WWE

Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Go Sheamus..(y)..Dolph Ziggler iznenadi..AJ razocarana najverojatno sto izgubi Daniel Bryan, kojznae..:cautious:..Koj li ke go spreci Ryback..:sneaky:...Leyla impresionira...:cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Добро ППВ.
Среќа што Punk/DB беше предобар мечот па го спречи ППВ-во од mediocricy. Стварно не знам зошто Сена е во мејн-евентот.
По сите логики требаше да биде Punk/DB мејн-евент.
Стварно ептен се нервирам кога ППВ завршува со Сена и тоа ми го намалува рејтингот на ППВто..

Сепак добро ППВ.
Почна со добар меч. На средина од ППВ-то имаше неверојатен меч (Punk/DB) и заврши со добар меч (не како претходниве ама ок беше). Се на се 7/10 пошто беше пре-predictable.
Исто така ептен ме изненади позитивно Primo&Epico vs PTP баш интересен и забавен меч. Тој меч го крева рејтингот на ППВто. AW ме изнеасмеа асално како на стенд ап да е човекот. Браво (y)
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Навистина интересна 1000 епизода на RAW...
The Rock се врати..и Undertaker исто така како што најавуваше..The Big Show навистина негативно настроен спрема John Cena..Панк си Панк..нема заебанција..:cool:..очигледно Брок Леснар ќе го прифати предизвикот на Triple H за нивен дуел на Summer Slam на 19 август..најразочаран од сите испадна Daniel Bryan...The Miz е нов интерконтинентален шампион..

 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
АЈ каква цура е ццц другите освен кели кели и лејла може вода да и носат!
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Brock Lesnar vs Triple H na Summer slam 19 avgust..Sheamus malku da se povozi so Ferrarito..:cool:...Ryback ostanuva nepobedliv...CM Punk spored mene ke ja zagubi WWE titulata vo Triple mecot so Big Show i John Cena..
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Night of champions highlights 2012 :)
Шампиони:
The Miz - Intercontinental champion
Daniel Bryan & Kane - Нови Tag Team Champions
Antonio Cesaro - USA champion
Randy Orton победник против Dolph Ziggler Money in the bank
Eve Torres - Нова Divas champion
Sheamus - Heavyweight champion
И покрај тоа што изгледаше дека John Cena ќе биде нов WWE champion, судијата донесе одлука дека нема победник, заврши нерешено, по што CM Punk си ја зачува титулата. Најверојатно затоа што покрај тоа што рамената на CM Punk беа рамни на подот, иста беше ситуацијата и кај John Cena. Проценете сами.

 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
бре, само ги блокираат, односно ги бришат клиповите..
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Умрела темава... еве ме и мене назад после неколку месеци, се надевам дека ќе ја оживееме малце темата, не бев гледал wwe неколку месеци, но последниве денови онака маратонски ги изгледав побитните работи.

Накратко за вве шампионот, се надевам дека Панк ќе ја задржи титулата до Royal Rumble зашто Роки вс Панк би било одличен меч, победникот сите го знаеме кој ќе биде (кој и да е шампион до Rumble, на Rumble ќе изгуби од Роки ). Се надевам дека сценаристите дека нема да направат глупост и да ја дадат титулата на Сина.
Ми се допаѓа дека таг тим дивизијата конечно дава знаци на живот, одамна немало толку таг ти тимови, а и притоа сите се добри, плус Кејн и Брајан, тоа беше што и требаше на таг дивизијата, таг тим како Кејн и Брајан, тим од меин ивентори. Prime time players изгледаат добро до сега, прочитав дека и на Винс му се допаѓале многу така да веројатно во скоро време ќе бидат шампиони, исто така ги имаме усос, примо и епико, Кофи и Труф.
World heavyweight champion e Sheamus, мислам дека е редно време да ја дропне титулата на некој друг, најдобро би било ако ја дропне на Ортон, не ме сфаќајте погрешно Шејмс е одличен шампион ама после пола година мислам дека е редно да ја загуби титулата.
Рајбак вајда ќе е наредниот интерконтинентален шампион затоа што Винс рекол дека сака да го види Рајбак во наредниот левел т.е. во меч за некоја титула :).
Бродус почна многу да ме нервира, Сантино исто, Сандау ми е некако антипатичен како гимик, на рингот е добар ама како појава ме нервира :D, Цезаро има предиспозиции да биде нешто повеќе од УС шампион, човекот е неверојатно добар на ринг и има некакви мик скил.
Тоа е тоа од мене, го очекувам следниот меч на Леснар немам идеја кога ќе биде и со кој ама се надевам дека ќе е добар.

п.с за малце ќе заборавев Paul Heyman is back :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Bobi_kr_palanka Welcome back :D
Мене баш обратно за Sandow како gimmick е фантастичен а во рингот ми е mediocore ма да до сега имаше само кратки мечеви.Сина е повреден така да не знам што ќе се дешава на следното ППВ.
Ако има Роки/Сена 1на1 ќе рејџам ама не се до толку глупи ваљда нема да го направат тоа. Ваљда на едно од РР и WM ќе има Панк/Сена/Роки а на другото Роки/Панк.
Таг дивизијата е ептен интересна ама па тоа ја убива мид-кард дивизијата. А и мејн-евентот не е нешто. Да Шејмус треба да не биде шампион пошто има досадни feuds.АДР е досаден а сега следен ќе му биде Биг Шоу изгледа.
SmackDown вчера беше ептен јак пошто беше не секојдневен.Треба сите епизоди да се такви :D
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Ќе го ставам на download листа smackdown сега, уште не ми е гледан па здравје вечерва ќе го изглдам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom