TAKSIRAT BOOM! FESTIVAL

Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Хладно пиво - уште една причина да одам на таксират годинава.Кој беше на таксират 9ката си знае како беше на нив :vozbud::vozbud:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Па од моето скромно фестивалско минато, неколку таксирати, еден ексит, неколку пис анлимитид, две позитивни вибрации, којзнае колку Марли денови и неколку онака фестивалчиња, можам да кажам следново: Ако си фан на Секс пистолс, колку и да се за никаде, колку лошо да звучат, колку и да се најлоши на тој фестивал, за тебе се НАЈДОБРИ.

Затоа фанови на ХП, навалете слободно. На 8ката другар ми Бобо ми ја пукна главата со тоа колку ХП биле добри, а јас никако да го убедам дека Дубиоза Колектив се за класа подобар бенд.

Наравоучение, пред малку Атко ми го кажа :) За политика, футбал и музика, колку и да се расправаш, нема убедување.

вкус пријателе:helou:
 

pojma_nemam

Пиво
Член од
27 јуни 2007
Мислења
288
Поени од реакции
1
и мунспел ќе настапуват на таксират дефенетивно таксират сакат да ја земат титулата најдобар фестивал ова година :vozbud:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
И јас слушнав за мунспел, закон ќе биде годинава. Ко ке ја засвират вампириа мислам дека ке умрам на место. Башка и хладно пиво ќе бидат, ќејф.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Moonspell
Guano Apes
Juliette Lewis and The Licks
Hladno Pivo
Kiril
Elemental

Од неофицијални извори, ова ќе биде програмата. Според мене, одлична е.
 
D

DartWader

Гостин
Moonspell
Guano Apes
Juliette Lewis and The Licks
Hladno Pivo
Kiril
Elemental

Од неофицијални извори, ова ќе биде програмата. Според мене, одлична е.

Доколку е ова програмата мислам дека навистина е најдобра до сега =) Вреди да се иде
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Хмм, чудно ми е ова за „Џулиет енд д’ Ликс“ дека ке настапуваат бидејки на википедиа пишува дека се распаднати...:toe: веројатно се мисли на нејзиниот нов бенд,бидејки д ликс веке не се со неа
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Moonspell
Guano Apes
Juliette Lewis and The Licks
Hladno Pivo
Kiril
Elemental

Од неофицијални извори, ова ќе биде програмата. Според мене, одлична е.
леле леле, ќе неам кондиција за сите :vozbud:

ова за Кирил сеа првпат глеам дека е у комбинација, одлично! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom