Wimbledon 2018

  • Креатор на темата Löwe
  • Време на започнување

Кој ќе го освои турнирот?

  • Роже Федерер

  • Новак Ѓоковиќ

  • Рафаел Надал

  • Ернестс(Лорд) Гулбис

  • Милош Раониќ

  • Џон Иснер

  • Хуан Мартин Дел Потро

  • Серена Вилијамс

  • Доминика Цибулкова

  • Јелена Остапенко

  • Кики Бертенс

  • Aнжелик Кербер

  • Некој друг...

  • Некоја друга...


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.494
Поени од реакции
7.592
Што ли му се случува на Ноле кога има предност, крахира. :unsure:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Што ли му се случува на Ноле кога има предност, крахира. :unsure:
Притисок е тоа,од дамна не играл финале грен слем.Неможам друкше да опишам што е работата со брејк топките.К А Т А С Т Р О Ф А
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
[DOUBLEPOST=1531580068][/DOUBLEPOST]OPET VE JE NOLE ISPRCAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oooooo trpaj NOLEEEE TRPAJJJJJJ TRPAJJJJJJJJJ[DOUBLEPOST=1531580316][/DOUBLEPOST]
Дабогда се распадне утре како со Таро Даниел чисто за инат на вас кои година и пол хиберниравте и кур ве болеше за поразите на Новак а сега замарате.
Glory Hanteri brat.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
nezasluzena pobeda.Trebashe Rafa da pobedi.Novak pola mech beshe glinen gulab,labava defanziva,balon udari I cekanje greshki.Nema vrska ovoj Novak so stariot Novak pred povredata.Ne sum fan na ovoj Novak I zatoa I me nema ovde.Imashe srekja shto I Rafa padna fizicki inaku labavo ke beshe 2:0 denes za Rafa.Anderson pobeduva utre, ovie baloni utre ke se lokum za Kevin
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Браво легендо со ист интензитет од основната линија од крајот на сетов и одиме до нова титула утре ,пофалба и до Надал кој даде се од себе да победи денес и спаси многу битни поени. Дефинитивно најдобар меч кој го изиграле овие двајца сличен на Австралија опен, само штета што денешниов меч не беше финале.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Еден од ретките порази на Рафа, кога нема зашо да ми биде криво ко негов фан, и најлесно го иам преболено :D . Жалам само што не се одигра мечов на отворено, во услови во кои е и предвиден да се игра турнирот, али тоа е тоа. Даде Рафа максимум, не можеше ништо подобро ниту на брејк топките ниту на меч топките.
Како и да е, да ми понудеше некој да останат на ист број титули со Роџер после Вимблдон, со две раце потпишував. Тревава за Рафа е лотарија, ако убоде убоде, ама чим Роџер не освои, пуна капа. Башка што сметам дека ова му беше последна шанса на стариот да иде преку 20, ама ќе видиме, да не брзам.
УС му е единствена шанса на Рафа (мислам го лапа годинава), и да се бркаат уште 2,3 Гароси.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.237
Поени од реакции
108.133
Идемоооооооо
ПУШИ РАФААААА
Добро, сериозно после ваков класик, после најквалитетниот меч во историјата на тенисот се избаци со ваков коментар? :facepalm:

Баш со Урко збориме на ФБ сеа, срамотно и жално е да дупиш и да се ситиш на фановите после оваков епски меч, меч каде буквално во секој поен имаше ролекостер од емоции.

Уживајте момци додека можете, кога ќе ни отидат у пензија тројцава ќе гледаме Ѕвереви и Тиеми како се влечат по терен ко црева. Нека ми се јави Ѕверев кога ќе има вакво ниво ко Ноле и Рафа после 5 часа игра.
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Еден од ретките порази на Рафа, кога нема зашо да ми биде криво ко негов фан, и најлесно го иам преболено :D . Жалам само што не се одигра мечов на отворено, во услови во кои е и предвиден да се игра турнирот, али тоа е тоа. Даде Рафа максимум, не можеше ништо подобро ниту на брејк топките ниту на меч топките.
Како и да е, да ми понудеше некој да останат на ист број титули со Роџер после Вимблдон, со две раце потпишував. Тревава за Рафа е лотарија, ако убоде убоде, ама чим Роџер не освои, пуна капа. Башка што сметам дека ова му беше последна шанса на стариот да иде преку 20, ама ќе видиме, да не брзам.
УС му е единствена шанса на Рафа (мислам го лапа годинава), и да се бркаат уште 2,3 Гароси.
Два до три Роланд Гароси е реално да земе до крај,али за УС потешко оваа година мислам дека тука Ноле ќе биде прв фаворит доколку освои утре
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.097
Поени од реакции
11.114
Топ 3 меч дефинитивно.Број еден за мене е првата титула на Надал на Вимб против Федерер.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Два до три Роланд Гароси е реално да земе до крај,али за УС потешко оваа година мислам дека тука Ноле ќе биде прв фаворит доколку освои утре
Уште сега Ноле е прв фаворит за УС Опен,Федерер втор и Надал 3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom