UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Дали некој англиски муфљуз аналогија на наш павле трајанов вдомува сиромашни навивачи на Реал или Манчестер кога тие гостуваат во Лондон, Париз, Мадрид и слични градови каде што кафе или саат паркинг чини колку спиење во 70% од скопскиве хотели. Кој глуп популизам човече...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мене ми е само чудно како никаде не прочитав дека навивачи на Реал Мадрид се ограбени од хотелиериве наши. Дали од 2-3 ситуации со навивачи на Манчестер се крена толкава фама или пак Реал ќе има минимален број навивачи на трибини?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
СФака Час..:tapp: IMG_20170718_175554.png
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Мене ми е само чудно како никаде не прочитав дека навивачи на Реал Мадрид се ограбени од хотелиериве наши. Дали од 2-3 ситуации со навивачи на Манчестер се крена толкава фама или пак Реал ќе има минимален број навивачи на трибини?
Имаше пишуваниja во Марка. Шпанците не одат много на гостуваниja. И Реал ке има много фанови, али не од Шпаниja, а од држави во близина. Друго е, дека Реал за 4годи ке игра за Супер куп 3ти пат.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Има ли нешто официјално за Роналдо? Ако не доаѓа ич не ми е мака што не земав карти, и така Руни замина од Јунајтед, а овие што се останати се релативно млади ќе соберам пари, ќе ги гледам во друга прилика. :P
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Едно прашање, за тие што нарачале повеќе карти, дали на сите карти иако се на различно седиште, на сите карти го има само името на тој на кој што се води нарачката. Иако внесов две имиња, сега ги добив картите и на сите го има само моето име.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Има ли нешто официјално за Роналдо? Ако не доаѓа ич не ми е мака што не земав карти, и така Руни замина од Јунајтед, а овие што се останати се релативно млади ќе соберам пари, ќе ги гледам во друга прилика. :P
Нема да доага во Македониja.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Има ли нешто официјално за Роналдо? Ако не доаѓа ич не ми е мака што не земав карти, и така Руни замина од Јунајтед, а овие што се останати се релативно млади ќе соберам пари, ќе ги гледам во друга прилика. :P
Убаво ти е кога се тешиш или пишуваш со солзи во очите? :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Нека не доаѓа, нека пукнат од мака фуфките што само ради него прават гужва на стадион.

:kuracc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Иначе, ми стигнаа картите и на двете го пишува моето име што значи можам лаганица да си соберам кој сакам со мене а не оној кој што сум го навел на апликација.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нека не доаѓа, нека пукнат од мака фуфките што само ради него прават гужва на стадион.

:kuracc:
Кај само ради него, од сеа знам бар 5 што ќе се плеснат со Рамос ако можат. :icon_lol:

Додуша, тоа би било и добро, штом веќе земаа карти на некој ко @ManUtdChampions нека се изрокаат со фудбалериве и нека останат трудни, ќе имаме таленти за иднина.

Иначе, ми стигнаа картите и на двете го пишува моето име што значи можам лаганица да си соберам кој сакам со мене а не оној кој што сум го навел на апликација.
Не, туку ти, @Iceboy и сличните, треба да ве вратат на врата со скриншот од све што сте изнакажале против Реал и Јунајтед :bance::kuracc:

Со други зборови, ако е вака, сакаш да кажеш дека можеш да ја шитнеш за 500 евра на некого?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Убаво ти е кога се тешиш или пишуваш со солзи во очите? :D
Жими се озбилен сум. :D Повеќе мака ќе ми беше да одев и да не дојдеше Роналдо, џабе реално, само ради него длабоко во себе сакав Реал да го тепа Јувентус. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Жими се озбилен сум. :D Повеќе мака ќе ми беше да одев и да не дојдеше Роналдо, џабе реално, само ради него длабоко во себе сакав Реал да го тепа Јувентус. :D
Се
Ка
Ко

:D[DOUBLEPOST=1500405742][/DOUBLEPOST]
Не, туку ти, @Iceboy и сличните, треба да ве вратат на врата со скриншот од све што сте изнакажале против Реал и Јунајтед :bance::kuracc:

Со други зборови, ако е вака, сакаш да кажеш дека можеш да ја шитнеш за 500 евра на некого?
Веројатно. Сега ми е криво што не аплицирав за четири и нема да си купам стан со картите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom