Pomos okolu Aplikacijata Zedge!!

Член од
1 јуни 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Ve molam za pomos!! Imeno, ja imav instalirano aplikacijata ZEDGE..I si spustiv od Live Walpapers - Vodopad Zvucen.. I go obozmoziv i zvukot da se slusa..No koga ja postaviv, svativ deka ovoj zvuk ke mi smeta, Pa ja deinstalirav taa pozadina, i se sluci da pozadinata ja nemase no zvukot na tecenje na vodopadot da ostane..Potoa mislejki deka ke popravam nesto simnav obicen Walpaper i mu napraviv set. Se pojavi na pozadinata na telefonot no zvukot od vodopadot ostana.. Prasanjeto mi e, kako da se izbrise zvukot a voedno sakam i ovooj setiran Walpaper da go izbrisam i da se vrati fabrickiot//Inaku telefonot e Lenovo A 536 ..Na kraj probav i ja deinstalirav aplikacijata Zedge no povtorno ostana i zvukot i pozadinata ovaa koja vi pisav..Da doobjasnam, prethodno prevzemav Live Walpaper no ne menuvav za zvuk , ja postavuvav pozadinata i za eden den samata ke si prestanese da bide pozadina na telefonot i si se vrakase taa fabrickata pozadina.. Pomos..koj znae neka mi pomogne..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
File manager бе дете. Барај по фолдери. Wallpaper-от ти е симнат од Гугл Плеј, само преку Zedge.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Abe ne sum dete..Ama nemam pojma okolu ovaa telefonive..Da aplikacijata mi e prezemena od play prodavnicata na samiot telefon..A sto sega ova mi objasnuvas File Menager..pojma nemam kade kako
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
инсталирај фајл менаџер и барај каде е инсталирана апликацијата. Туку не прочитав, го деинсталира волпејперот?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Ако не сака, мораш да направи Clear Cache, само што мислам дека немаш таков Recovery.

Ако немаш, стави ја оваа апликација и направи чистење на кешот на Лаунчерот (тоа е ти Home Screen) или на сите апликации наеднаш о рестартирај го телефонот.

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache

Sent from my MI NOTE Pro
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Со file manager најди го фолдерот Zedge и избриши го. После тоа удри му обичен ристарт на телефонот и толку.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Jas vlegov vo podesuvanja i go deinstalirav Zedge.. No povtorno ostana.. Obicen restart te molam kazi mi kako se izvrsuva..Inaku go iskluciv telefonot i povtorno go ukluciv i povtorno ja imase i muzikata i Walpaperot so vodopadot.. Te molam , obicen restart e toa isto sto i isklucuvanje? Inaku da dodadam , sto napraviv, go iskluciv i ja izvadiv baterijata i pak vrativ baterija ukluciv i togas se sredi telefonot..Ja nemase niti pozadinata niti zvukot..Edinstveno sto ostana e toa sto neznam kako da ja vratam istata aplikacija sto si bese pri pocetokot so fabrickoto podesuvanje..I ke ve zamolam za mislenje, sto mislite zosto ova se slucilo.? Dali ostanalo nesto vo telefonot i seuste od taa pozadina ili nema prostor za strav od istovo?
P.S. Jas i so namera se ova vaka opsirno go pisuvam, zosto verojatno ima i drugi koi ne mnogu se razbiraat pa ova bi im pomognalo, dokolku ete dojdat do ist problem.. Blagodaram,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom