PMG Kolektiv

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Гледам нема тема за момциве.

Ме мрзеше да преведувам, ама верувам дека повеќето разбирате англиски, па еве нешто директо од нивниот спејс.
PMG Collective. . . an artistic organisation, surfing the sinewaves of popular culture since 1992. Emerged from the bumpy streets of Skopje (Macedonia) and developed in our comicbook-like brain laboratories. Musicians, djs, teathre and film directors, actors, designers, painters, hackers, loonies, friends. . . Zillions of parties, afterparties, after. . . . well, kept us buisy over the years. We enjoy listening, playing and of course making music. Somehow we find time to organise events (allright: partys, concerts…),play concerts, do radio, release cds, direct teathre plays and videos, act, write, draw, travel, do drugs, play station konami football, hang around. . .That`s enough things to do I suppose. And we`re still doing it right to be perfectly honest. . . PMG KOLEKTIV is our collective band. We love to come together and make music. We`re doing it since the end of the XX century :) First it was remixing other artists in electronic fashion and slowly graduating in full authentic house, techno and electro production, wich concurred Macedonian dancefloors with its diabolical charm. Slowly, but shorely we got bored with the electronic frame and we decided to enrich it with live guitars, bass and drumming, so our sound can get closer to our favourite bands :) We started rehearsing mid-2005 and playing live by the end of that year. We liked it so much, so we keep on doing it. We think our live sounds much better and more adventurous than the cd. We just released our first album called REZONATOR, and we kinda satisfied.
Се гледа по потписот дека не го вадам Резонатор од ЦД плеер :)

Еве и спотчиња:
Манекенки
Бура Повторно
Скопјанка
 
Член од
29 мај 2006
Мислења
39
Поени од реакции
3
PMG се одлични,и многу ми е криво што не успеав да отидам на промоцијата во B2 пред некое време...
Затоа обавезно идам на 27ми овој месец (петок), заедно со Вивид во Кастро.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Како им се вика песната на Еднооки што им ја даваа?
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Ej moze li nekoj da mi ja prati Nie sme od Skopje od PMG ama mixot od Dusko Janevski se razbira ako go ima ili neka prati link
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Имаат доста добри песни!Деновиве почнав да ги слушам и мнг мисе допаднаа
 
U

UnholY

Гостин
Ги имам слушнато дечките стварно се добри нема шо...може онака ми се кул поради Мирко ама у секој случај стварно се супер...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
PMG повторно настапуваат.
Овојпат во МНТ театар Центар во петок на 11ти Јануари.
Покрај нив ќе настапат и Bernays Propaganda и The John.
Еве го и флаерот.

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Ќе се помине на ова, дефинитивно.. Пмг се парче :helou:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Иам слушнато Две нивни Песни - Скопјанка и Манекенки и топ се :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
PMG во Виница

вечерва настапија во виница во дискотеката ЕФЕКТ.па да напише кој шо знае за дечкиве.одлични се.
јас за мирко знам понешто ама скоро ништо.


повелете, мислам има простор.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
ПМГ Колектив се ѕвероњи!!!
Едни и единствени :) Мирко исто е ѕверче, и мислам дека наскоро ќе стане атракција со тоа што ќе микса со подочњаци :) (шала на страна стварно има преголеми подочњаци, освен ако не ги црта)
А како продукција исто мислам дека се страва. Роботек е легенда. Ако не се лажам и Нино Наумов е со нив (го немам слушано али викаат дека врти добро хаусче).

И не е дека се праам паметен али мислам дека темава треба да се преименува во PMG Recordings или PMG Koletiv пошо мислам дека тема за нив на форумов нема, а заслужуваат.

:helou:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Јас ги имам слушано во Охрид пред година и нешто!И Мирко го имам слушано на две журки посебно!Па што да пишам освен дека се супер!Мислам дека имаат два албума ако не се лажам!Некои од песниЧките кои јас им ги сакам се Манекенки(јако срање),Бура повторно и Сомнително лице!Исто и преработката на Холивуд на Мирко!А тоа што го имам слушано од Робо е да излезеш од кожа!Човекот прави музика по мој мерак!Ултра мега гига јако!Но немам ништо од Робо!Па кој има нека даде!
Би ги слушал пак!Не дека се нешто страшно квалитетни или незнам што!едноставно ја сакам музиката што ја свират на нивните сетови!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
И не е дека се праам паметен али мислам дека темава треба да се преименува во PMG Recordings или PMG Koletiv пошо мислам дека тема за нив на форумов нема, а заслужуваат.

:helou:

секако дека заслужуваат,ама само кажи ми како да го сменам насловот или тоа некој админ-мадмин ќе го направи.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ако праиме муабет за ПМГ,тогаш свака част на нивните продукции.Правени по терк на ЛЦД саундсистем,Џој дивижн,Њу ордер.....

А ако праиме муабет за Мирко......Еден ист сет му го имам слушано преку 5 6 пати.Се кладам дека секој шо слушал негов сет ги слушал вечните Блу мандеј,Тига - Плежр фром д бејс.....а да,и Чолич - Пусти пусти моду :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom