UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Џони ќе отвори. Иначе нормално дека Бенфика освојува.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
Епа Челзи ги искористи двете утакмици лани во ЛШ. Сега на наредните осум Бенфика ќе тепа нели :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Мислам дека Бенфика ќе ги победи дома со два гола разлика (2:0, 3:1) и ќе бидат финалисти Португалците.
Па и да не им беа суспендирани Бенфика ќе ги победи дома со два гола разлика без многу напор, иако беа слаби денес, во Лисабон сосема друго оро ќе се игра.
:свиркам:
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Ајде со Господ напред во уште едно европско финале...па да бидеме први во историјата што ќе ги поседуваат и двете титули истовремено...барем за 10 дена :)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.088
Не ја гледав ама ова гифчето уф уф перверзии колку добро пласиран удар браво (y)
 
G

Geezer

Гостин
Челзи во офсајд, не свират.
Базел во шанса, му свират офсајд....а нема.

Челзи е најоштетуван во Европа.

П.С. Чист жолт за Кејхил ама нема :D

Се надевам дека се заебаваш и дека не се фаќаш за ситници, кои беа обострани. Во спротивно, не знам што би ти рекол.


Бенфика, три класи над Челзи, сега ќе се докаже, лани ради судиите испаднаа од Челзи.
Форца Бенфика!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се надевам дека се заебаваш и дека не се фаќаш за ситници, кои беа обострани. Во спротивно, не знам што би ти рекол.
Замерките се на место, нема збор и треба да си луд да ги негираш. Лампард после офсајдот погоди статива.

Иначе, да ти поедноставам.....пишав во првата прилика зошто знаев дека од 3-4 страни, мене прв ќе ме цитираш :D
 
G

Geezer

Гостин
Замерките се на место, нема збор и треба да си луд да ги негираш. Лампард после офсајдот погоди статива.

Иначе, да ти поедноставам.....пишав во првата прилика зошто знаев дека од 3-4 страни, мене прв ќе ме цитираш :D

Откога виде сеа тоа викаш, си знаел, како не..

Без факти збориш, за нешто што не е така. На пример, ете Вилшер е најдобар играч во ПЛ, тоа е факт. А, ти со глупости се расфрлаш.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не намести многу утакмици годинава Челзи во ЛЕ, Не. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom