Windows 7

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Имам проблем со лиценцата ( WGA ) за Windows 7. Ми вика дека е нелиценцирана верзија и дека морам или да ставам нов валиден клуч или да си купам од некаде итн... Слегнав неколку кракови и пачови од интернет кои мислев дека ќе го решат проблемот но ниту еден не фати и не смени ништо. Ако знае некој решение за ова нека помогне. Благодарам однапред!
Го имав јас иститот проблем и го решив што симнав од нет кој ја направи досегашната верзија лиценцирана. 22 мб е. Почекај некоја минута да го закачам на нет ќе ти го пратам по пп и пробај се надевам ќе ти заврши работа :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Гледам дека во компјутеров windows restore points што ги креира системот ми зафаќаат околу 10 гб. Не дека ми е за гигабајтите, туку смеам ли да ги отстранам сите restore points? Доволно е да остане само последниот или?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Гледам дека во компјутеров windows restore points што ги креира системот ми зафаќаат околу 10 гб. Не дека ми е за гигабајтите, туку смеам ли да ги отстранам сите restore points? Доволно е да остане само последниот или?
Ако не ти требаат сите, остави го само последниот.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дајте некоја активација за 7-ца ама проверена?

edit.Готово,благодарност до Riki_AMG
 
П

Паган-др

Гостин
Некој интересен/корисен десктоп гаџет ли како и да се вика на 7цава? Имам саат и температура сеа за сеа. Не ми требаат одговори стаи шо ти треба, туку ме мрзи да ги листам сите тие страни со гаџети, па кажете вие шо користите, да видам шо да искористам кај мене.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.975
Поени од реакции
7.619
Некој интересен/корисен десктоп гаџет ли како и да се вика на 7цава? Имам саат и температура сеа за сеа. Не ми требаат одговори стаи шо ти треба, туку ме мрзи да ги листам сите тие страни со гаџети, па кажете вие шо користите, да видам шо да искористам кај мене.
Јас овие ги користам http://gallery.djinngo.com/gallery/widgets_pcmac_index.html?p=pcmac&q=&s=0&o=0&l=en&page=1
не дека има некој избор исти ко стандардните официјални но дизајнот им е подобар од другите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom