Ubuntu Mobile OS

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
На прв поглед, изгледа одлично. Минимален е и е swipe based, како што можете да забележите во видеото. Првите телефони се очекуваат за една година. Се надевам нема да бидат потребни flagship телефони за да се вози Убунтуво. :)

Ќе успее овој проект или ќе „пропадне“ како Бада?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Чуден ми е, и некако многу "пластично" направен. И ми изгледа како да лагува доста, а и си дропа фрејмови. Не би го користел.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Чуден ми е, и некако многу "пластично" направен. И ми изгледа како да лагува доста, а и си дропа фрејмови. Не би го користел.
Уште не е скроз готов а не па излезен а не па апдејти да има.
Нов е, има леб за јадење, ама ветува многу :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Чуден ми е, и некако многу "пластично" направен. И ми изгледа како да лагува доста, а и си дропа фрејмови. Не би го користел.
^^Ова. А дали би го користел, не знам. Во ваква состојба секако не. Ама сигурно ќе се исполира и ќе биде подобар.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Чуден ми е, и некако многу "пластично" направен. И ми изгледа како да лагува доста, а и си дропа фрејмови. Не би го користел.
Никој не би го користел додека не биде целосно комплетиран, уште е во developing фаза. Ама не верувам дека ќе има големи разлики меѓу Ubuntu и Android дека и андроидот е правен врз Линукс...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom