Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.787
Па сеа у постото шо те цитирав викаш не се користи ВАР за картони

Мислим не ми е поентата да провоцирам чисто онака прашуем, пошто не сум ги прочитал правилата за користење на системот
За жолти картони не може. Не знам како да ти објаснам најпросто :D

Ако некој играч направи старт за жолт картон, а судијата не му даде ништо ВАР нема никакви ингеренции. Ако некој направи старт за црвен, а судијата не му даде (без разлика дали ќе свири само фаул, ќе остави играта да продолжи или ќе му даде жолт) тогаш ВАР има ингеренции да го повика и да ја провери ситуацијата. Вчера без разлика дали Орсато на Весино оригинално ќе му дадеше жолт или само фаул или ништо немаше да свири, епилогот ќе беше исти. Ќе го викнеа од ВАР и ќе го исклучеше.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Аха значи ситуацијата на Пјаниќ се гледа како жолт, пошто имал еден, за другиов е одлука на судијата.

Ок укапирав, босанец јебига ! Фала :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
СПАЛ!!

Тотално во отсуство на возбуда во лигиве ќе си ги пратам до крај на сезона во надеж дека ќе опстанат во лига :D

Следно коло дома со Беневенто. Одлична шанса за победа!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.317
Поени од реакции
42.060
@Syn последно од мене на дебатава (која ми нема поента).

Сосема заборавив дека Орсато судеше побитен меч од вчерашниот. Јувентус-Наполи, 13.02.2016 година кога Наполи имаше два бодови предност пред Јувентус и беше на прво место.

Мечот заврши 1-0 со голот на Заза на крајот, без никакви сомнителни одлуки. Е сега ако после ова ми велиш дека не судел важни мечеви на Јуве, не требало да биде делегиран вчера, не знам дополнително како да се објаснам.
Февруари, и крај на април и почеток на Мај се две сосема различни работи. Да, битен е тој натпревар точно, ама можност да се оправат работите тогаш, односно простор за истото, има далеку повеќе отколку сега, у Мај, кога дел од работите се веќе и решени, се знае горе доле кој ке иде у Европа, кој е веќе испаднат.
Натпревар со ваква тежина одамна немало во Италија за Јувентус, а и општо незнам дали тогаш се знаело за било каква врска на неговиот брат и Јувентус.

Уште ако е точно и она што му прочитале од усни на таљавенто, после израмнувачкиот гол ... шта речи, коју поруку послати више. :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.787
Февруари, и крај на април и почеток на Мај се две сосема различни работи. Да, битен е тој натпревар точно, ама можност да се оправат работите тогаш, односно простор за истото, има далеку повеќе отколку сега, у Мај, кога дел од работите се веќе и решени, се знае горе доле кој ке иде у Европа, кој е веќе испаднат.
Натпревар со ваква тежина одамна немало во Италија за Јувентус, а и општо незнам дали тогаш се знаело за било каква врска на неговиот брат и Јувентус.

Уште ако е точно и она што му прочитале од усни на таљавенто, после израмнувачкиот гол ... шта речи, коју поруку послати више. :)
Не бе од вчера брат му на Орсато навива за Јуве :icon_lol: И самиот не знаеш зошто го пишуваш ова.

А што му прочитале наводно на Таљавенто?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.859
ПАЃАЈТЕ КИЕВОООООООООООО МАМАТА ВАША!!!!!

Иначе како беше она ... campionato falsato ? :kafence:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom