Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
916
Атаман, колку и да не го сакам, уште еднаш покажа дека е доктор и моментално најбољи тренер у Европа. Ако освои титула само ќе го потврди статусот. А има реални шанси за тоа.

Кендрик Нан му е опасен погодок, класа од играч. Го немаше на првите две утакмици у серијава нигде, пренервозно делуваше, и од третата утакмица се запали и влезе у зона. Слукас исто. На една утакмица мислам дека имаше дури и 0 поени, ама откога старото прдле Пини Гершон го прозва јавно дека е играч од 3,5м без самодоверба, овој се здиве.

Свака част и за Макаби реално. Цела сезона играат надвор од Израел и без публика (со исклучок на двава меча у плеј-оф) и пак стигнаа, како и лани, до мајсторка. Вечерва ептен им фалеше Болдвин, мада и со него тешко дека би добиле.

Ич ги нејќам зелениве, ама па од друга страна и боље они да идат на Ф4 него Макаби. Бар ќе биде пуна салата у Берлин и ќе има атмосфера. А тек ако утре добијат Фенер и Олимпијакос, има покољ да се деси у Берлин за две недели :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.168
Поени од реакции
9.014
Jest da izborite se main event deneska, ama i dve plejof utakmici ima :D

Dobro prvo poluvreme - izramneto. Kje bide napeto do kraj.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.168
Поени од реакции
9.014
Неможе Слукас МВП со 0 коша во Г3 :)
Реал Олим
Пао Ефес
Финале Реал Ефес
Винер Реал:)
mislam deka glasanjeto beshe za mvp na finaleto ili na f4 sho proglasuvaat.

koj efes be baki :D
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
916
Да се самоцитирам :D

Ич ги нејќам зелениве, ама па од друга страна и боље они да идат на Ф4 него Макаби. Бар ќе биде пуна салата у Берлин и ќе има атмосфера. А тек ако утре добијат Фенер и Олимпијакос, има покољ да се деси у Берлин за две недели :D
Искрено не очекував два брејка, мислев дека Барса ќе го реши Олимпијакос, али Грциве одиграа стандардно за нив. Ја сведоа утакмицата на мал број поени, тврдо до коска и у 4/4 направија серија од 8-0 ми се чини и толку беше.

У Берлин има да биде пепел. Турци и Грци на едно место, притоа секој со секого се мрзи од нив. Очекувам топ атмосфера и на трибини.

Според мене ПАО е фаворит, иако Реал заврши прв у регуларен дел и лесно ја реши Басконија у 1/4 финале. До сега се нема десено екипата која била прва у регуларен дел на крај и да освои титула (ова зборам откога е почнат овој новиов систем у ЕЛ, од сезона 2016/2017). Плус, ПАО не бил на Ф4 12 години, пренапалени се и желни да освојат, а на клупа го имаат Атаман и реално имаат играчи кадарни да земат трофеј.

Не би ме изненадило ни грчко финале. Е тек тоа ќе биде хавуз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom