Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.256
Поени од реакции
5.229
Не ми е јасно у кој универзум Хојлунд што лани не дал ни 10 гола е продаден поскапо од Тонали ..

Според овие цени Леао или Лаутаро вредат по 300 миљони :misticen:

Или може е до купецот, истите што лупнаа исти пари и за Мегваер, Ентони и остала циганарија сега и за детево.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Не ми е јасно у кој универзум Хојлунд што лани не дал ни 10 гола е продаден поскапо од Тонали ..

Според овие цени Леао или Лаутаро вредат по 300 миљони :misticen:

Или може е до купецот, истите што лупнаа исти пари и за Мегваер, Ентони и остала циганарија сега и за детево.
Ovie mentalnive Junajted banter klub ke ostanat uste 10 godini so takvi transferi, mislat Haaland go zemale :pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Речете што сакате, али ова помаливе клубови во Италија знаат да продадат играч, посебно кога ќе им се залепи некој ваков клуб ко Јунајтед што не штеди пари. Јуве, Интер, Милан во повеќето случаеви ги давале играчите багателно.

Еве пример последно Брозовиќ, имаше договор со Интер до 2026, они го шитнаа за 17-18 милиони. Истото го мислам и за Тонали, гарантирам дека таа цена од 70 милиони Милан одма ја прифатиле, без да се исценкаат за нешто поголемо...можеа и требаа да извадат повеќе за човекот кој им ја држеше средината цела година.
За Јуве последна добра зделка им беше Погба кога го вратија во Јунајтед за 100 милиони, значи веќе 7-8 години и моиве немаат асално продадено играч, се багатела (Де Лихт не го вклучувам, дека тој беше скапо платен од Јувентус)
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.732
Шо кур е ова тв права да не купивте за преноси
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Па не знам баш дали и за Тонали е паметно да дадеш 70 милиони.
Овој има да флопне и да ви го вратат во Милан на позајмица како Челзи што ни го врати Лукаку.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.307
According to La Gazzetta dello Sport (via Calciomercato), there’s a €20M gap between the Nerazzurri’s proposal and the Ukrainian side’s valuation.

Шахтјор бара 20.5 милиони за Трубин, Марота им понудил 500 иљаде?

:pos:
Затоа ќе добијат 3 пакети вода, средства за лична хигиена и стари алишта како знак за добра воља и помош у тоа мртвата воена зона, следно лето коа чичо Марота ќе го спакува за точно 0 евра.

30 милиони бараат, оккккккккккккк Касиљас од 2008ма година, извини што не те препознав.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.467
Twitter e preplaven
Ако ги изземеш индијците, и луѓето кои поима немаат од фудбал, за Хојлунд на твитер генерално добив впечаток дека многу луѓе велат дека е потенцијал, ама дека имаат огромни резервации за тоа каков фудбалер ке биде, и дека е дебело преплатен. Историски гледано, ретко кој скап трансфер успева, така да, разбирам зошто многумина гледаат со недоумица кон играчот.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Ако ги изземеш индијците, и луѓето кои поима немаат од фудбал, за Хојлунд на твитер генерално добив впечаток дека многу луѓе велат дека е потенцијал, ама дека имаат огромни резервации за тоа каков фудбалер ке биде, и дека е дебело преплатен. Историски гледано, ретко кој скап трансфер успева, така да, разбирам зошто многумина гледаат со недоумица кон играчот.
Pa 90% od fan bazata na Junajted e Indijci :D Ne vikam za navivacive na forumov, normalno, tuka lugeto imaat mozok. Vo situacija da ne bese Junajted i da zagrizase Inter za nego, odese vo Inter za 15+ izmislen igrac od nivnite mladinci procenet na 10.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ова со деценискиве теми е најбош идеа што сум ја видел.
Што фино беше да се прочитаат мислењата од почеток на сезоната таму некаде при крај. Сега иди врти на страница број 500 и некоја, нешто што никој нема да го направи без некоја посебна причина.
Немам гласано никогаш на годишните награди ама оваа година мојот глас за Најлош форумџија во 2023та ќе го искористам за @Io Sono Interista
Ништо лично. Интераш респект ама со ова ги уби ПЛ и СА на сметка на Бундес и Ла Лига.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom