Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Овде за секој што изел бламажа се јаде гомна, независно дали има или нема вина клубот. Серија А е темава, секој со секој е зарчкан на некој начин. Еве некни Марли им се ситеше на Фиорентина што нема да ги заменат Милан во ЛЕ, а тие ни криви ни должни :toe:

Им се ситев на газдете пошто тој еден од тие Дела Вале викаше деја Фиорентина заслужила да игра у ЛЕ.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Им се ситев на газдете пошто тој еден од тие Дела Вале викаше деја Фиорентина заслужила да игра у ЛЕ.
дај линк кајшто го рекол ова,пошто секој ден отварам фиорентина.ит и неам сретнато ваква изјава,денеска дури и ги критикуваа зш не спомнале ништо за случајот со ЛЕ,демек кур ги боли за клубот
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
дај линк кајшто го рекол ова,пошто секој ден отварам фиорентина.ит и неам сретнато ваква изјава,денеска дури и ги критикуваа зш не спомнале ништо за случајот со ЛЕ,демек кур ги боли за клубот
Еве линк, демек како играле у втор дел на сезона заслужиле иако задњо коло само кикснале.
Кажав дека кур ме заболе за ЛЕ, не ми се прае мерак Милан да игра у ЛЕ ама ради изјавава ми се напрае мерак што нема да игра Фиорентина, пошто незнам како они заслужиле кога завршија седми.

Фиоре ми се една од посимпатичните екипи у лига, никад не сум ги нејќел ко Јуве или Киево пример, ама тие ДалеВалевци да не ги видим :icon_mrgr:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Ако го земат и Бонучи, мислам стварно нема поента од отварање на анкета и тема воопшто, коментирање во истата ќе биде губење време, освен муабетчиња околу борбата во долниот дел на табелата и некои други слични "секое чудо" за 2 дена тралалајки.

Колку и да ги мразам како клуб, нивната управа е пример како треба да се работи. Без арапи/кинези/руси , без кеш инекции, без кредити, без премногу мегаломански трансфери (не го сметам роналдо), со визија си го етаблираа клубот, и сеа се на прагот да го кренат едно скалило погоре на ниво на светски препознатлив бренд како Реал,Барселона и Јунајтед.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Wanda Nara promotes Icardi-Lautaro: "A couple that will talk a lot"

Го изеде малиов сеа скроз, се попали Ванда. :icon_lol: Ќе биде Икарди новиот Макси Лопез, само што Лаутаро ќе треба и кучињата да му ги чува, покрај децата.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овој на сите кучиња им направил инстаграм. Ретардирана фамилија.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Одмори брат, лето е скокни до негде море/езеро не знам нешто. Одмори од кики жити се.
И од песочните плажи сеа у август коа ќе идам, пак Кики ќе си го пишувам :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.681
Одмори брат, лето е скокни до негде море/езеро не знам нешто. Одмори од кики жити се.
По можност нека врзе некој 100 килски камен за него кога ќе рипа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom