе видиме после како империјата се штити од нив (а богами и некои ќе видат дека морнарицата е минато, од аспект на досегашните парадигми).
Автоматски споено мислење:

 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.549
Поени од реакции
5.796
Koi se tie "zapadnjacki vrednosti" ako Nato funkcioner kazuva sto treba da pravi demokratski izbran lider na edna drzava?

I, kakva e taa "zapadnjacka demokratija" ako voen sojuz tvrdi deka ne treba da se slusa javnoto mislenje?

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.272
Поени од реакции
11.820
Koi se tie "zapadnjacki vrednosti" ako Nato funkcioner kazuva sto treba da pravi demokratski izbran lider na edna drzava?

I, kakva e taa "zapadnjacka demokratija" ako voen sojuz tvrdi deka ne treba da se slusa javnoto mislenje?

Тоа е моменталното Нато.
Збир на западни глобалисти. Нешто налик на прошерена Наци западна коалиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom