Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам колку доцнам зад тој што прв го објавил ова, ама умрев :pos:


Извинете што залепив толку слики, обично лепам 6-7 пати годишно, Јуве кога ќе даде гол од офсајд. ;)

Многу успех сезонава и добри расправии на темава!
http://www.redcafe.net/threads/ashley-cole-fitting-in-well-at-roma.394073/

и Ешли Кол ставаше кај него на Твитер од форумот, хаха, увек прифаќал сеир на негова сметка :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Јас гласав навивачки за Јувентус го сменаа тренерот главниот мотиватор ( мозокот на екипата беше Конте) од друга страна дојде Луди Макс :D тоа може да делува премногу за играчите. Незнаеме сеуште со каква формација ке игра Јувентус во новата сезона. Иако мислам дека главни фаворити за Скудетото се екипите на Јуве и на Рома па до некаде и Наполи. Очекувам интересна сезона па кој ке има повеке срека нека го освои скудетото со срека на сите во новава сезона. Никаде не видов или некој да пишал дека Супер купот на Италија оваа сезона ке се игра во Катар на 23 Декенври.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Ilumious , еве една од мене, прикачи ја на форумот за Манчестер:
у весник кај нив искочи таа тема, али барем наведуваат таму од кај зеле, не ко Република и Курир што дрпаат од форумов постови и фотографии и ни здраво ни чао :D види ја онаа со Шесто сетило, се превртев од смеење :pos:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
таа е реалноста и мена бегање од неа.Серија А е падната на ниско ниво последниве години и фала богу дека поише публика ќе има на долната слика (Јунајтед-Реал),отколку на Интер-Рома.И Јувентус да играше,ист број публика ќе имаше.
Манчестер и Реал имаат страшен маркетинг во целиот свет и огромни пари вртат само од маркетингот,додека на итаљаниве кур им е двор им е.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Al Jazira and Olympiakos target Napoli’s Pandev: the situation

Goran Pandev’s future is uncertain, there is no shortage of offers for him. In the last weeks, Al Jazira presented a rich offer to him, but he refused as he wants to continue playing in a competitive league. Olympiakos moved for him, but he’s not intrigued by their project. On the other hand, he would appreciate moving to Fiorentina, but there hasn’t been any official contact yet. Pandev ponders, his departure from Napoli seems certain.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Се сеќавам Лука Тони кога замина од Јуве, во Дубаи мислам дека отиде, кога се врати во Италија рече дека и покрај парите што ги даваат таму, немало никаков фудбал во буквална смисла. Не ме чуди тоа што Пандев не сака да замине во арапски клуб од проста причина што таму нема никаква компетитивност.

Иако изгледа во Наполи веќе нема место за него. Доколку не е заминат Дуван Запата од таму и со доаѓањето на Мичу шансите на Пандев за игра ќе бидат доста мали.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
таа е реалноста и мена бегање од неа.Серија А е падната на ниско ниво последниве години и фала богу дека поише публика ќе има на долната слика (Јунајтед-Реал),отколку на Интер-Рома.И Јувентус да играше,ист број публика ќе имаше.
Манчестер и Реал имаат страшен маркетинг во целиот свет и огромни пари вртат само од маркетингот,додека на итаљаниве кур им е двор им е.
Во Италија не можат да наполнат стадион од 70 000 а не во Америка.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Евра, Ешли Кол и сега Рафа Маркез.

Што се случува во Италија, инвазија на стари и искусни дефанзивци :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
На анкетава си гласав за Лацио:cool:,ок знам дека нешто ми фали,не мора да ме цитирате:D.[DOUBLEPOST=1407286457][/DOUBLEPOST]Ама па ко ке видим дека Милан има дури 12 гласа:pos::pos:
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Евра, Ешли Кол и сега Рафа Маркез.

Што се случува во Италија, инвазија на стари и искусни дефанзивци :D
Немања :pipi:.

Абе нема везе што се стари, бар се класа дефанзивци. Ако гледаш така, Даинели, Јепес и Легротаље уште играат ко стандардни првотимци. Боље стар, а класа дефанизвец од стар и просечен :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
Можда сум малце досаден со Москагол, ама луѓе.... ваква класа играч не се раѓа секој ден :place:

МоскаГол против Нагатомо



МоскаГол против Интер



МоскаГол против Торино



МоскаГол против ФК Овче Поле




Form is temporary, class is permanent... Со среќа во ФК Лече, Легендо :place:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Можда сум малце досаден со Москагол, ама луѓе.... ваква класа играч не се раѓа секој ден :place:

МоскаГол против Нагатомо



МоскаГол против Интер



МоскаГол против Торино



МоскаГол против ФК Овче Поле




Form is temporary, class is permanent... Со среќа во ФК Лече, Легендо :place:
:cuc:


И немој да јадеш бу*ек за Овче Поле, со големи амбиции се враќаат во 3-та лига:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom