Windows 10

Член од
11 април 2012
Мислења
4.305
Поени од реакции
4.714
ебате виндовсот што он ти брише програми, бара да се логираш, мора да апдејтираш и слични срања. Тоа е како да му ја даваш приватноста некому, ја не би го користел 10 искрено па и слично нешто у иднина ако има, боље убунту ќе ставам и така има све што ми треба.
Од толку линукс дистро верзии ти ја одбра онаа што мајкрософт ја копира. Ова од аспект на овие новиве „услови“ со шпиунирање. Па баш се тоа почна од убунту кога дури и бровсерот на нивниот оперативен систем го сменија да ги добиваат твоите пребарувања и они а не само гугл. Дури и да ставиш друг пребарувач они пак добиваат инфо што бараш. А да не збориме дека мн одамна мораш да ставиш пасворт на твојот линукс акаунт значи пак имаш логирање (ако го избегнеш ан подигање оди инсталирај нешто без да си админ под линукс ако можеш).

ПС ова до другиве корисници на темава: препорачајте активатор за вин10
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.048
Поени од реакции
7.081
Дали само јас имам ваков проблем веќе цела недела?

Не сум insider корисник. Прогуглав за проблемот и никакво решение досега. Наводно ќе пуштеле нов апдејт(уште го чекам).
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Се средува тоа само со тек на време, често се случува.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Дали само јас имам ваков проблем веќе цела недела?

Не сум insider корисник. Прогуглав за проблемот и никакво решение досега. Наводно ќе пуштеле нов апдејт(уште го чекам).
не си единствен ама ако многу те нервира пробај со ова дали ќе се спасиш
https://support.microsoft.com/en-us/instantanswers/512a5183-ffab-40c5-8a68-021e32467565/windows-update-troubleshooter
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Денес пробав да поврзам телефон и никако усб портиве да ми реагираат како треба. Ми работат само за полнење.
Пробав скоро сите можни опции. Драјвери мајври и останати курац палац опции ништо не бива. Чаре ? Ептен ме нервира ова а ми откажаа усб портиве после една недела користење windows 10. Дури и со рано разниве апдејти на windows - от не се реши проблемов.

Moжда ова сум го пишал овде еднаш ама ајде пак можеби некој знае што му е проблемов.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Денес пробав да поврзам телефон и никако усб портиве да ми реагираат како треба. Ми работат само за полнење.
Пробав скоро сите можни опции. Драјвери мајври и останати курац палац опции ништо не бива. Чаре ? Ептен ме нервира ова а ми откажаа усб портиве после една недела користење windows 10. Дури и со рано разниве апдејти на windows - от не се реши проблемов.

Moжда ова сум го пишал овде еднаш ама ајде пак можеби некој знае што му е проблемов.
Кој телефон е?
Јас имам Nokia 6303i classic од пред 5-6 години па неам проблем со Windows 10..
Додуша имав, инсталирав некој софтвер и некако се среди.
Кога ќе го поврзеш, не одбираш ништо на телефонот и влези у My Computer дали ќе го даде одма како USB.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Кој телефон е?
Јас имам Nokia 6303i classic од пред 5-6 години па неам проблем со Windows 10..
Додуша имав, инсталирав некој софтвер и некако се среди.
Кога ќе го поврзеш, не одбираш ништо на телефонот и влези у My Computer дали ќе го даде одма како USB.
Пробав и обично USB стикче не го чита нешто :( Од кога инсталирав windows 10 се поремети доста лаптопов. Ете месецов почна да зеза и по некад кога гледам видеа знае да се губи сликата на екранот и одма да се уклучи.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Пробав и обично USB стикче не го чита нешто :( Од кога инсталирав windows 10 се поремети доста лаптопов. Ете месецов почна да зеза и по некад кога гледам видеа знае да се губи сликата на екранот и одма да се уклучи.
драјвери драјвери драјвери
кој модел е лаптопот, официјално дали подржува windows 10
направи му clean install
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
драјвери драјвери драјвери
кој модел е лаптопот, официјално дали подржува windows 10
направи му clean install
ASUS X751M
Процесор Intel pentium CPU N3540 2.16GHz

Ваков е од AMC купен.
http://media.webcollage.net/rwvfp/wc/cp/15665787/module/asus/_cp/products/1408661687939/tab-09d00bf7-9d1b-4499-9e39-86f130f3673a/03580bfe-f3d8-4613-914c-8c5a1ac57871.jpg.w480.jpg

Tреба да му напраам clean install само да средам треба работиве што ми се во компјутер да не ми се избришат. А од каде да симнам windows 10 со се активатор ?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Вака беше: се апдејтираше и почнаа проблемите. Вlue screen of death(page fault in nonpaged area) и слични срања почнаа да се појавуваат, интернетот ми се гаси сам, морам да го ставам на аирплејн моуд па назад. Терор! Прво на скоро секои половина саат ми се појавуваше тоа синото срање, а потоа почнав да барам по нетов и се најдоа неколку решенија, ама очигледно ниедно постојано, туку привремено. Пробав да ги отстранам апдејтите, додуша делумно и ми успеа, ама никаков резултат, потоа зедов драјвери на ново да ставам па почна да се стабилизира, ама проблемот не се реши. И ми се појавуваше скоро секој 2 ден. До денес. Денеска ми даде нов апдејт и истото пак, на скоро саат време сега. Пак почна со тој блу скрин и ептен ми оди на живци ништо не можам да завршам, а решение немам... Молам за помош!
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.556
Вака беше: се апдејтираше и почнаа проблемите. Вlue screen of death(page fault in nonpaged area) и слични срања почнаа да се појавуваат, интернетот ми се гаси сам, морам да го ставам на аирплејн моуд па назад. Терор! Прво на скоро секои половина саат ми се појавуваше тоа синото срање, а потоа почнав да барам по нетов и се најдоа неколку решенија, ама очигледно ниедно постојано, туку привремено. Пробав да ги отстранам апдејтите, додуша делумно и ми успеа, ама никаков резултат, потоа зедов драјвери на ново да ставам па почна да се стабилизира, ама проблемот не се реши. И ми се појавуваше скоро секој 2 ден. До денес. Денеска ми даде нов апдејт и истото пак, на скоро саат време сега. Пак почна со тој блу скрин и ептен ми оди на живци ништо не можам да завршам, а решение немам... Молам за помош!
Full clean format. И често рамот кога дупчи дава Вlue screen of death
 

Kajgana Shop

На врв Bottom