UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.016
Поени од реакции
7.734
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/competitions/Ticketing/01/59/42/16/1594216_DOWNLOAD.pdf
Ова е од финалето во 2011 во Лондон, нагласено е дека мора со истото име личноста да влези.
Како да се разбери и дефинитивно дали ќе се успее да влези друг или не?!
Сеуште имам можост да лапнам карта, на другар многу веројатно неодложна работа му испаѓа..
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Eee gomna narod smo, eve eden idiot dobil karte i sea gi dava po 300, da ne spomnuam deka ne sledi fudbal. I pogodite sto on ne ni saka da idi. Pa kako pobogu ke vlezat bez tebe







Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дечки и девојки, другар заедно со уште неколку други самоиницијативно се собраа и направиле база на податоци на сите оние кои нудат бесплатно сместување за Супер Купот.
Страната е open source и секој може со свои идеи да ја подобри и нормално да се регистрира дека нуди бесплатно сместување :)

Шернете ја, за да дознаат луѓето :)


http://supercupskopje.com/
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
На која страна официјално може да се види како се распоредени блоковите на градски? Некоја графика, нешто?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Претпоставувам знаеш блок, ред и седиште од картата.

Да, фала ти. Оваа ја најдов.
Мислев дека стадионот треба да има сајт, а? Или може грешам.
Ме интересираше број на редови, одамна не сум бил на градски. Ако успеам утре на Вардар да одам ќе видам отприлика колку се.
 
R

red.devil

Гостин
Да, фала ти. Оваа ја најдов.
Мислев дека стадионот треба да има сајт, а? Или може грешам.
Ме интересираше број на редови, одамна не сум бил на градски. Ако успеам утре на Вардар да одам ќе видам отприлика колку се.
Има има... како и ЈСП што има мапа на релациите т.е што ја чекаме осум години да ја стават и цело време е во статус "Наскоро". :D

Океј, по навика си критикувам јас за се што не ми чини. Можно е да има на некој од порталиве кои продаваат карти (ако има и такви :D), јас не сум сретнал до сега.
Како и да е, не би требало да има промени на редоследот. Ваљда не сме стигнале до тој степен. Битно е да го погодиш блокот, за останатото ќе се снајдиш. :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Битно е да го погодиш блокот, за останатото ќе се снајдиш. :)
Ех, на Вардар одев на времето...па и на репрезентација, ама нешто затаив последниве години пошо се ептен говеда. Распоредот го задржа јужна - така беше и порано, а другиве беа се' во една трибина, немаше блокови.
Глеам овие што се као "градски стадиони" си имаат сајт како Alianz, Amsterdam, а клубскиве на сајтот на клубот.
Ај за следниот Суперкуп ќе напраат...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Јас имам карта на мое име една и одма би ја продал, ако тој што ќе ја купи мисли дека би можел да влезе.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
10.198

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
На 2 недели пред одржувањето на суперкупот, веќе има прекрасни услови на стадионот за пречек на гостите:


На повеќе места на Јужна го има „поставено“ истиот декор.:oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom