UEFA Champions League 2015/2016

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.137
Поени од реакции
57.578
Севиља и годинава освојува ЛЕ
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Невидено нешто е колку се малер Италјанските екипи и колку тешки противници во групите му паѓаат веќе години наназад...како ждрепката да ги казнува за лошите резултати...

Реално би требало да има интересни натпревари но и малце разочара поставеноста на клубовите во самите групи со оглед на полудигираниот ждреб за прв пат оваа година каде во различни шешири беа наместени големите клубови..

Иначе какви фиксови лежат уште одсега за вкладилница:zloo:
И ако можи некој да го објави распоредот за натпреварите ако е излезен евентуално

@Џонтра Волта кур да те отепа шо се обидуваш да ме емитираш:icon_lol:...Англичаните евентуално сите ќе поминат понатаму,во нокаут систем ќе јадат тапани не се секирај има време дотогаш :D
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.206
Поени од реакции
3.210
Зенит секогаш го гураат ради тој Газпром!! И лани групата им беше боса за разлика од другите!!
Кога се првиве натпревари и кој со кого?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.016
Поени од реакции
36.099
Севилја има еднакви шанси како Сити и Јуве да заврши прва у група. Се зависи од моменталната форма и дали ќе имаат повреди , али на домашен терен може да им игра и на најголемите. Жив пример се Реал и Барса лани.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
По Монако во плеј-офот, редно беше да ни падне ваква група.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.497
Поени од реакции
7.596

Му се исполна желбата. (y)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Толку разбираш..
Ај просветли ме о ти теоретичару на завери.

Што демек овие се руси а Газпром им е спонзор или сопственик, јебемлига, истоатка е и спонзор на ЛШ и мора Зенит да го форсираат да игра секоја сезона у слаби групи.
Мора сегде теорија на заговор да се извади како све е наместено, бог да чува.

Ако е така што кур не ги форсираат и Шалке и Ѕвезда кога и таму се главни спонзори, што кур ја избација Ѕвезда лани ако се некој фактор Газпром?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.206
Поени од реакции
3.210
Ај просветли ме о ти теоретичару на завери.

Што демек овие се руси а Газпром им е спонзор или сопственик, јебемлига, истоатка е и спонзор на ЛШ и мора Зенит да го форсираат да игра секоја сезона у слаби групи.
Мора сегде теорија на заговор да се извади како све е наместено, бог да чува.

Ако е така што кур не ги форсираат и Шалке и Ѕвезда кога и таму се главни спонзори, што кур ја избација Ѕвезда лани ако се некој фактор Газпром?
Шалке никаде го нема дан требаше вајлд карта да им дада?
Додека со Ѕвезда не сум запознаен, но колку што знам таму лоповлук владее и незнам до кога се таму, сигурно не се среќни што се таму..
Иначе убаво горе си напишал за Зенит :) уште не свати дека се ова е бизнис?
Ако не ти се допаѓа моето мислење слободен си, вози!!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.015
Поени од реакции
25.392
#UCL opening night fixtures:
Paris v Malmö
Real Madrid v Shakhtar

Wolfsburg v CSKA
PSV v Man. United

Galatasaray v Atlético
Benfica v Astana

Man. City v Juventus
Sevilla v Mönchengladbach
 

Kajgana Shop

На врв Bottom