Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.101
Поени од реакции
56.033
^иначе Урко голем и стар традиционален фан на Интер кој возеше со кола од Скопје до Мадрид да гледа финале ЛШ 2010та година, земал се фокусирал на грчевитата борба меѓу Рома и Аталанта кој од нив ќе фати 5то место да иде у ЛШ догодина.

Ало бре исклучи све што се дешава у италијанско до 1 септември КУРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР МЕ БОЛИ КОЈ ЌЕ ИГРА ЛШ, ТИТУЛА ОСВОИ ПРЕД 2 НЕДЕЛИ
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.313
Поени од реакции
42.042
^иначе Урко голем и стар традиционален фан на Интер кој возеше со кола од Скопје до Мадрид да гледа финале ЛШ 2010та година, земал се фокусирал на грчевитата борба меѓу Рома и Аталанта кој од нив ќе фати 5то место да иде у ЛШ догодина.

Ало бре исклучи све што се дешава у италијанско до 1 септември КУРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР МЕ БОЛИ КОЈ ЌЕ ИГРА ЛШ, ТИТУЛА ОСВОИ ПРЕД 2 НЕДЕЛИ
dobro-ok.gif
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Беше или не беше битно ви дадоа титула гратис, си останавте куртон клуб ..
Toa не го оспорува фактот дека ве претепавме 6 утакмици со ред, ве доминираме кај стигнавме и титула чиста како солза ви освоивме на ваш терен за да не памтите вечно. Воедно и во ЛШ ве добивме двапати лани во натпреварувањето што се сметавте за неприкосновени во Италија за да ви докажеме кој е кој. Дотолку ве исфрустрира Интер што спомнувате ситуации пред 18 години наместо да се фокусирате што се случува денес пред вас. Не ме интересира што се случуваше 2006, да се потсетиме што се случува во 2024 година.

И за разлика од вас нас не ни се тргаат екипите за да освоиме скудето. Одиме ги шамариме сите до еден за да нема воопшто дискусија кој што како.
Автоматски споено мислење:

Taa seozna inter stko ja dobi na masa bea 4to-5to.. morase na pola liga da im odzemat bodovi za da osvojat titula na zelena masa..
Ти пред да коментираш едуцирај се малце.
1715093847605.png

Интер беше трет на табелата не 5-ти.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.239
Поени од реакции
108.134
Тоа скудето што го зборите цело време му беше понудено на Рома но овие одбија и не сакале титула на маса дадена..
И онака за извоз си имаат титули, што ќе им е уште една. :icon_lol:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.568
Поени од реакции
21.627
Во оваа ситуација Серија А има шанси за буквално пола лига да игра европски фудбал наредна година. Потребно е Фиорентина да заврши испод 7мо место а да освои КЛ и со тоа пласман во ЛЕ, а Аталанта ЛЕ со ЛШ.
Инаку ова нема да е рекорд. Бундеслига во 96/97 имале дури 12 тимови.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Едно прашање, дали ако Аталанта освои ЛЕ а заврши 5то место во првенството, 6тиот од Италија го следува ли пласман во ЛШ?? Јас мислам дека не го следува.

Второ прашање, што се гледаше во Италија кога два тома имате исто бодови, меѓусебен дуел или гол разлика, мислам дека е меѓусебен дуел..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom