Windows 7

Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
А како кај мене го тера со 1GB рам и графичка 256Mb? Не ми е јасно. Може ли Windows7 да предизвика оштетување на хардверот на компјутерот (пр. Рам, Графичка...) ако работи на помала меморија?

Инаку ме интересира која е разликата помеѓу Windows7 Ultimate, Home Edition, Profesional?

И да... ако може некој да ми прати линк за Win7 full верзија од некоја од овие изданија: Ultimate, Home Edition, Profesional... Кој е најдобар? :)
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
А како кај мене го тера со 1GB рам и графичка 256Mb? Не ми е јасно. Може ли Windows7 да предизвика оштетување на хардверот на компјутерот (пр. Рам, Графичка...) ако работи на помала меморија?

Инаку ме интересира која е разликата помеѓу Windows7 Ultimate, Home Edition, Profesional?

И да... ако може некој да ми прати линк за Win7 full верзија од некоја од овие изданија: Ultimate, Home Edition, Profesional... Кој е најдобар? :)
Ultimate најдобро стави си, велат најдобар е, макар да за домашна употреба било кој ќе ти брка работа
Побарај на торентите Windows 7 со интегриран SP1 AIO (All-In_One). Ги содржи сите верзии.
Ако не се снајдеш, пиши, ќе ти пратам линк на ЛП
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Ultimate најдобро стави си, велат најдобар е, макар да за домашна употреба било кој ќе ти брка работа
Побарај на торентите Windows 7 со интегриран SP1 AIO (All-In_One). Ги содржи сите верзии.
Ако не се снајдеш, пиши, ќе ти пратам линк на ЛП
Разликата помеѓу верзиите...
Untitlsed.jpg
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.258
Кога пуштам игра за прв пат ја играм и после некое време крашнува ?? ај помош
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.258
Обрати се за помош кај производителот на играта. ;)
Проблемот е во тоа што на сите игри крашнува значи до 7ката е знам дека имаше нешто како апдјет што го средува тоа па ако знае некој нека прати по ПП линк за симнување :D
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Decki kako mozam da si vratm pasvord na windows 7 ultimate ve molam pomognete pozz
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ama admini
Ama administrator e toj a ovaj ne e :(
Кој е администратор кој не е? Во мрежа ли се повеќе компјутери? Објасни
Ако не се бришани или некоја друга постапка при инсталација, секој компјутер треба да има јузер администратор
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Napr
Кој е администратор кој не е? Во мрежа ли се повеќе компјутери? Објасни
Ако не се бришани или некоја друга постапка при инсталација, секој компјутер треба да има јузер администратор
Naprajv nov user nagreska i se smena pas od administrator a ako ne znam pas nisto ne mozi da se praj bukvalno nisto
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Napr
Naprajv nov user nagreska i se smena pas od administrator a ako ne znam pas nisto ne mozi da se praj bukvalno nisto
Значи шампион си за објаснување...ти нема рамен. Земи воздух малце и изброј до 10.
Ај сега кажи
Лог оф кога ќе направиш ти се појавува ли Администратор или не? Со новиот јузер што си го направил не можеш ли да влезеш?
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Izleguvaat 2 juzeri administrator i drugiot i ko ke vlezam vo drugiot ako otvoram nekoj fajl bara pas od administrator ili ako dowloadiram nesto za da go instal bara pas od administrator...
Ako pram pecatni greski ne zamervaj od telefon pisam
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Izleguvaat 2 juzeri administrator i drugiot i ko ke vlezam vo drugiot ako otvoram nekoj fajl bara pas od administrator ili ako dowloadiram nesto za da go instal bara pas od administrator...
Ako pram pecatni greski ne zamervaj od telefon pisam
Ако си го сменил администраторскиот пасворд, тоа само кај некој што знае повеќе. Пробај да се сетиш во што си сменил.
Има програми (бутабилни) што ресетираат пасворди, но не верувам дека ќе се снајдеш сам. Или преинсталирај Виндоус. Ако сепак се одлучиш за првиот метод ти треба друг компјутер за да си симнеш таков програм и да го изрежеш на ЦД. Еден таков пакет програмчиња ти е "Hiren's Boot CD"
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Ако си го сменил администраторскиот пасворд, тоа само кај некој што знае повеќе. Пробај да се сетиш во што си сменил.
Има програми (бутабилни) што ресетираат пасворди, но не верувам дека ќе се снајдеш сам. Или преинсталирај Виндоус. Ако сепак се одлучиш за првиот метод ти треба друг компјутер за да си симнеш таков програм и да го изрежеш на ЦД. Еден таков пакет програмчиња ти е "Hiren's Boot CD"
Imam 2 kom i 1 lap top a dali mozi na stikce da se izvaj a za da preinstaliram vindows ke mi se zafrkni orginalniot window xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom