UEFA Europa League 2016/17

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Шампион сезонава е..


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Таа е таа логика , една екипа од едно првенство ќе прегази друга од друго и готово , партал првенство е. И ПСЖ ја згази Барса па шпанското е 7 класи подобро.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Златан internet defense force engage - ФАЦИШТЕ! Најдобар чист напаѓач на 21ви век за мене (многу повеќе години на врв има од Роналдо,Анри,Дрогба плус во различни лиги растура)
Штета што изгледа никогаш во кариерата нема да освои ЛШ (мислам добро памтам дека нема освоено ЛШ...) а најверојатно ни ЕПЛ...сепак и вака изгледа премногу импресивно неговата кариера. Фациште!

Па замислете Германец да беше до сега што успеси ќе имаше и од ЕП/СП на пример
23 гола и 7 асистенции во 35 настапи досега. На 35 години. Ама не, стар бил, 15 гола дали ќе дадел, Рашфорд ќе стагнирал, не знам што. Пак ќе пишам, најголемата грешка на Фергусон не е продажбата на Стам туку тоа што ниеднаш не проба да го донесе Златан.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Она на олд трафорд беше ко приспивна приказна..
Чисти глупости, човек капс да фати.. Надополнето со тиа чоколадните у ложа и поезијата на Калински..
Виљареал - Рома е тоа беше фудбал.. Жар, акции, убави голови и итн..

Џеко човек на оваа вечер :cool:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Таман Стекот пиша дека шпанската лига сеуште е најјака грагааууууууууу 4 комада испи Виљареал на сред Мадригал.

Стекспертиза на делоехехехехе :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Она на олд трафорд беше ко приспивна приказна..
Чисти глупости, човек капс да фати.. Надополнето со тиа чоколадните у ложа и поезијата на Калински..
Виљареал - Рома е тоа беше фудбал.. Жар, акции, убави голови и итн..

Џеко човек на оваа вечер :cool:
Е како успеа жити се да ги гледаш двете утакмици одеднаш па да донесеш ваков заклучок? Ако онаа утакмица на Јунајтед беше досадна...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Што се запнаа овие со 7ми Март бе? :pos:


Реваншите се играат следна недела, и да Ст. Етиен - Јунајтед ќе се игра во среда.... но од друга страна 7ми Март е вторник и е за 20 дена. :D
и кога ќе ми текне дека ова се "професионални" коментатори... дека од оваа работа јадат леб ми иде да се убијам, сериозно... па уште и нешо во прво полувреме спомнаа као демек Депај го одјавиле (мислиш завод за вработување е ова пријави/одјави) за ЛЕ, а на негово место е Швајни... а Депај веќе 1 месец игра во Лион...

п.с уствари каков народ, таква држава, таков јавен сервис, такви коментатори !!!!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Е како успеа жити се да ги гледаш двете утакмици одеднаш па да донесеш ваков заклучок? Ако онаа утакмица на Јунајтед беше досадна...
Успеав на тв одеше Јунајтед на тел Виљареал.. Као несум у право?? Вклучи реприза и пиши слободно која текма ти оставила подобар впечаток..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Успеав на тв одеше Јунајтед на тел Виљареал.. Као несум у право?? Вклучи реприза и пиши слободно која текма ти оставила подобар впечаток..
Не велам дека не си во право ама со внимание да следиш два натпревари, тешко некако. Бајдвеј кога ќе видам резултат 4-0 и само 2 жолти картони, некако немам надеж дека претепанава страна жар некаков дала но ајде, ќе ти веруваме :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Не велам дека не си во право ама со внимание да следиш два натпревари, тешко некако. Бајдвеј кога ќе видам резултат 4-0 и само 2 жолти картони, некако немам надеж дека претепанава страна жар некаков дала но ајде, ќе ти веруваме :)
Хх ок.. Чуден судија веруј, уште 2-3 жолти требаше да даде сигурно..во 1 пол со усна опомена ги предупредуваше..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Таа е таа логика , една екипа од едно првенство ќе прегази друга од друго и готово , партал првенство е. И ПСЖ ја згази Барса па шпанското е 7 класи подобро.
Eпа истиот муабет беше од другарот Џони, кога Наполи испадна од Виљареал. Јас пиздев по наполитанците во Серија А темата дека испаднале од третокласен тим а Џони ме убедуваше како шпанската со италијанската лига е небо-земја и воопшто не се третокласен тим. Еве сега се покажа спротивното, односно дека сепак Виљареал се третокласен тим. Не дека шпанската лига не е појака ама сепак Виљареал се дно и го изненадиле Наполи и никој не може да ме убеди дека се поквалитетен тим.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Dobar e United. Mozhe da ja osvoi evropa ligava. Kje vidime so posilen protivnik kako kje izigraat.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Eпа истиот муабет беше од другарот Џони, кога Наполи испадна од Виљареал. Јас пиздев по наполитанците во Серија А темата дека испаднале од третокласен тим а Џони ме убедуваше како шпанската со италијанската лига е небо-земја и воопшто не се третокласен тим. Еве сега се покажа спротивното, односно дека сепак Виљареал се третокласен тим. Не дека шпанската лига не е појака ама сепак Виљареал се дно и го изненадиле Наполи и никој не може да ме убеди дека се поквалитетен тим.
не бе, само Рома е појака од Наполи, затоа така :cool:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
не бе, само Рома е појака од Наполи, затоа така :cool:
Кога различни тимови од Италија 3 години по ред ќе освајаат ЛШ/играат во финале/освајаат Лига Европа тогаш може да праиме муабет за такви работи. Во Сериа А постои само еден голем тим, дур не се врати тим ко Милан на голема врата на европска сцена тешко за најдобра лига можеме да праиме муабет. Тимови ко Интер/Рома/Лацио/Наполи никогаш не ни биле големи тимови.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Кога различни тимови од Италија 3 години по ред ќе освајаат ЛШ/играат во финале/освајаат Лига Европа тогаш може да праиме муабет за такви работи. Во Сериа А постои само еден голем тим, дур не се врати тим ко Милан на голема врата на европска сцена тешко за најдобра лига можеме да праиме муабет. Тимови ко Интер/Рома/Лацио/Наполи никогаш не ни биле големи тимови.
:pos::pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Кога различни тимови од Италија 3 години по ред ќе освајаат ЛШ/играат во финале/освајаат Лига Европа тогаш може да праиме муабет за такви работи. Во Сериа А постои само еден голем тим, дур не се врати тим ко Милан на голема врата на европска сцена тешко за најдобра лига можеме да праиме муабет. Тимови ко Интер/Рома/Лацио/Наполи никогаш не ни биле големи тимови.
Wow:LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom