Skid Row

Дали ви се свиѓаат Skid Row

  • Да

    Гласови: 49 77,8%
  • Не

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Скид Роу постои од 1967 година, состав со Фил Линот и подоцна Гери Мур. 1986 година името го откупуваат Себастијан и компанија. Имаат неколку добри работи и тие и тие, Gary Moore i Phil Lynott - Out in the fields, страшна песна, а од другиве 18 & life беше своевидна химна.
Вака сеа, Philip Lynott и Gary Moore се членови на Thin Lizzy, a SKid Row у никој случај не е од 1967ма :pos2:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Јасен ми е муабетот, ама темава не е за Skid Row бендот од 1967ма, туку за бендот од 87ма.

Не е продаден бендот, туку е дадено е пари за правата над името Skid Row за да не ги тужат после дупли ѓавол да испадне.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Dobri se Skid Row, bez razlika so malce ostanaa na scenata.

18 and life
Youth gone wild

Super pesni
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
SKID ROW еден о моите омилени бендиви закон се!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Dobra grupa osobeno gi sakam Slave to the grid i Youth gone wild samo dali nekoj ke moze da mi odgovori na edno prasanje bidejki za ova se raspravav so eden drugar dali se heavy metal ili glam metal jas mislam deka e prvoto .
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Јут ган вајлд ми е во срце:)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
имав 3-4 албуни ама чинам го слушнав само првио. не беше лош колку што се сеќавам, но не по мој фкус.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Dobra grupa osobeno gi sakam Slave to the grid i Youth gone wild samo dali nekoj ke moze da mi odgovori na edno prasanje bidejki za ova se raspravav so eden drugar dali se heavy metal ili glam metal jas mislam deka e prvoto .
Јас мислам второто :smir:

Инаку Скид добри се,не се супер,ама добри се,поготово Себастиан колку е добаааар :love1: Што е убав човекот убав е,и што има глас има.
Ја најмногу ја сакам Into Another од баладите и Slave to the grind од не баладите.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
стварно од металика типциве им ја пишале 18 and life?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.825
Поени од реакции
10.985
стварно од металика типциве им ја пишале 18 and life?
Ne mi se veruva. Citav negde deka (mislam basistot deka beshe) vo eden vesnik procital statija za nekoe 18 godishno momce sto go zastrelalo najdobriot drugar mislejki deka pistolot e prazen i dobil dozivotna robija. Od tamu idejata za pesnata ja dobil...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
skid row zakon bend super mu se pesnite i posebno mi se bendisuva youth gone wild i I remember you
 

Kajgana Shop

На врв Bottom