Primera División 2014/15

Млад играч со најголем напредок во досегашниот тек од сезоната:

  • Кастиљехо

    Гласови: 8 21,1%
  • Вието

    Гласови: 26 68,4%
  • Криховјак

    Гласови: 9 23,7%
  • Гаја

    Гласови: 10 26,3%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
многу голови денеска :icon_mrgr:
последните две утакмици не ги гледав и сега изгледав хајлајтс, добар помошниот судија на Атлетико - Селта(y)
сеа Валенсија да победи со Хетафе и Мадридските екипи позади Валенсија на табела :)
многу навивачи мислат дека Валенсија оваа сезона има загарантирани 6 бода од Хетафе, зошто им ги даде Мичел и Гуаита за без пари :D ама страв ми е Гуаита да не се разбрани, лошо е кај него што нема средина или брани многу јако или многу слабо се надевам во понеделник ќе биде второво :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И за двата асистираше Ди Марија кој тогаш како крило под Мурињо беше обичен просек. (n)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Арасате :facepalm:
срамота со такви играчи да нема игра, а Алмерија да ги прави мајмуни на Сан Себастијан.
стварно не ми е јасно што се деси и како успеа да ја сврти против Реал, и претходната недела кога извади бод против Селта o_O
лимитиран тренер, и претоа пишав според мене главен фаворит за прв да добие отказ од тренерите во ЛаЛига, интересно на почеток на сезона имаше 25-30 коефициент за Арасате прв да добие отказ :icon_mrgr: изгледа зошто од управата на Сосиедад се трпеливи.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Шо станува со Виљареал бре...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Шо станува со Виљареал бре...
Ги бушат по страните откако се повреди левиот бек Жауме Коста против Барселона еден куп голови примаат. Проба Марселино со Паулиста па не одеше сега и овој Марин не е нешто подобар.
А и на десен бек не се нешто подобри Рукавина заспа за голот на Какута. Ќе треба да ги стегне Марселино зашто Рајо се стандард добри во нападот.
Исто Џовани Дос Сантос им е повреден па и тоа си зема данок. :)

Иначе доста интересен меч со еден куп шанси и три гола.
Ништо невообичаено за Рајо. :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Си играа Викторија во второто поувреме. :D
Страшен пресинг вршеше Виљареал, им немаше спас на Рајо иако и јас сакав барем бод да земат.

Иначе Севиља во последните 17 кола во Примера (т.е од март навака) има 13-2-2 и плус ја освоија ЛЕ.
Супер екипче успеа да склопи Емери иако го даде најдобриот играч изгледаат супер барем засега. Физички се доста добро подготвени, одбраната е доста стабилна и дисципплинирана, а контрите им се смртоносни. Во овие 17 утакмици само еднаш примиле повеќе од еден гол, доказ за тоа колку е стабилна оваа Севиља.
Дур сме кај Емери, мечот против Хетафе кој Севиља го играше во претходното коло му беше 250-ти во Примера.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Си играа Викторија во второто поувреме. :D
Страшен пресинг вршеше Виљареал, им немаше спас на Рајо иако и јас сакав барем бод да земат.

Иначе Севиља во последните 17 кола во Примера (т.е од март навака) има 13-2-2 и плус ја освоија ЛЕ.
Супер екипче успеа да склопи Емери иако го даде најдобриот играч изгледаат супер барем засега. Физички се доста добро подготвени, одбраната е доста стабилна и дисципплинирана, а контрите им се смртоносни. Во овие 17 утакмици само еднаш примиле повеќе од еден гол, доказ за тоа колку е стабилна оваа Севиља.
Дур сме кај Емери, мечот против Хетафе кој Севиља го играше во претходното коло му беше 250-ти во Примера.
дефинитивно Севиља излезе од криза, лани имаа црн рекорд кога повеќе од година дена немаа победа на гостински терен. Мора да се признае дека Емери прави добри ротации не забегува како Бенитез и може напреднал од времето во Валенсија, лошо кај него е што не дава шанса на млади играчи, само кога мора, пример за Алба и Морено беше приморан зошто немаше кој друг да му игра, Алба доби шанса кога Матје се повреди и немаше кој друг да игра. Ама сепак со Севиља оваа година уште немаше прав тест т.е. имаше со Валенсија и се виде Емери на “дело“ кога се повлече да се брани со играч повеќе и секако изгуби 2 бода :D мана му е што нема храброст да дава шанса на млади играчи и игра со играчи 25+ така е по сигурен, исто така мислам дека набрзо ќе стане рекордер по изгубени водства за сега има преку 100 (мислам), и тука исто нема храброст да го нападне и дотолчи противникот туку го остава противникот да игра од како ќе поведе.
овој успех што го има Севиља ја поголем дел би препишал на Мончи и така спортските директори во Шпанија повеќе се прашуваат во составувањето на екипата и они донесуваат тренери со кои би можеле да соработуваат најдобро. Дефинитивно, според мене Мончи е најдобар СД во Шпанија.

а Феде продолжува да растура :cuc: Кордоба има 3 дадени гола, Феде 2 гола и 1 асистенција (y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Која мизерија се судииве еј, во општинска лига во Македонија се подобри.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.143
Поени од реакции
28.898
Арасате :facepalm:
срамота со такви играчи да нема игра, а Алмерија да ги прави мајмуни на Сан Себастијан.
стварно не ми е јасно што се деси и како успеа да ја сврти против Реал, и претходната недела кога извади бод против Селта o_O
лимитиран тренер, и претоа пишав според мене главен фаворит за прв да добие отказ од тренерите во ЛаЛига, интересно на почеток на сезона имаше 25-30 коефициент за Арасате прв да добие отказ :icon_mrgr: изгледа зошто од управата на Сосиедад се трпеливи.
Уште мислиш дека он има удел во тоа
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
јест да им отиде Навас ама голема грешка е што не му продолжија договор на Капарос, 4 кола Леванте нема дадено гол, Капарос е еден од најдобрите тренери за такви екипи. Иако последниве неколку сезони Леванте играше сосема солидно и една сезона изборија пласман во ЛЕ, ништо чудно после оваа сезона да се преселат во Сегунда
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom