Primera División 2014/15

Млад играч со најголем напредок во досегашниот тек од сезоната:

  • Кастиљехо

    Гласови: 8 21,1%
  • Вието

    Гласови: 26 68,4%
  • Криховјак

    Гласови: 9 23,7%
  • Гаја

    Гласови: 10 26,3%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Пак интересно првенство ќе има изгледа. Лани кога сите најмалку очекуваа трите фаворити имаа по 3 киксови во последните 5 натпревари
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Виљареал го има најдобриот контра напад во Европа.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Тешко е да се речи најдобриот. Ама очигледно е дека е меѓу најдобрите во Европа, има перспективен тим Виљареал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Очигледно синоќа различни утакмици сме гледале...
Не зборев за вчерашната утакмица, него општо. Ајде, да не биде претеризам, тргнете ги најдобрите два тима од посилниве европски лиги на страна, ете без нив мислам дека Виљареал имаат стварно најдобар контра напад. Вчера инаку не го гледав мечот, али затоа го гледав оној со Барса, а и уште неколку други сезонава, страшни се дечките. Барса не заслужи тогаш да ги добие, али премногу ефтино примија гол за изедначување и тука си ја прокоцкаа шансата за поволен резултат.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Негредо освен во воздушни дуели ништо досега нема покажано, чист просек. Ако се пласираат во ЛШ ќе треба да го платат 25М. Да не беше таа клаузула сигурно ќе го шутнеа, освен ако не се повампири во периодов што следи.
Одбраната е коска, ама нападот е премногу предвидлив. Ќе треба да купат некое покреативно крило за в година и Негредо и Пако да ги испотат малку газовите.
Не знам зашто се форсира Енцо пред Гомез(кој според мене е најдобра трансфер за годинава) кога веќе го имаш Фуего. Треба еден од Енцо/Фуего да играат заедно со Гомез и Парехо. Вака некако ептен дефанзивно е.
сум приметил сите мислат дека Енцо е задњи везни :), он е тип играч како Бараха - добар во одбрана, добар во напад или фудбалски кажано 8ца, најдобри партии за Бенфика има изигра со Матиќ како партнер. Според мене вчера ја изигра најдобрата утакмица од кога е дојден ама пак не пројде без жут картон :D (иако го доби безвезе). Фуего е бајаги лимитиран (освен шут нема ништо друго) и може затоа изгледа ептен затворено ама убаво е да го имаш во екипа. :) Иначе вчера Андре остана на клупа зошто во средата на тренинг после оштар старт на Орбан се здобил со лесна повреда и пропушти неколку тренинзи.
моја лична желба е на лето да дојде еден од Камачо или Дардер, а Фуего да седне на клупа.
Негредо ми е посебна приказна, барем ме радува што се труди и многу слободни и неколку пенали има извадено за екипата, само малце да му тргне и цел тим ќе изгледа по опасно. :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Во Селта штедат на бела боја , едниот шеснаесетник го нема никаде.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
сум приметил сите мислат дека Енцо е задњи везни :), он е тип играч како Бараха - добар во одбрана, добар во напад или фудбалски кажано 8ца, најдобри партии за Бенфика има изигра со Матиќ како партнер. Според мене вчера ја изигра најдобрата утакмица од кога е дојден ама пак не пројде без жут картон :D (иако го доби безвезе). Фуего е бајаги лимитиран (освен шут нема ништо друго) и може затоа изгледа ептен затворено ама убаво е да го имаш во екипа. :) Иначе вчера Андре остана на клупа зошто во средата на тренинг после оштар старт на Орбан се здобил со лесна повреда и пропушти неколку тренинзи.
моја лична желба е на лето да дојде еден од Камачо или Дардер, а Фуего да седне на клупа.
Негредо ми е посебна приказна, барем ме радува што се труди и многу слободни и неколку пенали има извадено за екипата, само малце да му тргне и цел тим ќе изгледа по опасно. :)
Знам дека е нешто како Кедира, ама мене повеќе ми се допаѓа Андре па затоа место му барам. :D
А и кога играа Енцо-Парехо-Андре потечна беше играта. Фуего добар си е за ротација, знае да опали по некоја од далеку.
Иначе и пред 2 кола стартуваше истава тројка без Гомез, поверојатно е дека е техничка одлука наместо повреда.
Баш на тие позиции на кои играат Камачо/Дардер сте најдобро покриени. Ако земаат некој од нив ќе треба Парехо да го давате.
Јас би земал некое екстра крило и десен бек. Средината не би ја чепкал. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom