ZTE Racer II

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дадоа упатство но не и за симнување апликации :)
Нигде во свет немаш упатство за симнување на апликации. :pos: Имаш МАРКЕТ една апликација во менито. Регистрираш gmail account предтоа, или ако имаш веќе направено се логираш во маркет и имаш апликации што се плаќаат и што не се плаќаат. И си симнуваш колку ти душа сака. Имаш разни апликации. Исто така има и доста македонски апликации.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
зте кецот е тешко срање, не би го купил овој ни под точка разно
една недела од кога истече гаранцијата ми се расипа
 

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647
зте кецот е тешко срање, не би го купил овој ни под точка разно
една недела од кога истече гаранцијата ми се расипа
Не се согласувам. Го имам кецот веќе година и неколку месеци и нема апсолутно никакви проблеми,а ми има паѓано многу пати. Точно дека тачот е резистивен т.е катастрофа ама колку пари - толку музика, брка работа за користиење на телефонот.
Имам фукнато кастом ром http://android.modaco.com/topic/351685-rom-ligux-32-beta6-120208/ и телефонот лета.

За разлика од кецот јас никад не би го зел Рејсер 2. Прво зошто има многу спор процесор, игри едноставно не е можно да се играат, дури и менито е слајд шоу.
А за ромови тешко дека некад ќе има зошто не е многу популарен телефонов на XDA и Modaco.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Јас си симнав 5-6 игри, супер се игра. Кога игри се симнуваат при Wi-Fi плаќам ли за нив?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Телефонот без пари да ми го дадат ќе подразмислам дали ќе го земам
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
А шо телефон имаш сега па што ќе размислиш дали без пари ќе го земеш ? :D
Како прв телефон Htc 7 Mozart - Го употребувам за телефонирање и работа

htc-7-mozart-1.jpg

Како втор телефон LG Optimus 7 - Го употребувам како апарат па телефон

LG-E900-Optimus-7-2.jpg
--- надополнето: 18 февруари 2012 во 18:42 ---
Најверојатно има Samsung Galaxy SIII.
За телевизор станува збор или за мобилен
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
јас го имам двојката и искрено ме изненади , за тие пари телефонот е одличен , брз е , ми држи батерија , тачот му е одличен , ми има пагано милион пати нема гајле =]

инаку според мене единствена мана е што нема флеш
но сепак уште еднаш ќе кажам за тие пари е одличен телефонот
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
11
Поени од реакции
1
Jas go imam veke dvojkata okolu edna godina no ne sum mnogu zadovolen od nego.Uste od ko go zedov imav problemi no problemot koj uste ne mozam da doznam od so e predizvikan e toa sto ne mozam da slusam muzika ili da gledam videa.Mi kazuva ,,Sorry,the player does not support this tip of audio file,,.:(
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Jas go imam veke dvojkata okolu edna godina no ne sum mnogu zadovolen od nego.Uste od ko go zedov imav problemi no problemot koj uste ne mozam da doznam od so e predizvikan e toa sto ne mozam da slusam muzika ili da gledam videa.Mi kazuva ,,Sorry,the player does not support this tip of audio file,,.:(
А Флеш плеер имаш инсталирано? Изгледа нешто треба да инсталираш, некој програм за да ти чита.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
11
Поени од реакции
1
А Флеш плеер имаш инсталирано? Изгледа нешто треба да инсталираш, некој програм за да ти чита.
Imam Flash Player.Ko ce go isklucam pa go priklucam mozam da slusam ama ako ne go koristam pola sat posle nemozam da slusam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom