Serif Konjevic

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Цела тема,браво Буци,растураш :icon_lol:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Цела тема,браво Буци,растураш :icon_lol:
Види продажба на албуми колку има човекот:

Kao osamnaestogodišnjak snima svoje prve singlice "Đul Zulejha" i "O suze moje" 1975. godine. Godine 1982. dolazi do saradnje sa srbijanskim hitmejkerom Novicom Uroševićem na albumu "Bijela vjenčanica". Taj album nadmašuje sve do tada rekordne tiraže (prodat je u tiražu od 825.000 primjeraka). Šerif nakon toga postaje jedno od najpoznatijih imena tadašnje estradne scene.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Види продажба на албуми колку има човекот:
Види овие колку имаат.

Pink Floyd were among the most critically acclaimed and commercially successful rock music groups of all time. It is estimated that they have sold over 200 million albums worldwide, including 74.5 million certified units in the United States.

п.с. овие први ми дојдоа на памет, а можев да ти најдам некои што имаат уште повеќе, а се поквалитетни од шерифов на коњи исто толку пати колку што продале албуми.

п.п.с. Тоа што продал толку албуми нема да го направи НЕсељак.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Види овие колку имаат.

Pink Floyd were among the most critically acclaimed and commercially successful rock music groups of all time. It is estimated that they have sold over 200 million albums worldwide, including 74.5 million certified units in the United States.
Ами и Шериф да пееше на англиски којзнае кај ќе му беше крајот, вака малку луѓе го разбираат.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ами и Шериф да пееше на англиски којзнае кај ќе му беше крајот, вака малку луѓе го разбираат.
Ќе го туреа да завива во резерват заедно со индијанци кои ќе скокаа околу оган.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Шериф е најбољи :). Сеа претерувате и вие со споредби со Шериф и Пинк Флојд, не е се до името и до тоа да се руга све живо, ради тоа што се мрзи жанрот. Је*и га, не дај боже да живеевме у Република Српска, ќе слушавме бетер од ова што се нарекува "шабанско", ќе ги глеавме Мара и Лоле-Тресе ми се лада у живо :tv:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Шериф Коњевиќ - чоекот со најкаубојско име и презиме на естрадата.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Bucio ке се караме си заборавил да ја ставиш една од неговите најпопуларни песни :) :) Само за Саше такозвани POWERMKD :)

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Bucio ке се караме си заборавил да ја ставиш една од неговите најпопуларни песни :) :) Само за Саше такозвани POWERMKD :)

А оваа изгледа од постарите хитови му е.

--- надополнето ---

Дали ова значи дека има некое движење започнато?
Има ширење на турбофолк културата и влијанието нејзино во Република Македонија :icon_lol:.

Мислев ако има пеено човекот на англиски поголема продажба на албуми ќе имал сигурно.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562

Дај не ја рушете темава,закачете по една песна и замислете го Буци како везе :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom