Solid ви препорачува јадење...

Статус
Затворена за нови мислења.

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Секој 2-3 ден ќе ставам по едно јадење(со слика) на оваа тема како препорака за вас.
За денес иаме џомлезе со бело сирење и јогурт.
Бон Апетит

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ако биде некој љубезен да ми прати рецепт од чудово на ПП, би му била многу благодарна.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Со Џ колега...со Џ...бар така мисљам дек е на охритски...:)
Ако биде некој љубезен да ми прати рецепт од чудово на ПП, би му била многу благодарна.
Ова чудо многумина можат да го направат,ама ретко кој го прави вкусно.Не е до рецептот до начинот е.;)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Абе да не пукните, ме фати форез за то пусто ѓомлезе. Од кога немам јаденоооо
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Шпагети ал Песто(со сос од босилек)


 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Добро би било да напишиш и по некој рецепт со то шо го препорачуваш. За некој вака ко мене, шо не знајт шо да си напрајт за јадење. :pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Овие шпагетиве можиш да ги најдиш во најблискиот супермаркет.Ставаш вода да зовриет тураш шпагетите и после 7 мин. добиваш Шпагети ал Песто.:helou:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Темава ја бришев па се предомислив, односно ме предомислија, коа веќе предложуваш нешто, прави го тоа со соодветните рецепти :) моит?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Абе и ти сеа рецепти...па темава е препорака за јадење,а не рецепти за јадења.Ама ај ќе пробам и по некој рецепт да напишам.:helou:
И не знам зошто да ја бришиш темава...сакам малце да разбијам монотноија во подфорумов од едни те исти теми.:toe:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Абе и ти сеа рецепти...па темава е препорака за јадење,а не рецепти за јадења.Ама ај ќе пробам и по некој рецепт да напишам.:helou:
И не знам зошто да ја бришиш темава...сакам малце да разбијам монотноија во подфорумов од едни те исти теми.:toe:
Хехе...мене подфорумов воопште не ми е монотон, доколку сакаш да разбиеш монотонија направи го тоа соодветно, некако не ми е многу забавно да ти го глеам оброкот на хостирана слика...без соодветен начин како да се приготви :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom