Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.446
Поени од реакции
4.068
Чист црвен беше за Весино. Требаше и на Пјаниќ да му се даде ама ете.
Спалети сам се порази. Која ти е изменава Икарди-Сантон бе? Хахахахахаха
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
1.211
crveniot na vesino bese cist, premnogu emotivno reagiraa poveketo na toa, cist bese a i golem del od nas toa i go priznaa uste i vcera dur traese utakmicata, odnosno na poluvreme, ne znam zasto generalizirate deka site tvrdevme deka toa e presedan koga toa ne bese slucaj. Ama veke ako se drzese do toj kriterium orsato, morase vtor zolt na pjanic da dade i toa e toa, baska sto inter veke bea so igrac pomalku, ne deka toa ke bese kompenzacija nekoja, pravilna odluka ke bese da svirnese vtor zolt ali toa e ...
Denes izlagaat sliki od brat mu, vatren navivac na juve, smesta smenil prezime na fejsbuk ali go nacekale, ne znam kako e mozno da delegiraat vaka sudii i ne proveruvaat vakvi stvari, treba celosno neutralni sudii da stavaat za vakvi natprevari, sekoj sto ima bilo kakva vrska so eden od timovite treba da bide recnat.
Во Англија ко што знам не ги делегираат одредени судии ако се навивачи на некој тим. За Еткинсон знам оти е фан на Евертон. Тоа што брат му е навивач на Јувентус не мора да означува ништо али можеле друг судија да стават. Се согласувам дека критериумот не беше ист, требаше и Пјанич да оди аут али тоа е. Многу промени треба пошо ВАР не помага ништо, сезонава има дури многу многу повеќе грешки. Кога ќе ми текне само против Аталанта 3 минути чекаше судијата па потоа одлучи да гледа за да го поништи голот на Манџукич. Имавте 2-1 и на крај видовме што се деси со Спалети. Едноставно не се вади таков играч од игра на ваков одлучувачки натпревар. Колку и да судијата ја сјеба утакмицата толку Спалети ве закопа на крај.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
crveniot na vesino bese cist, premnogu emotivno reagiraa poveketo na toa, cist bese a i golem del od nas toa i go priznaa uste i vcera dur traese utakmicata, odnosno na poluvreme, ne znam zasto generalizirate deka site tvrdevme deka toa e presedan koga toa ne bese slucaj. Ama veke ako se drzese do toj kriterium orsato, morase vtor zolt na pjanic da dade i toa e toa, baska sto inter veke bea so igrac pomalku, ne deka toa ke bese kompenzacija nekoja, pravilna odluka ke bese da svirnese vtor zolt ali toa e ...
Denes izlagaat sliki od brat mu, vatren navivac na juve so 100 sliki kako slavi tituli, slikan so igraci, alegri i slicno, smesta smenil prezime na fejsbuk ali go nacekale, ne znam kako e mozno da delegiraat vaka sudii i ne proveruvaat vakvi stvari, treba celosno neutralni sudii da stavaat za vakvi natprevari, sekoj sto ima bilo kakva vrska so eden od timovite treba da bide recnat.
И од инцестот англиски Оливер излезе слика со бештијата негова We love Madrid, па пак ја судеше Реал-Јуве.
Да додадам и за тие што викаат дека заради вакво судење во Италија, Јуве не можел ЛШ да земе. Па да не освоил некој друг случајно освен Реал и Барса у последниве 10000000 години? Значи сите тимови имаат пристрасно судење во домашните првенства зошто и они не освојуваат ЛШ, ебате логиката. Човек ќе помисли дека све у групи испаѓа Јуве или во предквалификации, па демек еве, во ЛШ ви се гледа силата. И да, Јуве сеуште е единствениот тим кој го елиминирал Реал во последните 5 сезони.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.317
Поени од реакции
42.058
И од инцестот англиски Оливер излезе слика со бештијата негова We love Madrid, па пак ја судеше Реал-Јуве.
Да додадам и за тие што викаат дека заради вакво судење во Италија, Јуве не можел ЛШ да земе. Па да не освоил некој друг случајно освен Реал и Барса у последниве 10000000 години? Значи сите тимови имаат пристрасно судење во домашните првенства зошто и они не освојуваат ЛШ, ебате логиката. Човек ќе помисли дека све у групи испаѓа Јуве или во предквалификации, па демек еве, во ЛШ ви се гледа силата. И да, Јуве сеуште е единствениот тим кој го елиминирал Реал во последните 5 сезони.
Излегла слика дека го сака мадрид, може атлетико ги сака бе зашто си убеден дека Реал е у прашање, демек Мадрид е затуцано село у пиринска македонија а не главен град на ебаната шпанија и туристичка дестинација на милиони у светов, па не смеела да пише дека го сака Мадрид кога биле таму ко туристи ...
Не знам како можеш да едначиш такво нешто, со тврдокорен навивач, башка што Оливер не гледам каде ги оштети јуве, судеше перфектно, досуди чист пенал на крај и тоа е тоа.

На крај краева ја зборам за било каков линк помеѓу судијата и еден од тимовите кои се на терен, идење ко турист у одреден град тоа не значи, ама кога роден брат ти е преголем навивач на еден од тимовите, е тоа е веќе друго, не викам дека и Орсато ги сака јуве туку дека доколку постои било каква врска на судијата со еден од тимовите на терен, истиот не треба да го суди тој натпревар без оглед на Се.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
Излегла слика дека го сака мадрид, може атлетико ги сака бе зашто си убеден дека Реал е у прашање, демек Мадрид е затуцано село у пиринска македонија а не главен град на ебаната шпанија и туристичка дестинација на милиони у светов, па не смеела да пише дека го сака Мадрид кога биле таму ко туристи ...
Не знам како можеш да едначиш такво нешто, со тврдокорен навивач, башка што Оливер не гледам каде ги оштети јуве, судеше перфектно, досуди чист пенал на крај и тоа е тоа.

На крај краева ја зборам за било каков линк помеѓу судијата и еден од тимовите кои се на терен, идење ко турист у одреден град тоа не значи, ама кога роден брат ти е преголем навивач на еден од тимовите, е тоа е веќе друго, не викам дека и Орсато ги сака јуве туку дека доколку постои било каква врска на судијата со еден од тимовите на терен, истиот не треба да го суди тој натпревар без оглед на Се.
Па не гледам каква поврзаност со тимот може да има преку брат му или било кој од фамилија. Еве ти едноставен пример, јас сум за Јуве, брат ми изгорен за Милан, татко ми за Лацио:D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.317
Поени од реакции
42.058
Па не гледам каква поврзаност со тимот може да има преку брат му или било кој од фамилија. Еве ти едноставен пример, јас сум за Јуве, брат ми изгорен за Милан, татко ми за Лацио:D
сеедно, на меч со вакво значење а и било каков друг меч, треба целосно неутрален судија да суди, брат му 10 слики со алегри има, со јуве, со све, едноставно премногу глупаво е на таков човек ваков натпревар да му дадеш да суди.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
сеедно, на меч со вакво значење а и било каков друг меч, треба целосно неутрален судија да суди, брат му 10 слики со алегри има, со јуве, со све, едноставно премногу глупаво е на таков човек ваков натпревар да му дадеш да суди.
Па ти реков погоре, брат ми има милион слики од Милано, од Сан Сиро, дресови, шалови, курци палци и јас да сум судија, демек во корист на Милан ќе судам?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.799
Поени од реакции
83.485
Леле аргументов, брат му навивал за Јувентус...

:popce:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.317
Поени од реакции
42.058
Леле аргументов, брат му навивал за Јувентус...

:popce:
што му фали на тој муабет, како може тебе да ти е логично на дерби натпревар, да свири човек чиј близок член на фамилијата е ватрен навивач на еден од ривалите у тој натпревар.
Ко орсато да е једини судија у италија па не можеле да најдат некој друг, условно речено чист, за кого не можеш да извадиш ваков муабет, и да суди.
Плус, за Италија правиме муабет, каде е докажано местењето у 10000 наврати, со 2000 судски одлуки, докази и слично, зашто воопшто ризикуваат пак скандали, башка што ете вчера Орсато судеше бедно, како и да ја вртиме го оштети Интер, и еве, сеа добиваат на основа тие муабети.

Не глеам апсолутно ништо лошо ако еден натпревар го суди човек кој нема апсолутно никаква врска со еден од тимовите, всушсност и секогаш така треба и да биде.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
што му фали на тој муабет, како може тебе да ти е логично на дерби натпревар, да свири човек чиј близок член на фамилијата е ватрен навивач на еден од ривалите у тој натпревар.
Ко орсато да е једини судија у италија па не можеле да најдат некој друг, условно речено чист, за кого не можеш да извадиш ваков муабет, и да суди.
Плус, за Италија правиме муабет, каде е докажано местењето у 10000 навради, со 2000 судски одлуки, докази и слично, зашто воопшто ризикуваат пак скандали, башка што ете вчера Орсато судеше бедно, како и да ја вртиме го оштети Интер, и еве, сеа добиваат на основа тие муабети.

Не глеам апсолутно ништо лошо ако еден натпревар го суди човек кој нема апсолутно никаква врска со еден од тимовите, всушсност и секогаш така треба и да биде.
Колина имаше изјавено дека пред да почне да суди го поддржувал Лацио (божем така се баталува тим па кога почнал да суди престанал да ги поддржува) па пак го сметаа за најдобар судија.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Па не гледам каква поврзаност со тимот може да има преку брат му или било кој од фамилија. Еве ти едноставен пример, јас сум за Јуве, брат ми изгорен за Милан, татко ми за Лацио:D
panmeten covek e tatko ti i ne ti e sram kontra covekot da bides :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
@Bianconero vero абе стари, гледам цело време викаш инцестот Оливер, ти цело време го вреѓаш човекот што досуди исправна одлука??

По субјективен навивач од тебе нема дефинитивно:D
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Не знам што се обидувате да дебатирате со навивачи на Милан и Интер, им вадите податоци и статистики, им давате аргументи и ви реплицираат со "Cudiite svirat sfe za fas Jufentasite"....
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
@Bianconero vero абе стари, гледам цело време викаш инцестот Оливер, ти цело време го вреѓаш човекот што досуди исправна одлука??

По субјективен навивач од тебе нема дефинитивно:D
Исправноста на одлуката не го менува фактот дека е англиски инцест.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom