Windows 7

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
нов корисник на W7 и како почетник да ми кажите основни работи да си прилагодам за полесно користење и зошто на десктоп кога одам десен клик нема Properties туку Personalize..
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
нов корисник на W7 и како почетник да ми кажите основни работи да си прилагодам за полесно користење и зошто на десктоп кога одам десен клик нема Properties туку Personalize..
Не си користел Vista? Од Vista е тоа personalize промената. Има многу промени во корничкиот интерфејс од xp до седмица.
Погледни ова и ќе те запознаe со Win7 колку толку.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
ne ne sum koristel Vista.. direktno od XP, i uste ova zosto koga odam ctrl+alt+del mi otvara povejke opcii lock this com,switch user,log off.. a ne direktno task manager i kako da go napram ?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
ne ne sum koristel Vista.. direktno od XP, i uste ova zosto koga odam ctrl+alt+del mi otvara povejke opcii lock this com,switch user,log off.. a ne direktno task manager i kako da go napram ?
Тоа го можеш и со десен клик на Tskbar-от (долу Старт лентата) и одиш на TaskManager, а со Ctrl+Alt+Delete тоа ти го отвара, што е добро, имаш многу добри достапни опции со еден потег.....Windows 7 е најдобар оперативен систем.......
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
ne ne sum koristel Vista.. direktno od XP, i uste ova zosto koga odam ctrl+alt+del mi otvara povejke opcii lock this com,switch user,log off.. a ne direktno task manager i kako da go napram ?
и мене ме напињаше ова, но веќе не ми смета
пребарував light на гугл ама не најдов финта да се направи ctrl alt del да отвара task manager
можеби ако пребаруваш heavy ќе најдеш :D
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
CTRL Shift Esc се отвара Task Manager на вин7.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
ги искршив прстите дур ја правев таа убиствена комбинација

а и осеќам напрегање во лактот :D
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254


На оваа конфигурација да ставам Виндовс 7 х64 или Виндовс 7 х32?

Овој ми се гледа добар...
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
770
Поени од реакции
306
Windows 7 Build 7600: This copy of Windows is not genuin, се појавува црн екран, решение?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ме интересира дали може да се инсталира 32битен оперативен систем на 64 битен процесор и обратно? И дали ќе има некакви пречки во подоцнежното работење ако може?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom