Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ако не дадат кешарица ќе треба меси да чисти шофершајвни во лондон за да го извади лебот
Како и да е му одговара со грдат фризура му ибам ѓуптинот
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.350
Во другата лига ми дадоа 50 милиони, ми го зголемија капацитетот на стадионот и ми рекоа дека очекуваат да изборам опстанок.
Го купив Бејл и ете сум 2 поена зад првиот во лига :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Во другата лига ми дадоа 50 милиони, ми го зголемија капацитетот на стадионот и ми рекоа дека очекуваат да изборам опстанок.
Го купив Бејл и ете сум 2 поена зад првиот во лига :D
Ама во другата си исто со Свонси, а конкуренција ти се Барса, Реал, Челзи, Баерн... :D
Овде се доста поизедначени тимовите, и затоа не дадоа пред вторава сезона изгледа, па не очекувам ни сега да дадат.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Екипата на Интер целосно го променува својот состав за следната сезона . Така од тимот си заминаа Ди Мариа , Лаказет , Куртоа , Жесус , Муриљо , Адриано , Кака ,Холтби и Рафиња , а пристигнаа Нејмар , Фернандез , Боатенг , Пике , Рибери а во текот на денот се очекува да пристигнат и Швајнштајгер, Јаја Туре и Пјанич . Исто така менаџерот на Интер изјави дека наскоро ќе има уште неколку засилувања на бековските позиции .
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
@ManUtdChampions би требало пред некој ден да земе пари, помина први септември кај и да е ќе добие плата
Даваат плата за два саати работа?
Значи стварно америка станала земја пролетерска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom