Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.298
Поени од реакции
108.475
Е да, може и така, само мислам дека Евра нема да си помине убаво. :D
Ќе има тактики со удвојувања на овие двајца, 100% сум сигурен во тоа, зашо 1 на 1 го ебаа ежот. Тевез од друга страна ќе претставува главна опасност за одбраната на Реал, а богами со киксери како Пепе се е можно. Многу ќе му фали Погба на Јувентус, многу...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Евра во вистинско време влага во форма, против Монако изигра докторски.
Не мислам на тоа дека им правеше тркови, центаршутеви, поминуваше по 5 играчи у стилот на Карлос, него едноставно пресмирено одигра, една топка не изгуби, покрај аут тие топки што многу лесно се губат, сите до една ги доби.
Лихт на пример, иако е многу поквалитетен од французинот, катастрофа ги изигра овие две со Монако, ама се гледа искуството од ЛШ на Евра. :)

Како и да е, сигурно нема да остане еден на еден со Бејл, освен на контри можеби(што би било убиствено), сигурно ќе има до него уште еден, во позициона игра.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како и да е интересен натпревар ќе биди..искрено и јас не знам што да очекувам од овој дуел бидејќи и Јувентус и Реал Мадрид се непревидливи екипи иако Реал Мадрид се поквалитетна екипа....тука ништо не мора да значи тактиката и индивидуалниот квалитет на играчите бидејќи во два натпревари решаваат многу други фактори и сплет на околности како грешки на пример...Јувентус е доволно добра екипа што комотно можи да направи џумбус и дури да ја освои ЛШ бидејќи на еден натпревар се се случува
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ako si go gledal barem ednas vie dve sezoni ke vidis za so pravam muabet
Ili prasaj fan na Real barem oni sekogas se kriticki nastroeni
У реду е.

Вака од прва ми текнуваат 3ца што се боље од него.
Не дека е лош, напротив, ама дека е најдобар у свет мало морген.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Јувенташи ако освојат ЛШ ќе частат една кафана за нас од Серија А, и онака сме 30тина души ќе не собере во еден локал :angel:
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.210
Поени од реакции
2.058
Јувенташи ако освојат ЛШ ќе частат една кафана за нас од Серија А, и онака сме 30тина души ќе не собере во еден локал :angel:
Дан сакате и автобус да ви пратиме :icon_lol:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.485
Поени од реакции
4.641
У реду е.

Вака од прва ми текнуваат 3ца што се боље од него.
Не дека е лош, напротив, ама дека е најдобар у свет мало морген.
Добро и јас може претерав, ама на добар пат е да стане најдобар, можеби моментално Лам и Алвеш се подобри играчи од него, според мене. Ама не е мала работа да играш на 22 години веќе 2 сезона како неприкосновен на позиција десен бек во Реал Мадрид
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро и јас може претерав, ама на добар пат е да стане најдобар, можеби моментално Лам и Алвеш се подобри играчи од него, според мене. Ама не е мала работа да играш на 22 години веќе 2 сезона како неприкосновен на позиција десен бек во Реал Мадрид
Па кога Арбелоа ти е конкуренција. :icon_lol:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Јувенташи ако освојат ЛШ ќе частат една кафана за нас од Серија А, и онака сме 30тина души ќе не собере во еден локал :angel:
Под еден услов. Ако се пласираме у финале сите со дресови на Киелини да се наредите за да глеаме заедно :vozbud:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.921
Поени од реакции
84.175
Што им беше финтата на Удинезе со грозните дресови...? :toe:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.485
Поени од реакции
4.641
ете им шанса а Интер да ни го земат 9тото место ако ја победат Рома вечер !!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom