Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.311
Segde sme na celo...A i ne se nervirajte vie tolku sve si imame isto i bodovi i gol razlika..ama mislam vaka e poubava tabelata :cool:
дај боже да ја освојте титулата жими се понајмило ништо друго. Па 2-3 со ред ќе заборат шо е инвестирање, памтими го зборот, вака дај боже вие да освојте и влето ќе фрлиме некој денар сигурно. Вие досега фрлавте по некое денарче оти не бркавте нас оти сакате титула..
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Inace Roma e lider ,fala mnogu pozdrav !
Да не те замараме и тебе или :icon_lol:.
Честито прво место.. Моментално реално ако збориме Јувентус со играва не заслужува да е прв...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овие Парма најлингурска екипа, лани ги казнија за ЛЕ сега готови се, ќе испаѓаат од лига, мрш у пичку матер!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.766
Поени од реакции
13.426
Дури сега видов дека Антонини дал гол за Џенова. Ау кој секс за Алегри. :icon_lol: Откако дремеше на клупа и мораше да замине за Џенова, здраво ја спукаа, дури и жена му на Антонини го напаѓаше Алегри.

Го поштувам Алегри, но се повеќе верувам дека овој човек е баксуз. :cautious:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Овие Парма најлингурска екипа, лани ги казнија за ЛЕ сега готови се, ќе испаѓаат од лига, мрш у пичку матер!
Не, не казнија, ако веќе пцуеш барем научи за што пцуеш :D
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
дај боже да ја освојте титулата жими се понајмило ништо друго. Па 2-3 со ред ќе заборат шо е инвестирање, памтими го зборот, вака дај боже вие да освојте и влето ќе фрлиме некој денар сигурно. Вие досега фрлавте по некое денарче оти не бркавте нас оти сакате титула..
Деви пак си јадел од сладоледод на Сладоледџијата, море баталете тоа , не е време за сладолед.[DOUBLEPOST=1414625046][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.766
Поени од реакции
13.426
Не може Парма толку да губи... Еве, следно коло играат со Интер, нека покажат дека има некаква надеж за нив. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.606
Гарант ќе не тепаат, увек сме губеле од вакви екипи. 1000 порази имаат по ред и нормално против нас ќе тргне серијата.

@Castiel
Ти реков ја Икарди е играчиште ти не ми веруваше. Те боли кур што дава голови од пенали, битно ги дава. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom