Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Значи кои комплекси ги имаат итерашиве од јувентус тоа чудо едно :)
Јас сепак мислам дека е обратно...тоа што ве реметиме вас јувенташите не значи дека имаме комплекси од вас туку толку сте оптимистички разположени секоја сезона што почнува и некаде кон декември почнувате да ги вреѓате пола ваш тим и сосе цела управа на Јувентус зошто не носеле адекватни засилувања..па ова, па она, па не знам што..и многу сте се бламирале овие години со тоа како ќе се се врателе кон шампионските патеки што дури интересни станувате за останатите...размислис ега зошто баш за вас пишуваме а не на пример за Милан или за Рома...и ние фановите на Интер во форумот барем сме реални во врска со нашиот омилен клуб и знаеме дека тешко може да стигне до посакуваното скудето ама вие реално сте комедии(генерално зборувам не индивидуално)..и тој збор комплекс е непотребен во оваа дискусија бидејќи зборот воопшто нема врска со играта фудбал..мене искрено ако ме прашаш има комплекс од други работи поважни од фудбалот(така е и за другите фанови) па не знам од каде излегува таа теза дека треба да сме имале комплекс од некој фудбалски клуб..како синкир идат дома и пари ми земаат...бог да чува!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Деко гласал за Јувентус хахаха
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.076
Поени од реакции
12.648
Јас само би сакал да се јави некој доброволец,кој има повеке слободно време,да расчепка низ нетов и да најде некој линк преку кој на најпрост можен начин ке им се објасни зборот комплекс на одредени членови на форумов,зашто веке стварно се претера.Кој како го чул ,одма го траска на форумов,а врска нема ни што значи,ни во кој контекст се употребува.
извинете за офтопикот
и заборавив - Нормално и јас гласав за IL GRANDE Juve:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Јас само би сакал да се јави некој доброволец,кој има повеке слободно време,да расчепка низ нетов и да најде некој линк преку кој на најпрост можен начин ке им се објасни зборот комплекс на одредени членови на форумов,зашто веке стварно се претера.Кој како го чул ,одма го траска на форумов,а врска нема ни што значи,ни во кој контекст се употребува.
извинете за офтопикот
Состојба која се ствара при исполнетост со фрустрации кои па се резултат од неможноста и покрај премногу обиди да се постигне одреден резултат или да се изврши одредена работа :vozbud:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Јас само би сакал да се јави некој доброволец,кој има повеке слободно време,да расчепка низ нетов и да најде некој линк преку кој на најпрост можен начин ке им се објасни зборот комплекс на одредени членови на форумов,зашто веке стварно се претера.Кој како го чул ,одма го траска на форумов,а врска нема ни што значи,ни во кој контекст се употребува.
извинете за офтопикот
и заборавив - Нормално и јас гласав за IL GRANDE Juve:pos:
Комплекс...



...згради.:icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Морам ја да гласам за Јувентус коа јувенташите не гласаат ....

пс:Коа ќе ги прочитам коментарите на овие шо не ја следат лигата толку .... Милан најконкурентен - Интер задоволен со 3то место - Јуве серија Б .... Наполи ќе атакувале .... потите јаја ...

Има пет тима у Италија Интер/Милан/Рома/Јуве/Лацио и тие се тие .... тоа шо по некоја петарда се избацува на 15 год. е ок ваљда ....

Ми се свиѓа шо рома се засили доста .... Дербијата со Интер ќе бидат каде/каде поинтересни и ми се свиѓа што Лацио прави пак конкурентна екипа пошо го поштуем тимот (али нема да им го опростам мај ....)

Да не се заебааме , Јуве има доста јаки играчи кои се КАДЕ КАДЕ способни за скудето - само шо треба да им се донесе АСАЛЕН тренер а со Дел Нери (не знам ни дали им е тренер уште) и оваа година ќе останат со кур у рука - Сакале нејќеле .....

Милан си е Милан , али ми се свиѓа шо после една асална сезона (сеа може да се палите колку сакате али ФАКТ е дека Бенитез ја УСРА уште у првите 10 кола ....) одма најјаки а у се враќа се на свое место ...Седи беееее ...

И од кај тоа дека Гасперини не бил докажан тренер ????
--- надополнето: Jul 24, 2011 12:46 AM ---
ај ја шо сум гласал за Јуве али боби шо гласал за Милан :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.842
Поени од реакции
23.098
Боби гласал за Милан пошто Швајни ќе игра тамо догодина !! :D

Иначе и ја гласав за Јуве, јуве е наш ние сме од Јуве. Сите сме Јуве !! :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.018
Поени од реакции
6.043
И ја сум Јувентус!

Оставете го боби вие. Ако на претходната тема коа беше отворена само со една реченица остави коментар од типот лигата ни е срање, каков вовед таква лига.
Тој е падобран во оваа тема. Паѓа од нигде..

Нека си ја види он неговата, а не само да кења за италијанскава лига и да си го мава на ова.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
у принцип сум реален, затоа и гласав за милан :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Гласав за Рома, поради Кркич кој ќе даде 25+ гола оваа сезона.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.861
Поени од реакции
8.700
Не знаев каде да го ставам ЅВЕРОТ, за тие што сеуште не го изгледале неговиот потег :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom