UEFA Champions League 2015/2016

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ako nema zosto vi pomagaat? Zosto se crvenive na 2 posledni utakmici kade se vide deka pojma nemate? Crven na Ramos koj so ne vikam deka ne e zasluzen no, prvio zolt mu bese daen na ofsajd od Barcelona 5m. Ponisten gol na Bale so nema vrska so nikakov faul ili neznam so? Za so bese golov ponisten prosvetli me? I vcera, totalno nepromislen fal od Tores, ama nikako za vtor zolt vo 25ta minuta na vakva vazna utakmica. Ist faul napraj I Mascherano pa nikomu nisto. I da, Suarez se otepa od klocanje, samo "nikoj toa ne go vide". Ke ti stavam video od poslednovo. Pomosta e zato so site nekni vidovme deka ne e Barca nepobedliva sezonava, samo kreiraa slika na nepobedlivost so site slabi timovi I 10 boda prednost, so gi dobijaa od seljakot Benitez. Neznam so tolku drugo naprajvte, ne tepavte nas doma I Arsenal 2 pati. Drugo nisto, ama ete, site timovi vi vleguvaat so strav na utakmicite, se do nekni kaj so Real se vrati od 1 0 I ponisten gol I crven, odma primate gol so Atletiko I samo kruzite okolu 16 kako I sekogas, I so treba sega? Normalno, crven. Se soglasuvam deka mozebi ne vi treba pomosta, ama niz godinite nanazad sekogas, bukvalno sekogas, ja dobivate.

Cheers.

Момак, ај вака, кога веќе се правите будали и кога веќе ја спомна таа утакмица. Изгледај го првото полувреме од Барса - Реал и кажи ми дека Барса не беше двапати оштетена некаде до кај 30-та минута. Али тоа што не плачевме ние не значи дека немаше две ситуации во корист на Реал.

Првата ситуација беше во првите пет минути, Меси можеше да излезе пред голманот а судијава од нигде никаде досуди фаул за Реал, кога Бускетс и Пепе идеа на топка а прв до неа дојде Бускетс. И втората негде накај 15- 25-та минута, кога се досуди непостоечки офсајд над Нејмар каде апла уште на прва се виде дека нема благе везе од офсајд а камо ли па на успорена снимка. Тука Нејмар излагаше сам пред Кејлор Навас.

Од кога ќе ја изгледаш врати се на темава и коментирај.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Црвените на Пепе, Мота, Торес и Ван Перси ни под разно не би ги досудиле за друг тим. Памтам и еден пресмешен пенал против Милан над Буски.
Играчот на Барселона уште беше во залет при изведување на корнерот, а Буски падна како покосен, што беше доволно за судијата да покаже на белата точка :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Момак, ај вака, кога веќе се правите будали и кога веќе ја спомна таа утакмица. Изгледај го првото полувреме од Барса - Реал и кажи ми дека Барса не беше двапати оштетена некаде до кај 30-та минута. Али тоа што не плачевме ние не значи дека немаше две ситуации во корист на Реал.

Првата ситуација беше во првите пет минути, Меси можеше да излезе пред голманот а судијава од нигде никаде досуди фаул за Реал, кога Бускетс и Пепе идеа на топка а прв до неа дојде Бускетс. И втората негде накај 15- 25-та минута, кога се досуди непостоечки офсајд над Нејмар каде апла уште на прва се виде дека нема благе везе од офсајд а камо ли па на успорена снимка. Тука Нејмар излагаше сам пред Кејлор Навас.

Од кога ќе ја изгледаш врати се на темава и коментирај.
Abe so mu objasnuvas gledas deka ne znae osnovni fudbalski pravila,bitno mu e da ishejta i tolku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Памтите во 1943 недосуден црвен картон за Барселона, кога го удри со дрвениот крампон во десната препона од левата страна? Уефалона е тоа...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Памтите во 1943 недосуден црвен картон за Барселона, кога го удри со дрвениот крампон во десната препона од левата страна? Уефалона е тоа...
Памтиме и вчера како беа оштетени Атлетико...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.787
Добро сега фанови на Барса, не е дека немало ништо досега во ваша полза не се правете до толку наудрени :icon_lol:

Челзи 2009 барем три чисти пенали на Бриџот, смешно исклучување на Мота 2010, уште посмешно дури и трагикомично на Ван Перси 2011 на 1-1 резултат и оној фантомскиот пенал против Милан за 2-1 во 2012 кога на неизведен корнер свирна Чакир ако не се лажам он беше.

Не е дека и Барса не била оштетена, како на пример офсајдот на Милито или не знам што, ама едно е нормална судиска грешка, а друго е да исклучиш играч оти ја шутнал топката после свиреж на стадион со 90 000 гледачи или да досудиш пенал кога топката не е во игра, што е основно судиско правило.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Инаку дисциплинската комисија ќе го разгледала случајот на Суарез со Хуанфран што "не беше" забележан од страна на судиите па доколку има казна за такво дивеење било 3 натпревари .
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Единствено решение да го застанат "тромавиот" да ги полни Барса е да го банират за наредната утакмица, шо и се случи :icon_mrgr:
 
P

pepito*

Гостин
Овие мадридистиве што бараат картон за мавањево на Суарез се најјаки. Роналдо цеела сезона има исклоцано 4 играчи минимум, кога не му оди си тепа по навика. Дали вие најдовте да коментирате за такво нешто и тоа не беше ни пола страшно од тоа што го прави овој другиот цела сезона.


жолт не доби за овие ситуации, па не црвен. Уште да се контрате овде, бе. :гомце:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Доста е за вчера, вечер има интересен фудбал во Париз
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Овие мадридистиве што бараат картон за мавањево на Суарез се најјаки. Роналдо цеела сезона има исклоцано 4 играчи минимум, кога не му оди си тепа по навика. Дали вие најдовте да коментирате за такво нешто и тоа не беше ни пола страшно од тоа што го прави овој другиот цела сезона.


жолт не доби за овие ситуации, па не црвен. Уште да се контрате овде, бе. :гомце:
Еве на Мадридистите им одговори за фаулот на Суарез. Ај сеа одговори им и на фановите на Интер, Јунајтед, Арсенал, Јуве и Челзи. Или не стигнале у оваа фаза, па ради тоа не заслужуваат квалитетен одговор.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Имам забележано дека за да му се рачуна ферска и заслужена победа на Барселона од експертите на форумот треба Барселона да победи најммалце со 2 гола разлика и да изгазат во двата натпревари (како лани што направија) и се да си биде во најнормален тек..а ако се погоди некоја тесна утакмица каде судијата си дава нормално картон односно си го санкционира стартот како што треба против екипа на Барселона тогаш веднаш почнуваат експертите да попуваат како Барселона била фаворизирана:pos:...

Значи за да не се уништел натпреварот требало да му прогледа низ прсти,најглупата и најретардираната теза што ја имам воопшто прочитано и што е најтрагично реномирани новинари го пишат истото..резил . значи за да биди интересен натпреварот треба нормално да се оставаат Атлетико Мадрид да прават дивјачки стартови и да не бидат санкционирани бидејќи било 30-та минута..бог да чува и да брани.

Кога спомнав за Баерн во 2013 каде на првиот натпревар против Барселона постигнаа ЦЕЛИ 3 НЕРЕГУЛАРНИ голови (прекршок,офсајд и бодичек) никој ништо не искоментира освен Мондоико со несодржаен аргумент..тогаш не беше Барселона оштетена?...

Разберете судењето не е лесно како што изгледа на телевизија,во секоја лига и на секој натпревар има некој кој се жали на судиите и нивниот критериум..е јбг и тие се луѓе и си ја работат работата..а ако мислите дека е толку едноставно бујрум одете пријавете се за судии ако сте толку способни и пробајте се па да видите како ќе го смените мислењето..вака од страна секој знае да искоментира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom