Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Автоматски паѓа цената ако одреден клуб рече дека се отворени за продажба...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Е добро де, и Берлускони викаше дека ќе останат Ибра и Тиаго Силва, дури и нови договори потпишаа, за да една недела подоцна одлетаа за Париз.

Се дешаваат такви срања :)
Тоа е друго, проектот им бил такоф :D
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Ако играчот изрази желба да си иде клубот нема што да прави,simple as that.
 
R

red.devil

Гостин
Сеа ќе видиш Мата коќе ви го лапниме :D
Искрено да ти кажам, го пропуштивте тој воз. Дедлајн беше зимата. Сега само ако се договорат со Луј во спротивна насока да оди Погба , инаку летово не гледам некој да му го земи Мата. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, лани ова време може имаше шанси ама се разигра сега Мата, башка меѓу поинтелигентните играчи е во тимот и му легна добро новата позиција.
Не верувам дека сезона пред ЕП би мењал екипа али ху ноуз...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Искрено да ти кажам, го пропуштивте тој воз. Дедлајн беше зимата. Сега само ако се договорат со Луј во спротивна насока да оди Погба , инаку летово не гледам некој да му го земи Мата. :D
Нема шанси да си пукате в колено со Погба, да ви замини за 0 а да го купите за 80+. Барем јас не ве сметам за толку глупи.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Да, лани ова време може имаше шанси ама се разигра сега Мата, башка меѓу поинтелигентните играчи е во тимот и му легна добро новата позиција.
Не верувам дека сезона пред ЕП би мењал екипа али ху ноуз...
Искрено да ти кажам, го пропуштивте тој воз. Дедлајн беше зимата. Сега само ако се договорат со Луј во спротивна насока да оди Погба , инаку летово не гледам некој да му го земи Мата. :D
Знам се заебавав ама пак hey one can dream :D
 
R

red.devil

Гостин
Нема шанси да си пукате в колено со Погба, да ви замини за 0 а да го купите за 80+. Барем јас не ве сметам за толку глупи.
И јас не ги сметам толку глупи. Ги гледаш што работаат со Де Хеа а има само една година од договорот. Иста прикаска, ако Јуве го преценува 80+ Погба, Јунајтед ќе го процени 50+ Мата. И ќе праат бизнис. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
И јас не ги сметам толку глупи. Ги гледаш што работаат со Де Хеа а има само една година од договорот. Иста прикаска, ако Јуве го преценува 80+ Погба, Јунајтед ќе го процени 50+ Мата. И ќе праат бизнис. :D
Види ми го потписот и аватарот и се ќе ти стани јасно :) да знајш со кој би се заебавале :D :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
@Сладоледџија зошто си фтор со гласови, ќе отвараш тема?
не ме бива, нека отвори некој друг :)[DOUBLEPOST=1438102412][/DOUBLEPOST]
Сакаш да кажеш дека “Форумот греши и кога е во право?“:D
да[DOUBLEPOST=1438102569][/DOUBLEPOST]
Па сем Јувентус, друго ништо не прати, а и „кој кур“ :D
па вреди ли да се замарам со други утакмици (и тимови) во Сериа А освен на Јуве? :D
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што,да го држи со сила?мислиш да му покачи плата?
Или да го држи со сила или да му покачи плата, може и двете. Решение има, секогаш :)
Проблематиката е дали ти се исплати, дали играчот е вреден за тоа и не само во моментот, туку и во иднина. Дали ако го држиш уште сезона две, може да ти донесе повеќе пари или успех со тоа што ќе биде тука во тоа време :)
не ме бива, нека отвори некој друг :)
Де бе па ти, ко да треба да извршиш операција.
Ајде, нека се јави било кој :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom