Trading Card Games (TCGs)

  • Креатор на темата smexy
  • Време на започнување

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Уште да најават и дека бустерите ќе имаат по 13 карти у овој блок...или дека у стандард ќе може да убациш 13 карти од било која едиција....
I would love that. :D Замисли самокакви комбинации би се појавиле тогаш со legacy карти.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Тоа ќе биде светска карта а сепак наша. :D Anyway, мислам дека заради оваа едиција ќе почнам standard, пошто темата ме бендиса, е сега нема knights што значи прв пат у живот ќе играм со soldiers.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
87
Поени од реакции
41
Јас ја играм War Metal: Tyrant на фејсбук. Играта е оригинално од Kongregate, каде што има над 13.000.000 играња, а на фејсбук имаше околу 250.000 активни играчи, но поради незаинтересираноста на креаторите во последниот период околу играта оваа бројка опадна на околу 30.000 активни играчи. Играта е супер, тотално сум заразен, веќе 10 месеци секој ден ја играм, па доколку сте фанови на вакви игри би ви препорачал да и дадете шанса на играва. Инаку да, играчите по избор, се групираат во факции, којшто меѓусебе може да војуваат. Да си се пофалам јас дека сум лидер на факција што е 4та по ранг во свет... :) Има и мисии, arena fights one on one, live tournaments, raids, и уште многу други работи што ја прават играва лесно заразна и многу интересна...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.170
LoL, исто е. Само едното е во заштитена сопственост на Wizards, а другото во слободна употреба за било кого.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Isto e,sekako u real life, a na FB shteta shto nema trade bi biloepten jako da mozesh da semenuvash karti. Ja ne ja igram zashto poveke bipreferiral igra somedieval fantasy sodrzna, na primer mnogu ja igrav Warstorm, ama tamu m smetashe shto nemozev da si gi kontrliram sakartite, pa seotkazav. Sega si igram Duels of the Planeswakers 2012 i top mi e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom