#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

L

.Lost Angel.

Гостин
аллександар Еве еден пример направи прекршок во Македонија и на полицаецот ( Македонец,албанец сеедно ) дај му мито од 30-40 евра а казната да ти е 250 евра ќе видиш како ќе те пушти нормално ако му ги дадеш. Затоа во Македонија што платата е ненормално ниска. и затоа толку имаме неефикасна полиција и полицајци. А инаку имаме голем талент за разузнавање и за логистичка подршка и сл. само џабе е тоа што ги имаат Македонците кога... можеш да ги подмитиш за 30 е а политичарине за 30.000 евра за нешто.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.133
Поени од реакции
4.828
Значи си признавате дека Смиљковци беше одговор за случајот во Гостивар!
Кога прв пат се објави за убиството , јас коментирав на темата дека е борба на мафијата некоја , пошто и во Биг Фиш имаше тројно убиство , реков овој пат 5 се убиле.
Но сеуште немаше никоја информација.

Потоа рекоа дека се 5 македонци од кои 4 млади.

Ми појде умот дека албанци некои го сториле , се закачиле нешто на местото и толку е тоа момент.

Но кога веќе идеа вести дека е класична ликвидација , малце и кај мене се вртеа други мисли. Досега немало ваков настан , цивили да се убијат без причина , без никоја закачка.

А највеќе да ми создадат двоумица придонесе полициската акција , начин на кој настапија со првичниот извештај , тоа тотално ме навлече да мислам дека ова е нешто сомнително.

Но не спорам дека Ј.Т (од ѓаволот ли беше пратен) ги совре крвта кај албанците.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Еве еден пример направи прекршок во Македонија и на полицаецот дај му мито од 30-40 евра а казната да ти е 250 евра ќе видиш како ќе те пушти нормално ако му ги дадеш. Затоа во Македонија што платата е ненормално ниска. и затоа толку имаме неефикасна полиција и полицајци. А инаку имаме голем талент за разузнавање и за логистичка подршка и сл. само џабе е тоа што ги имаат Македонците кога... можеш да ги подмитиш за 30 е а политичарине за 30.000 евра за нешто.
зависи кого не ги ставај сите у ист кош!!!!!!1
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
аллександар Еве еден пример направи прекршок во Македонија и на полицаецот ( Македонец,албанец сеедно ) дај му мито од 30-40 евра а казната да ти е 250 евра ќе видиш како ќе те пушти нормално ако му ги дадеш. Затоа во Македонија што платата е ненормално ниска. и затоа толку имаме неефикасна полиција и полицајци. А инаку имаме голем талент за разузнавање и за логистичка подршка и сл. само џабе е тоа што ги имаат Македонците кога... можеш да ги подмитиш за 30 е а политичарине за 30.000 евра за нешто.
полицијата си ја има завршено работата во тој случај... тука треба правилно да постапи судот кој суди според закони кои се наоѓаат во уставот! чекам одговор од дардан да видам што ке ми одговори
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Кога прв пат се објави за убиството , јас коментирав на темата дека е борба на мафијата некоја , пошто и во Биг Фиш имаше тројно убиство , реков овој пат 5 се убиле.
Но сеуште немаше никоја информација.

Потоа рекоа дека се 5 македонци од кои 4 млади.

Ми појде умот дека албанци некои го сториле , се закачиле нешто на местото и толку е тоа момент.

Но кога веќе идеа вести дека е класична ликвидација , малце и кај мене се вртеа други мисли.

А највеќе да ми создадат двоумица придонесе полициската акција , начин на кој настапија со првичниот извештај , тоа тотално ме навлече да мислам дека ова е нешто сомнително.

Но не спорам дека Ј.Т (од ѓаволот ли беше пратен) ги совре крвта кај албанците.
Акционе Спектакуларе
 
L

.Lost Angel.

Гостин
полицијата си ја има завршено работата во тој случај... тука треба правилно да постапи судот кој суди според закони кои се наоѓаат во уставот! чекам одговор од дардан да видам што ке ми одговори
само ќе пишам професионалец никогаш не може да биде фатен. Во едно интервју на Гордана кажа: Се работи за професионалци.

Размисли убаво и ќе сватиш некои работи.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А и тие двајца побегнати ќе се пријават сами или ќе бидат донесени од таму кај се наоѓаат.
Главно 18 лица од организираната група се најдени , тоа е 90%.
Уште ги чекам да се пријават. Изјавите на нивните блиски беа дека не знаеле дкеа ги бараат. Кој знае во колку длабок подрум седат, досега да не слушнат дека ги бараат.
Од тие 18 гнаси, секој си сноси дел од казната. За оние за кој нема докази си ги пуштија фино лепо, впрочем ова е Македонија, не треба некои радикали со нивните закоравени поддржувачи да ни кажуваат кој е крив кој е прав, има суд ќе каже кој каде бил. Таман работа 18 души да пукаат на 4 деца. Од каде се гнаси па и до толку неписмени не ми се верува, да не го знаат основниот предмет пукање.


Не е точно дека ќе бидат помилувани , дури ќе бидат престрого казнети , погледни само какви казни добија тие кај кои се пронајде оружје , еднакво на казна за убиство на човек.
Престрого? За пукање невини деца во тил на колена?
Крв додека не просерат мир да немаат. Исто и сите поддржувачи, прикривачи и соработници на овие бездушни копилиња. Цел живот така да го поминат во подрум мувла да фатат. Гниди попарени, престрога казна за нив нема, се е преблага казна, крвта да им ја ебам гнасна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
А едвај чекам да видам како ќе биде казнет главниот виновник за неколку месечната напнатост во државата , а тоа е Ј.Т од Гостивар.
Но не спорам дека Ј.Т (од ѓаволот ли беше пратен) ги совре крвта кај албанците.
Ако тебе додека си со ќерка ти, ти се сипат двајца гнасни каури да те тепаат, да ја влечат ќеркати од кола, шо ќе праиш? Се надевам дека ќе ги почастиш со локум и ќе им ја понудиш ќерка ти.
или ќе постапиш слично како Ј.Т.?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Најден сведок за убиството кај Смиљковско езеро?
Нов загрозен сведок под псевдоним Е1 ќе биде клучен во истрагата за „Монструм“, а за две недели ќе биде сослушан во кривичниот суд јави „Канал 5“. Тоа значи дека ќе се сослушува под посебни услови и критериуми за да му остане прикриен идентитетот и изгледот. Всушност, ќе треба да се наоѓа во посебна просторија, ликот да му е заматен, а гласот мутиран, а на сослушувањето треба да се присутни и адвокатите и обвинетите.
Овој статус го добива сведок кога ќе се процени дека настанот за кој треба да сведочи може да го изложи него или негови блиски на сериозна опасност по животот здравјето или физичкиот интегритет.
Ова е втор пат во истрагата за петкратното убиство кај Смиљковско езеро да се споменува сведок со заштитен идентитет.
Претходниот заштитен сведок Хаки Хазири самиот побарал да му биде одземен статусот и од сведок стана шестоосомничен за помагање тероризам.
Во затворите во Битола и во Прилеп петти месец притворени се четворица од осомничените за велигденскиот масакар на Смиљковското Езеро, а двајца се во бегство.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овие двајцава да сакаат за 5 минути ќе ги фатат, само ајде.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Коха: Заштитниот сведок во „Монструм“ била жена

Заштитниот сведок на јавното обвинителство кој беше „откриен“ и „ангажиран“ по пет месеци од петкратното убиство кај Смилковското Езеро е жена. Две недели по пронаоѓањето на заштитниот сведок Е1, чие сведочење се очекува да биде клучно за покренување обвинение и донесување одлука на судот за случајот „Монструм“, во јавноста цирулира информацијата дека Обвинтелството ангажирало жена, која тврди дека била сведок на случувањата кај Смилковското Езеро, пишува скопскиот весник „Коха“.

Сепак оваа информација ја отфрлаат и ја сметаат за смешна блиските на притворените. Тие и понатаму стојат на ставот дека компетентните инситуции прават максимални напори осомничените да бидат прогласени за виновни, иако реално не располатаат со ниту еден доказ за нивната инволивраност во случајот. (В.Т.)

Ќе се помочате од смеа еден убав сончев ден.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Bidejki site temi povrzani so ova se zakluceni neznaev kade da go stavam ovoj gad od covek pa eve tuka mislam deka e najdobro
МАКЕДОНИЈА|29. СЕПТЕМВРИ 2012 - 17:28
Петковски: Правата на борците на ОНА мора да се регулираат со закон

Ако се решава статусот на Македонските бранители и им се овозможувааат социјални бенефиции, тогаш истото мора да им се овозможи и на борците на ОНА. Лидерот на НСДП и пратеник во Македонското собрание, Тито Петковски во интервју за порталот Press24 вели дека мора да се донесе закон и за борците на ОНА
- Независно дали се работи за социјални бенефиции за припадниците на ОНА или семејствата на загинатите или било каков систем на помош за нив. Без тоа не е можно нивно вклопување и интеграција во новото општество произлезено од конфликтот во 2001 год. И Охридскиот рамковен договор од кој произлегоа и измените на Уставот од 2001 година. Верувам дека тоа е вистинскиот пат за простување, помирување, градење на меѓусебна доверба и успешна итнеграција во македонското општество на сите нејзини граѓани, без оглед на етничката припадност – вели Петковски за Press24.
Тој им порачува на властите да им објаснат на граѓаните, дека борците на ОНА мора да се интегрираат во оопштеството.
- На македонските граѓани мора да им се објасни дека и оние Албанци што не се на функции, а учествувале во воениот конфликт треба конечно да ја почувствуваат Македонија како своја татковина и целосно да се интегрираат во македонското општество – вели Петковски.

Ова е втор пат лидерот на НСДП да бара внесување на борците на ОНА во Законот за бранителите кој безмалку еден месец ја блокира работата на Собранието. Пред 2 недели, истиот став Петковски го соопшти на прес конференција во законодавниот дом.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom