Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.831
Поени од реакции
9.047
Лацио утре 1.95, плаче да се одигра 2ката. Па ако не тепаат, утеха дека ќе ни остане шансата за ЛШ. Во спротивно, дуплирање. :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.358
Поени од реакции
42.239
Сине дур дојде кралот Пеп у Милано ќе дигнете ниво на игра на 100% место 50 и ќе може да им бапнете 5 комада, ова се твои зборови :icon_lol:

Иначе знам дека не треба да рипам, уста моја погана изела гомна 100 пута пред време :icon_mrgr:

И догодина не отварам ја тема ти ебем малер мамин
e ova e spin sve da ti ebam tetovsko
mi citiras post i namerno go izostavuvas delot u zagrada koj mnogu jasno precizira deka TAKA IDE ZBOROT, bem ti toa pustiot, 20 godini gleam fudbal, ako nisto drugo dovolno sum kadaren da znam deka ovoj inter u nieden univerzum ne moze da se nosi so kralot pep.
Inace analogno ete na toj muabet, u istiot post ubavo precizirav deka sme nekonstantni i deka ako sme takvi i u ostatokot na sezonata deka nema ni u ls da ideme, taka da there u go, uste u noemvri ili koa i da bese toj post u centar direktno sum pogodil, deka nema ni u ls da ideme ako terame so istoto tempo, samo ti si pederce, citiras kao ti odgovara, klasicen mrsul.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.812
Поени од реакции
2.676
Зашо мора да постојат вакви ликови кои имаат пенал ситуации за тролање а они го допираат дното со некои очајни досетки на кои ни дете со даунов синдром не би се насмеало. :tapp:
Се учам од вас Интерашиве пошто ептен хумористични сте, посебно ми се интересни тие што генерализираат и ги нарекуваат јувенташиве дно дна блабалбал. Бачко, не можемо свите да смо господари на хуморот, посебно не со навијачи на клуб што е у транзиција подолго од МК.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сунинг и ова другиве кинези летово...



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.886
Поени од реакции
84.008
- Откупиле цела страна у Газета Дело Спорт да им се заблагодарат на фановите за поддршката во текот на целата сезона
- На последниот меч дома за оваа сезона ти доаѓаат 70.000 фанови (значи 85 до 90% е фул стадионот)
- Губиш од Сасуоло 2:1

Кое тролање им го направија на своите фанови не е можно.
:pos:[DOUBLEPOST=1526179074][/DOUBLEPOST]А и реално Интер со ништо не заслужи да иде ЛШ, и не ова не го зборам од инат или за тролање. Неможеш бре 2 месеци да немаш победа, а притоа уште да се надеваш дека ќе завршиш во топ 4.
Лацио оваа сезона поштено си изгази во Серија А, малце криза ги фати на крајов али тотално ќе биде заслужено ако завршат во топ 4. Без клупа играа на два фронта, играа атрактивен напаѓачки фудбал, а знаеме дека и судиите често ги дупеа со ВАРот.

Башка сега ќе ја прокоментирам таа одлука со потпишувањето на Де Вриј... ептен низок удар од страна на Интер. Буквално кога се крши сезоната излагаат шпекулации дека си го договорил Де Вриј и во Јуни одма ќе се преселел во Милано. Многу, многу ниско, сакајќи да внесе конфузија во Лацио за тоа дали да го игра на последниот меч.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Не ми е јасно како можат две екипи толку да потрошат во мочена лига и пак да не завршуват во топ 4
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Кај е Чекичот ала Тавекио бее, Рома небитна дрн мрн :(
Тотално небитен лик! Исто како просечниот клуб (со најјака средина), за којшто навива. :)

И одиме јако. Оп оп оп оп.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
cekaj bro, posle krotone, ne se letaj sea odma, stvarno moze da se desi i posle site sranja pak LS da ideme, sto iskreno ne znam kolku sakam zasto utre kralot pep ke doe u milano 10 gola ke dae u prvo ke treba od internetot da se izbriseme, mario do dusa vise pocna bem mu 100 majki i nego.
Kaj ke dae pep 10 gola be so zboris be. 5 gola prima minimum.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.285
Поени од реакции
108.335
А и реално Интер со ништо не заслужи да иде ЛШ, и не ова не го зборам од инат или за тролање. Неможеш бре 2 месеци да немаш победа, а притоа уште да се надеваш дека ќе завршиш во топ 4.
Лацио оваа сезона поштено си изгази во Серија А, малце криза ги фати на крајов али тотално ќе биде заслужено ако завршат во топ 4. Без клупа играа на два фронта, играа атрактивен напаѓачки фудбал, а знаеме дека и судиите често ги дупеа со ВАРот.

Башка сега ќе ја прокоментирам таа одлука со потпишувањето на Де Вриј... ептен низок удар од страна на Интер. Буквално кога се крши сезоната излагаат шпекулации дека си го договорил Де Вриј и во Јуни одма ќе се преселел во Милано. Многу, многу ниско, сакајќи да внесе конфузија во Лацио за тоа дали да го игра на последниот меч.
Сеа им зборам исто у ФК Интер на фејс, преку кур ми е све најискрено, немам никаква еуфорија ни желба па макар и Лацио кикснале денес и ние ги тепале у Рим нив. Можда сеуште ме држи од вчера али преку куров озбилно, во јануари прво место беа, си викаш ЛШ е барем сигурна, види ги што прават... Спалети мора да лета после ова, ја сум оној кој е против често менување тренери ама ова е недопустливо за тим ко Интер, ова е сквернавење на името на клубот. Со младинци да играше после јануари требаше ЛШ да обезбеди, а не 3 месеци да нема една ебана победа. Од друга страна Лацио на два фронта играше, пократок ростер, не толку познати играчи и играа дечките фудбал за око, напаѓачки, башка покажаа и карактер кога највеќе требаше, а не ко Интер кога ќе дојдеше тесно се пичкаа лингурите. Нека иде Лацио у ЛШ, вака ќе треба Спалети да го гледам уште една година плус ќе го мочаат во ЛШ кој стигне.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Симоне Инзаги на Луис Алберто му ја погоди вистинската позиција. Има голема поддршка од средниот ред, намалена му е одговорноста за дефанзивниот дел и повеќе се фокусира на офанзивниот дел. Најважно е ова за еден ваков играч.

Истиот тој сега ние да им го купиме ќе го играме крило, ќе му дадат дефанзивни задачи и едвај ќе има 5 голови и 5 асистенции во цела сезона.
Без него и Имобиле во 3-5-1-1 формација нема да имаат вакви резултати. 75% oд вкупниот број на постигнати голови се на овие двајца.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Луис Алберто уште кога беше во Ливерпул се глеаше дека има 100 кила мозок, не беше некој бос играч ама штета не доби воопшто шанса и беше окарактеризиран како флоп од страна на навивачи.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Берарди како цел на кариерата да му е тролање поголеми екипи, го немат никаде и против Милан хет трик дават.

А и како прав интераш ги закопа на овие, следното Де Вриј ќе ги дозакопт.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Само сакам да потсетам на муабетите лани и прелани кога интерашите и миланезите не убедуваа дека доколку 4 места водат во ЛШ они 100% ќе се пласирале... ајде момци еве ви 4 места, џабе ви е сé ...пак сте дрва...[DOUBLEPOST=1526205932][/DOUBLEPOST]
Чекич ака хумортумор пропо. Грмехехе
Tagni go be da otvori temata da procita ebamu propalicata :icon_lol: @Чекич
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom