Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.349
Поени од реакции
5.470
Јувенташиве па свршаваат...........истата екипа што ја ругаат им требаа судии за да ја тепаат :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Juventasi ne se smejte nemoj da se padnete so Baern ako pominete grupi.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Се паднавме ние со нив и кога Баерн беа појаки од сега,играа со прв тим,а и ние имавме послаб ростер каде-каде од денес па не се обрукавме до толку.Така да ваков порнич со Јуве наместо Рома во главна улога биди сигурен дека нема да доживееш да видиш.;)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.148
Поени од реакции
16.485
Мислам дека поќе 'потсмевањето' беше поради онаа изјава ја Гарсија ' Bring on Bayern'.
Јас уопште не сум среќен најсикрено оти губи италијанскиот фудбал во директен конкурент за 4тото место..
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Не е толку трагично од бодовна смисла ако продужиме на гриземе како до сега во Лига Европа,али што е многу 1-7 да изгубиш многу е..незнам што беше ова.Бруки невидени,а како се силеа.Еве тука не им сметаат судиите.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.855
Поени од реакции
13.793
Јас знам дека минатите сезони Милан беше доста слаб, а играше со најдобрите тимови од Европа, па не се избрука вака.

Дошол во Италија една година, ми свири на виолина, се прави фраер... цела Италија му се поклонува, фудбалски мајстор... :) Сигурен сум дека Рома не е оволку послаба од Баерн. Милан со Месбах и Бонера играл против Барса. :)
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Не е Баерн толку јак колко што Руди потфрли со формацијата на цело комплетно.Да имавме асален голман пола од головите немаше да ги примаме али тоа е што да се прави валда за у Минхен нема да има ваков хорор.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.349
Поени од реакции
5.470
Реално праено муабет разлика меѓу Рома и Баерн е голема али не е 6 гола разлика. Кривец си е трењерот и тактиката. Истото им се деси и на Бразил на светско. Целосно им потфрли планот и тактиката. Е сеа си Рома имаат више вакво искуство више со Манчестер :icon_lol:, незнам како си дозволија пак ваков резил.
Јас знам дека минатите сезони Милан беше доста слаб, а играше со најдобрите тимови од Европа, па не се избрука вака.

Дошол во Италија една година, ми свири на виолина, се прави фраер... цела Италија му се поклонува, фудбалски мајстор... :) Сигурен сум дека Рома не е оволку послаба од Баерн. Милан со Месбах и Бонера играл против Барса. :)
Ај што играл со Месбах и Бонера чак ги тепавме дома :icon_lol:.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.015
Поени од реакции
6.042
МдС слободно у пензија нека иде.
2, 4, мораше да ги фати сигурно. Еден од овие да одбранеше, текот ќе беше поинаков.
Ќе продолжеше од 0-1, или 0-3.

Ама и Жервињо имаше добри шанси, да успееше гол да даде на почеток, кога му ја фати Ноер друго ќе беше.
Али то је то. Враќање нема.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.072
Поени од реакции
12.619
Debaklot na roma vcera e samo uste eden dokaz kolku e serija a sranje!Edna poasalna ekipa od evropa dojde i im butna 7 komada,a vo serija a melat se zivo (dobro juve ne go tepaa,tuka ima i visi sili,sudii...).taka da neznam sto pa juventasive ripaat koa i niv gi ceka debakl,mozda i uste deneska.
realnosta e taa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom