Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.605
Поени од реакции
7.212
Na Donev mu bilo interesno da gi gleda, Laksalt, Kalabrija, Gomes i ovoj izgleda gledal samo tviter, kako chohohohlismo.
Ne za dzabe edno vreme bea drugarcinja. :pipi:
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.521
Поени од реакции
4.901
Прав навивач :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.594
Поени од реакции
52.421
Онака трет пат се враќам на мислењето на Донев и ова што си му го цитирал и никако да ми стане јасно што сакал да каже.

Милан интересен.
Бакајоко, Пјонтек.

Она кога некој ќе си истресе пост од ракав, како некој рандом македонски спортски новинар, сепознавач на фудбалот :toe:
Што е чудно? Интересни ми беа мене за гледање, посебно после јануари и си ги следев нивните натпревари.
Минатава сезона тоа го правев со Интер.
Пред тоа гледав по 0 натпревари од Сериа А.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Што е чудно? Интересни ми беа мене за гледање, посебно после јануари и си ги следев нивните натпревари.
Минатава сезона тоа го правев со Интер.
Пред тоа гледав по 0 натпревари од Сериа А.
Не знам за Милан ама алал нека ти е што си го прател Интер....јас неможам психички да издржам да ги гледам со нивниот нефудбал а камоли некој неутрален фан...отров се кога ќе застани Годин да гради игра или Брозович со половичните дијагонали...или Лукаку со Лаутаро кога прават "дупли пасој" комбинации :facepalm:....реално мрачна екипа се за гледање Интер..сега пак барем малце со Конте личат на нешто...порано со Спалети отров...Атлетико Мадрид втор дел
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.703
Не знам за Милан ама алал нека ти е што си го прател Интер....јас неможам психички да издржам да ги гледам со нивниот нефудбал а камоли некој неутрален фан...отров се кога ќе застани Годин да гради игра или Брозович со половичните дијагонали...или Лукаку со Лаутаро кога прават "дупли пасој" комбинации :facepalm:....реално мрачна екипа се за гледање Интер..сега пак барем малце со Конте личат на нешто...порано со Спалети отров...Атлетико Мадрид втор дел
Така ако гледаш само Аталанта и Лацио беа за гледање.
Од шампионот надоле све е рак за очи,години уназад.
Ти Џонка најубаво почни холандско да гледаш,верувам ќе бидеш воодушевен

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.298
Поени од реакции
108.481
Тоа дека е сељак си стои ама искрено не ми е јасно носењево маска на трибини, особено кај резервните играчи. Значи секој ден тренираат заедно, делат иста соблекувална, на терен се заедно, ама затоа измена кога ќе бидат на трибини со маска седат. :facepalm:
Исто и поздравувањето, пред почеток на меч не се поздравуваат, Ковид рулз мадафака, општествена одговорност ти реков ми рече, ама затоа по завршување на меч следи размена на дресови, гушкање и кажување бајат хумор на увце.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
Оваа сезона нашиот Гочка има шанса да стигне до 100 погодоци во Серија А
Му фалат уште шест за да стигне до овој успех.

Во моментов веќе е дел од најдобрите 100 стрелци во историјата на Серија А.

Чисто за споредба, Пандев во оваа лига има дадено повеќе голови од легенди како Џанфранко Ѕола, Ван Бастен, Кака, Адриано, Недвед, Марадона, а и останати познати напаѓачи од лигава како Јакинта, Матри, Паласио, Милито..

Дури и повеќе од Сули Мунтари има дадено! :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.157
Поени од реакции
56.511
Мислам дека заврши со Џенова. Му истече договорот а сеуште нема ништо ново дали ќе продужи. Има отворена понуда од Прециози кога сака да потпише.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.080
Поени од реакции
17.863
Оваа сезона нашиот Гочка има шанса да стигне до 100 погодоци во Серија А
Му фалат уште шест за да стигне до овој успех.

Во моментов веќе е дел од најдобрите 100 стрелци во историјата на Серија А.

Чисто за споредба, Пандев во оваа лига има дадено повеќе голови од легенди како Џанфранко Ѕола, Ван Бастен, Кака, Адриано, Недвед, Марадона, а и останати познати напаѓачи од лигава како Јакинта, Матри, Паласио, Милито..

Дури и повеќе од Сули Мунтари има дадено! :D
Јакинта, Матри и Паласио :icon_lol:

Добро што ви се случува со Донев и ова ванаби Серија А познавачи?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Во Италија е од 2002 и освен една сезона во Турција цела кариера игра во Серија А и има изиграно 444 натпревари во лигата.Многу легендарни фудбалери што играле во Италија неможат да се пофалат со таква константност.Се надевам дека ќе продолжи уште една сезона и ќе стигне до 100-тка.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Алал нека му е на Горан..можеби малце години играше на високо ниво со оглед на неговата физичка (не)подготвеност и конституција ама пак издржа да игра професионално до 37 години...еден од најдобрите Македонски спортисти на сите времиња и можеби најдобар фудбалер во нашата историја....дај боже да се фузираат со Беласица и да направат јак клуб во Струмица без општини,политика,локални бандити и цицачи.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Сељачиште.
Сељачиште ќе беше ако одбиваше да стави маска...причината зошто не ставил на прво место не ја знаеме...може пиел вода и заборавил да ја стави.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
Јакинта, Матри и Паласио :icon_lol:

Добро што ви се случува со Донев и ова ванаби Серија А познавачи?
Па не би ги ставил во ист кош овие како типични Серија А фацки? :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom