The Big Bang Theory

Кои се вашите омилени ликови во серијата? (најмногу три)


  • Вкупно гласачи
    432

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Мислиш Чендлер? И после ги иаме Чендлер како цимерката и Џои како Пени(хартбрејкери, „талентирани“ актери..).... Па соседи со становите... И добиваме Friends :)
Не, онака ми фали ептен саркастичен лик. Повеќе ликови - повеќе ситуации, што е и целта. Глупо беше само со Пени пошто факт е дека не е смешен карактер. Овие двете се ОК.
--- надополнето: Oct 12, 2011 11:22 PM ---
Неможеш да споредуваш Лост со Биг Бенг теори пошто се два различни вида на серии..не само по жанрот туку најважно поради времетраењето..е сега додека Лост беше по минимум 40минути .. Биг Бенг теоријава е 20мин. максимум..и сега овие 4+2 лика во 20минути да се прикажат..незнам по која формула за хумор одат режисериве.
Добро де ете, Френдс, Спин Сити, Третиот камен... од тие што ми паѓаат на памет. Не оди ситком со едни те исти ликови, мора да има споредни карактери кои се појавуваат почесто за да се створат ситуации.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Добро де ете, Френдс, Спин Сити, Третиот камен... од тие што ми паѓаат на памет. Не оди ситком со едни те исти ликови, мора да има споредни карактери кои се појавуваат почесто за да се створат ситуации.
Во право си дека требаат нови ликови,ама проблемот е што им даваат преголемо внимание во серијата..сепак требаше да останат повеќе сконцентрирани на главниве ликови како што беше на почетокот..па и Бернадет и Ејми кога почнаа полека да се појавуваат сеуште серијата беше добра..се во границите на нормалата..вака им дадоа преголемо значење на тие ликови како да се едни од главните и се изгуби целиот баланс на добра и досадна комедија...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Добро, јас мислам дека ти тоа така си го доживеал, мене на пример ми беше подосадно предходно сега ми е поинтересно. Во секој случај тие постојано вршат испитување на популарност на ликови и кој не е на ниво оди под нож... или некогаш паѓа во отвор од лифт (да видам Бене дали ќе пројде на тестов :pos:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Во право си дека требаат нови ликови,ама проблемот е што им даваат преголемо внимание во серијата..сепак требаше да останат повеќе сконцентрирани на главниве ликови како што беше на почетокот..па и Бернадет и Ејми кога почнаа полека да се појавуваат сеуште серијата беше добра..се во границите на нормалата..вака им дадоа преголемо значење на тие ликови како да се едни од главните и се изгуби целиот баланс на добра и досадна комедија...
Се согласувам до некаде, ми фали Воловиц и неговото шмекање, дружење со Раж... Малце го подзаборавија изглеа и факултетот каде што работат, мислам и дека во новава сезона немаше воопшто таму сцена...
--- надополнето: Oct 12, 2011 11:38 PM ---
Добро, јас мислам дека ти тоа така си го доживеал, мене на пример ми беше подосадно предходно сега ми е поинтересно. Во секој случај тие постојано вршат испитување на популарност на ликови и кој не е на ниво оди под нож... или некогаш паѓа во отвор од лифт (да видам Бене дали ќе пројде на тестов :pos:)
-Did they just kill of joey?!
-No
-(tdh) Now maybe

:sneaky:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Дјуд, Бернадет и Ејми се најдоброто што и се случило на серијава. И сестра му на Шелдон ама од други причини.
Колку само да.
Не можат вечно да го „цицаат“ Шелдон, не знам дали приметивте ама во сезонава му даваат ептен мала минутажа. И засега ништо не им фали на новите епизоди.
А Ејми е закон!

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=SW3HUgldyVk
 

ILoveGeeks

God's unwanted child
Член од
31 мај 2011
Мислења
7
Поени од реакции
6
Amy & Bernadette се супер, само шо другите ликови се less nerdy&geeky , шо малку ја прави серијата подосадна. Исто Pria е pain in the ass...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Една од најдобрите серии до сега направени.
:pos:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Wil Wheaton вечерва во The Big Bang Theory.
Планира некој да гледа на live stream? :)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
The Big Bang Theory
The Big Bang Theory is one full hour TONIGHT and Sheldon says the words you never thought you'd hear!

А шо му текнало цел час ?
--- надополнето: Oct 13, 2011 11:15 PM ---

:D
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
^
Го укинаа ситкомот што одеше по The Big Bang Theory поради слаба гледаност, па ќе пуштат реприза од 4-та сезона во 8:30.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Во колку сатот е и дали може некој да не снабди со линк?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Веројатно тука ќе има стримови од CBS, барем до сега секогаш работеле. Моментално нема ништо, ама би требало до почетокот на primetime-от да проработи.
http://www.stream2watch.me/index.php?option=com_videolist&view=video&Itemid=58&videoid=13287

Почнува во 02:00.
--- надополнето: Oct 13, 2011 11:59 PM ---
:( Каналот е offline и уште ништо не покажува. Има ли некој резервен stream да најде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom