Screaming For Change

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Screaming For Change се млад хардкор бенд од Скопјe, постојат од Мај 2008 година, и за прв пат се појавуваат на последниот концерт на македонскиот легендарен состав FxPxOx. Беа дел од Hardcore Family Reunion фестивалот во Скопје и имаат настапувано неколку пати на локално ниво заедно со повеќе бендови од домашната сцена. Моментално го подготвуваат првиот деби-албум кој го работат заедно со Ненад Трифуновски - Трипе, кој е исполнет со енергичен хардкор, зачинет со опасен beatdown мош. Промоцијата на деби албумот е закажана за 12ти Март 2010 во клуб Кастро.


http://www.myspace.com/s4cmk
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Како што би кажал еден мој другар, најциганскиот бенд во Македонија... Врескајќи за кусур :pos2: Иначе закон се типциве, имаат неколку јаки песни.
 
T

theTinule

Гостин
Ај да ве апдејтувам.
S4C го издадоа својот прв албум годинава во март месец. На албумот се наоѓаат 9 песни, меѓу кои: Out of pain, Your Mistake, One Shot -One Kill, Stay Strong, Lockdown, Војна, Кругот на довербата, For my family, Violence.
Текстовите им немаат везе, али ок, дерење си е дерење и онака никој не разбира :)
Поомилени песни: Кругот на довербата, One shot - one kill, For My Family.
Мене ми се ок, само текстовиве мораат да си ги средат.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
бев на нивната промоцива на 12 Март, свиреа со тетовскиот хардкорд бенд Непокор. Иако не слушам хардкор воопште, ми се допадна гитаристот како свиреше на S4C. Се гледа дека слуша металика многу : ))
 

rotten88

Исус .
Член од
20 февруари 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
тиња ... не ги мерачам многу многу ...
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Ги слушав на РокФест пролетта , имат од мене поддршка.
Барем нешто убаво на македонскава панк-рок сцена...
 
Член од
20 март 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
241014_10150182327476656_543831655_7080397_3656721_o.jpg 21 Мај, Клуб "Havana". Hardfaced, Screaming for change, Hobson's Choise (Tuzla, BIH)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Кога се појавија ги слушав и интересни ми беа , сега некако еднолични ми делуваат . Многу и новиот и стариот материјал ми е ист.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Бендот ми е онака, повеќе за тинејџерчиња, но си живеам со Цаци пејачот, така да нема да ја должам многу :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Некни ја имаа последната свирка со кое го завршија своето 7 годишно постоење. Беше некој да сподели некоја импресија?
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Некни ја имаа последната свирка со кое го завршија своето 7 годишно постоење. Беше некој да сподели некоја импресија?
Еј...
Треба почесто да го читам форумов и подфорумиве :D
Бев. Со бендов сум од првата свирка, до концертов. Заврши и оваа приказна.
Почнаа да го менуваат звукот, да се менуваат они како луѓе, со тоа и музиката, ваљда логично. Сменија и некои членови.
Започнаа како деца кои ја обожаваа њујоршката сцена, двајца од нив деца од музичко, чуле секаква музика, запознале стилови, увидоа деkа секој од нив почна да се пронаоѓа во нешто друго. Горе-долу остануваат пристуни поединечно, вокалот, Цаци ги има Новиот Почеток и Cultre Development, Горан-Смат, Џигер-бубњарот некои џез проекти, Неврус-другиот гитарист Genreiss итн... Убаво беше додека траеше. Концертот одличен, иако кај нас го има често она дека "headliner-от" треба да е најгласен, што пак е нефер кон другите бендови..тоа е друга тема. Они си отсвирија супер, Џоле Смат и Баже како и претходно гостуваа, стејџдајвови и сиркл питови...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Еј...
Треба почесто да го читам форумов и подфорумиве :D
Бев. Со бендов сум од првата свирка, до концертов. Заврши и оваа приказна.
Почнаа да го менуваат звукот, да се менуваат они како луѓе, со тоа и музиката, ваљда логично. Сменија и некои членови.
Започнаа како деца кои ја обожаваа њујоршката сцена, двајца од нив деца од музичко, чуле секаква музика, запознале стилови, увидоа деkа секој од нив почна да се пронаоѓа во нешто друго. Горе-долу остануваат пристуни поединечно, вокалот, Цаци ги има Новиот Почеток и Cultre Development, Горан-Смат, Џигер-бубњарот некои џез проекти, Неврус-другиот гитарист Genreiss итн... Убаво беше додека траеше. Концертот одличен, иако кај нас го има често она дека "headliner-от" треба да е најгласен, што пак е нефер кон другите бендови..тоа е друга тема. Они си отсвирија супер, Џоле Смат и Баже како и претходно гостуваа, стејџдајвови и сиркл питови...
Им ги пратам и јас кариерите горе долу оти имам емисија за македонскава андерграунд сцена, па ги пуштам одвреме навреме. Скриминг ги зачекав во Апореа-Прилеп на времето, им беше една од првите свирки воопшто, така некако кажаа. Со Цаци тогаш комунициравме почесто, такви времињата беа. Уште им го чувам некаде низ дома цедето. Баш го надупчив да се потпиши, да го имам со посвета :D И вика не сум ѕвезда ебате, али ај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom